Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyerekedet angol vagy...

Elsős gyerekedet angol vagy németes osztályba irattad/iratod be?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 30. 13:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
43%

Én az általánosba angollal kezdtem, és a gimiben kezdtem németet tanulni angol mellé. Hát mondanom sem kell, hogy rühellem a németet, csúnya is, és nehezebb is az angolnál. Lehet a azzal kezdem más lenne.

Csak hogy az 5-ös és 7-es válaszoló vitájába beszálljak. Idáig úgy gondoltam, hogy jó ötlet kis korban elkezdi az idegen nyelv tanulását mivel akkor fogékonyabbak a gyerekek, de sajnos sok ellen tapasztalatot szereztem, illetve hallottam mikor boltban a beszélni próbáló pár éves németül beszél, és a szülő folyamatosan mondja neki, hogy magyarul beszélj, hiszen magyar vagy. Nem egyszer találkoztam ilyennel.

2015. máj. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
82%

A körzetes suliba megy,ott angol van csak.

Nekem nincs bajom a némettel sem,én is azt tanultam 10 évig,abból is érettségiztem...

2015. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Angol nyelveteruleten elek es tapasztalataim a kovetkezok:


- azok a magyar gyerekek, akik 5-6 eves korukban kerulnek ide es iskolaba jarnak 1-2 even belul olyan szintet utnek meg, amit egy 14 eves mar soha nem fog, ha akkor kezdi.

- en 14 evesen kezdtem valamikor, 8 eve angol nyelvteruleten elek, amerikai baratnom is volt, persze folyekonyan kommunikalok, a szintem IELTS 9.5(ez a max.), de allitom, most sem vagyok olyan szinten, mint ezek kozul a gyerkocok kozul barmelyik (nyelvtant leszamitva)

- volt olyan 14 eves tanitvanyom, aki 8 eves koratol elt Daniaban, angol nyelvu iskolaba jart 6 evet aztan en keszitettem fel angol nemzetkozi felsofokura. A srac folyekonyabban beszelt mint en, csak a nyelvtannal nem volt kepben..

- A parom 9-14 eves koraig nemetul, 14-tol 18-ig angolul tanult M.-on, majd masfel ev nemet magantanar, igy kozepfokuzott nemetbol. Nincs extra nyelverzeke, de agya es kitartasa van,(HR egyetemi, Kozgaz foiskolai diploma)

Most az angollal kuzd mar 3 eve, itt angol nyelvteruleten es vert izzad..

Ezek utan en azt mondom, ha nem kokemeny szamonkeressel tanitjak, akkor siman beiratnam a gyerekem akar angolra, akar nemetre. Ha csak enekelnek, az is sokat jelent. Mindketto jo, mert, ha nemetul jol megy neki, angolul mar konnyu lesz megtanulni, ugyanakkor angolrol nemetet tanulni is konnyebb, mint magyarrol.

remelem segotettem :)

2015. máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
angolra terveztem, mert én se megyek semmire a német tudásommal, meg világnyelv, a némettel ellentétben. de a tanár lebeszélt, azt mondta így is eléggé le vannak terhelve a gyerekek, meg ne is gondoljunk valami nagy nyelvtanulásra még az első években, csak ének rajz ilyesmi van. de a gyerek egyébként van olyan szinten mint egy átlag 8-os angolból, mert otthon is ragadt rá, meg rajzfilmekből, amiket néz, ezért nem nagyon aggódom, hogy lemarad valamiről
2015. jún. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 kecskefészek15 ***** válasza:
Elsőő?! A volt ált.iskolámban csak másodikba tanultam idegen nyelvet! Meg egy kicsit a második ovimban is.
2015. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
60%

Angolos osztályba írattam (még tavaly), mivel abban tudok neki segíteni. Németül egy kukkot sem tudok, úgyhogy abban nem sok hasznomat venné. Meg amúgy is azt szerettem volna, hogy első idegen nyelvként angolul tanuljon.


Ja, és nem igazán értem, aki nehezményezi, hogy a 6-7 évesek idegen nyelvet tanulnak. Nálunk (megyeszékhely) az összes általános iskolában - és hát van belőle nem kevés - elsőtől kell idegen nyelvet tanulni. Nem mintha ott íratnák az elsősöket, de szavakat már tanulnak, meg mondókákat, dalokat, stb. Most kezdte a fiam a második osztályt, egy év alatt megtanulta a színeket, bizonyos ételek neveit (tej, kenyér, leves, ilyesmiket), napszaknak megfelelő köszönéseket, be tud mutatkozni, stb. Ezeket tanítják az elsősöknek szinte mindenhol, de ehhez nem kell írni semmit természetesen.

2015. szept. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!