Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan neveljem ki 9 éves...

Hogyan neveljem ki 9 éves kisfiambòl a minimalizmust? Mivel motiválhatnám?

Figyelt kérdés
Nem Nagyon akar szèpen irni mert azt mondta,hogy az nem fontos,a helyes írással is problémák vannak.plusz feladatokat nem csinálna ha nem kötelezném.(amit persze iskolába kap,de nem kötelező elkészíteni).mivel motiváljátok a gyereket a jo tanulásra?
2015. jan. 16. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, én is tanácstalan vagyok.
2015. jan. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Remélem kapunk valami okos tanácsot!😉
2015. jan. 16. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Engem sajnos semmivel sem tudtak motiválni, ha egyszerűen nem érdekelt, akkor nem csináltam.

Amúgy a szépíráson ne izgulj, az írott betűim a mai napig olvashatatlanok (és én még lány is vagyok...), kb 11-12 éves koromban elkezdtem kis nyomatott betűkkel írni és azok már egész szépek lettek.

Anyukám is tanácstalan volt, mit tegyen. Próbálta szépen, próbálta csúnyán, mindegy volt.

Szerintem inkább arra kéne rávenni, hogy érdekelje a dolog, nem nyomatni, hogy csinálja meg a plusz feladatokat.

2015. jan. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hátha nem kötelező megcsinálni mert szorgalmi akkor ne csinálja meg ,szép írásra sem lehet senkit rá venni ,de ara hogy olvashato legyen ara igen.
2015. jan. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb fiam 4.osztályos,ő is teljesen motíválhatatalan.

Első osztályban sokat bántották,mert nehezen tanult meg olvasni,csúnyán írt.

2.osztály végén derült ki,hogy rosszul lát,így úgy érzem már 3 éve feladta :(.

Most félévkor matekból és angolból volt kettes.

Év végén mennek osztály kirándulni,ami elég drága lesz,és nagyon szeretne elmenni.Így leültem vele,és megbeszéltük,hogyha ebből a két tantárgyból és 2 másikból(környezet és informatika) javít,akkor elmehet.

Mivel nagyon szeretne menni,azóta tanul,mint a kisangyal:)!

Angolból kapott már 2 ötöst,és egy négyest a második félévben.


Egyébként okos,értelmes érdeklődő nagyfiú,de 10 percet nem szán arra,hogy elolvassa a tananyagot.Az állatokról mindent tud,külön könyveket is szokott bevinni,de nehéz rávenni arra,hogy arról tanuljon,amire nem kíváncsi ...

2015. febr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült végül?
2021. dec. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!