Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha egy hiperaktiv gyermek...

Ha egy hiperaktiv gyermek súlyos figyelemzavarára a pszichiáter gyógyszert adna, viszont tanítónénije nem szeretné a gyógyszerelést, akkor mi a helyes?

Figyelt kérdés

Tanítónéni tapasztalt, határozott, következetes, nekem szigorúnak tűnik, viszont a gyerekek nagyon szeretik és tisztelik. Nem híve az ADHD -s gyermekek gyógyszerelésének, mert szerinte rossz dolog, lenyugszananak tőle a gyerekek és függővé válnak.

Azt elismeri viszont, hogy figyelmi problémák kifejezettek a kisfiamnál.

Pszichiáter azért javasolja a gyógyszert, mert szerinte le

fog maradozni a gyerek a tanulásba, mert képtelen kitartóan figyelni.

Szerinte súlyos fokú a figyelemzavar, épp értelmi képességek mellett.


2014. szept. 27. 10:42
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Nem nagyon tudsz nekem olyant mutatni ami a témával kapcsolatosan fellelhető és még nem láttam, ezt is láttam.

Válaszaitokban mind a két oldalt képviselitek...

Sorstárs anyukák többsége méltatta a gyógyszerszedést, szinte kivétel nélkül javult a gyerekek beilleszkedése ( ezzel nálunk nincs gond) , illetve a tanulási képességekben határozott javulás állt be miután kitartó figyelemre lettek képesek a gyerekek.

2014. szept. 27. 14:04
 22/39 A kérdező kommentje:

Jelentős szorongással küszködve kezdtem a fiammal az iskolát.

Amiket irtál már mind megléptem, nemrég bementem a védőnőhöz aki hosszadalmas elbeszélgetett velem, gyermekorvosnál is voltam, azt javasolták nézzük meg tud e figyelni és attól tegyem függővé a gyógyszert, figyelni nem tud, viszont kezelhető, együttműködik.

Nem egy pszichiáter látta! Sajnos az előző elhunyt, de ő is ugyanezt mondta mint a mostani, hogyha nem tud figyelni kell a gyógyszer, mert lemarad a tanulásban.

Rettentően szétszórt és figyelmetlen!

2014. szept. 27. 14:12
 23/39 anonim ***** válasza:
72%

Ha a tanárnő elismeri, hogy figyelemzavaros a gyerkőcöd, akkor lényegében a gyógyszeres kezelést is elismeri.

Lehet, hogy végig tud ülni majd későbbiekben 40-60 percet is a tanórákon, de mint oly sokan mondták már neked (nem csak itt, hanem máshol is), lefog maradni a tanulásban. Ezt te sem szeretnéd, lerí rólad..


Gondolom sportol is a gyermeked, az is egy jó dolog már csak a koncentráció területén! Nem beszélve a fegyelemről, stb.

2014. szept. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
31%

a 8-as jól leírta a dolgokat. én sem tenném gyógyszerfüggővé a gyereket,ez biztos. az más kérdés, hogy a pszichiáter persze nem lát más megoldást, hiszen ez a területe, X jelenségre X bogyó és kész. ezért említettem a pszichológust.

a fejlesztő pedagógus ... hát na, nem minősítem, meg lehet hogy ártani nem árt, de szal nem az lesz a megoldás, ez is biztos.


mit értesz pontosan "idegrendszeri" probléma alatt? tehát a végén kiderül h vmi neurológiai jelenség van itt??

2014. szept. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Születési körülményekből adódó károsodásra gondoltam, sajnos dysmaturitas- al született, sokáig jártuk a fejlődésneurológiát, évekig követték nyomon, hogy az idegrendszeri fejlődés rendben megy e, már nagyon pici korától mondta a neurológus, hogy úgy tűnik sokkal elevenebb lesz az átlagnál, finommotorikája nem volt megfelelő csetlett - botlott óvodáskorában, a kifejezett nyugtalanság, túlmozgás maradt.

Korán alvajárt, pavorozott, hihetetlen dolgok miatt kitartóan, meggyőzhetetlenül kiborult, tombolt.

Intellektusa rendben van, de nagyon nehezen tud kitartóan figyelni, azaz képtelen rá.

2014. szept. 29. 15:44
 26/39 anonim ***** válasza:
47%

ayay csak ahogy olvasom, itt a figyelemzavar lesz a legkisebb probléma akkor :(


ezekkel a dühkitörésekkel meg vigyázzatok, mert aztán nagyon hamar közveszélyesnek minősítik és onnantól kampec van a gyereknek örökre. továbbra is PSZICHOLÓGUST javaslok, hidd el, egy klinikus felfedezi a problémákat ill a gyökereket, na meg azt is, ha tényleg nem rá tartozik egy cseppet se (bár ezt kétlem).

Mindenesetre annak semmi értelem h a gyereket nagyon durva gyógyszerekkel megtömjük, és nem kell 1 év ahhoz h komplett zombi legyen. Én nem tenném semmiképp!

(és szakember vagyok, csak megelőzésképpen írom, mielőtt vki nekem támad itt ... )

2014. szept. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

26-os!


Mint már írtam a tanárnő elmondása szerint "kezelhető, együttműködik" ,mindamellett,hogy nyugtalan, izgága.

Pszichológushoz is jártunk volt,hogy fél évig hetente több alkalommal a nevelési tanácsadóba,azóta is látta többször pszichológus is nemcsak pszichiáter,még nagyon kicsi korában 4 évesen a pszichológus átirányította a kisfiamat a pszichiáterhez és maga a pszichológus is úgy vélte,hogy lehetséges,hogyha nem növi ki (nem nőtte ki) a hiperaktivitást iskolás korára akkor gyógyszeres segítséget igényel majd.


Tegnap reggel sírt,hogy nem akar iskolába menni,itthon akar maradni,nyugtatgattam, vígasztaltam,hogy nem lesz semmi gond,nyugodjon meg.

Mikor hazajött teljesen ki volt borulva azt mondogatta,hogy "bárcsak ne élnék) :( ,kérdeztem mi történt az iskolába,de mint legtöbbször nem volt hajlandó mesélni róla, apukája is nagy szeretettel és aggódással kezdte ölelgetni,puszilgatni,kérte nyugodjon meg,ne sírjon már, mondogatta neki,hogy anya és apa nagyon szeret, de a fiunk azt mondta ez is kevés neki annyira elkeseredett!!!

Ugyan nem beszélt a tegnapi napon történtekről,de néha mesélni szokta,hogy "anya már megint beszélgettem,miért nem tudom én megállni,hogy ne beszéljek...ja persze ,mert hülyegyerek vagyok... pedig én csak a padtársamnak akartam segíteni,de mégis folyton fel kell állnom büntetésből a beszélgetés miatt,már nem is érdekel semmi" .


Szóval tegnap már élni se akart az iskolai kudarcok miatt.

2014. szept. 30. 09:56
 28/39 A kérdező kommentje:

Szóval dühkitörésekről már nincsen szó,ellenben elkeseredettségről, meg nem értettségről,élni nem akarásról igen.


Ő már megtanulta,hogy a frusztrációt nem haraggal reagálja le,inkább szorong,elkeseredik,nem érti mi a baj ővele, mikor a legjobb igyekezete szerint próbál megfelelni és még ez is kevés!

2014. szept. 30. 10:01
 29/39 anonim ***** válasza:
47%

oké, csak amiket meg most leírtál, azok egyáltalán nem túl nagy problémák. beszélgetett órán? na puff ... most ettől nem lesz ő egy különleges pszichiátriai eset, de még hyperaktív se.


Értelek a pszichológusokkal kapcsolatban, de nézd, a nevelési tanácsadóban ugye tudod, mennyire ell rájuk hallgatni. Én azt szoktam mondani, max amennyire kötelezővé teszik esetleg, aztán meg természetesen irány a magánpszichológus. Most az egy dolog, hogy én nagyon gyógyszer-ellenes vagyok pszichés téren, hiszen az csak egy jelenség szőnyeg alá söprése, de nem megoldás semmire, sőt, vszínűleg csak tetézi a bajt idővel.


Viszont csakis őszintén, nyíltan beszéljetek vele, mert ha még otthon is azt érzi, hogy "áskálódnak ellene" (ez alatt értem esetleg a pszichiáter-témát is), akkor naná nem fog otthon se elmondani semmit. és ez senkinek nem célja, hiszen pont nagyon igényelni a megérettséget kifejezetten tőletek. Én azt javaslom, minél őszintébben és tabumentesen beszéljétek meg, mi volt a suliban, miért nem bírta ki ezt meg azt, mit gondol, de nem támadó jelleggel, hanem mert kíváncsiak vagytok. ha ő azt érzi, hogy "tényleg defektes vagyok", na abból nagy gondok lesznek. de ha mellette álltok, bennetek 100%-ra megbízhat, és így kerestek neki egy jó klinkai szakpszichológust, sztem annál jobbat nem tudtok tenni. Értem én, hogy "szerinte is gyógyszer kell", de egyet nem értek vele. Tudod ez amolyan elég könnyű lerázása a problémának, pár antipszichotikummal le lehet nyugtatni agyereet, aztán tünetileg persze nem lesz túl aktív, csak aztán kérdés, érdemes-e, mert ez át fog billenni egy teljes érdektelenségbe, közönybe, arról nem is beszélve h ő is megbélyegezve érzi magát, mint "pszichiátriai beteg", és hidd el, nagyon sokat számít,hogy a társai így állnak-e hozzá vagy sem.

Tökéletes megoldás úgysincs, de én úgy gondolom, a legjobb még mindig a pszichológus (most az ne tántorítson el titeket, ha netán csak a 6-7-dik lesz, akiben a gyerek is megbízik, ez ilyen ...), és még simáén adnék esélyt én azért annak is, hogy bizony ki fogja ezt nőni. Röviden: sokkal de sokkal nagyobb kockázatát látom a gyógyszerezésnek hosszú távon, mint annak, ha hyperaktív. És ezzel el is döntve a kérdés sztem ... Nyilván ti döntötök, de én biztos nem tenném.

2014. szept. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
hány éves a gyerek egyébként és milyen nemű?
2014. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!