Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Most ez nem felhábirító dolog?

Most ez nem felhábirító dolog?

Figyelt kérdés

Fekhívtam tegnap a sulit ahova hangsúlyozom körzetileg tartozunk hogy fel vettèk e a kisfiamat erre közöltèk sajnáljuk nem vettük fel , indoklás nincs hely!!

Ès akkor most hova az anyàmba menjek azt se tudom mit kell ilyenkor tenni , viszont aki a kisfiammal jár együtt gyreket azt meg felvettèk ès ráadásul csaltak mert pár hónapja van csak bejelentve csak azèrt hogy felvegyèk a suliba gusztustalan ja 3 gyerekük van , meg nekem is ès 2 megállónyira lakunk az iskolától!! Ès ennek ellenère nem vettek fel!!

Totàl kivagyok , ès kèt pici gyerekkel rohangáljam vègig a várost ès akasszak egy iskolàt !! Oriási èljen Magyarország!


2015. máj. 6. 03:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%
Ugyan már! Nálunk itt Budapesten fél utcákon múlik, hogy ki hova tartozik, és mindenki machinál. Te nem ezt tennéd, ha sz@r iskolába tartoznátok?
2015. máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
78%
Az iskola pont az ilyenek miatt válik xarrá....
2015. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
65%
Miért válik az ilyenek miatt xarrá? Elárulnád? Ha a körzetes iskolám történetesen egy hiperpigmentált telep, akkor miért ne követhetnék el mindent, hogy ne oda járjon????
2015. máj. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Körzetes iskolába nem kell felvenni a gyereket. Vannak köteles felvételű iskolák, azokban köteles a suli mindenkit felvenni aki jelentkezik.


A KLIKK-hez és az önkormányzat jegyzőjéhez forduljál, iskola nélkül nem fog maradni.

2015. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
81%
Elárulnátok, hogy mit tegyen egy igazgató, ha pl. 60 helyre 120 KÖRZETES gyerek jelentkezik???? A menzából csináljon osztálytermet?
2015. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem !!

Csak hogy èn egy tisztessèges 3 gyerekes anyuka vagyok aki oda tartozik ahova beiratta a gyerekèt már legalább 20 ève!!

Ès igenis azt hiszem jogos a felháborodásom!!

Ès gusztustalan ez az egèsz azért kiváncsi lennèk kiket vettek fel a körzetisek helyère!!

Csókosok nyalisok , pènzesek !!

2015. máj. 6. 20:29
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Megértem a felháborodásodat, nálunk is ez van a körzetes iskolával, ami valami miatt az utóbbi években nagyon menő lett a szülők szemében. Az ovis bemutatkozáskor az igazgatója konkrétan közölte, hogy évek óta túljelentkezés van náluk, nyílt titok, hogy tömegével átjelentkeznek a körzetbe az emberek csak azért, hogy a gyerekük bekerülhessen. Erre megkérdeztem, ez szép, de mi a helyzet, ha én valóban itt lakom, ide tartozik a gyerekem, és nem lesz helye. Erre mosolyogva közölte, hogy semmi gond, a jelentkezési időszak végén a kerületi sulik összeülnek, és elosztják a kimaradt gyerekeket egymás között – tehát felajánlanak egy-két iskolát, amelyek közül válaszhat a kimaradt gyerek, hová szeretne menni…

Szóval nem kell végigrohangálnod a várost, kötelességük nekik ajánlani valami alternatívát (ami persze nem biztos, hogy nektek megfelel).

Van olyan suli egyébként, ahol megnézik, mióta lakik az adott körzetben a gyerek – persze ez meg hátrányos lehet azok számára, akik két hónapja költöztek oda.


Azt tudnod kell, fellebezhetsz az iskola döntése ellen, érdeklődj az önkormányzatnál (persze lehet, hogy most már a KLIK-nél kell).

„A közoktatásról szóló törvény előírásai alapján a kötelező felvételt biztosító óvoda, illetve a kötelező felvételt biztosító általános iskola az, amelyik nem mérlegelhet abban az esetben, ha a gyermek lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye a felvételi körzetében található.”

„A felvétel elutasítása esetén a szülő, a köznevelési törvény 37.§ (2)-(3) bekezdése alapján érdeksérelemre hivatkozással nyújthat be kérelmet a kézhezvételtől számított 15 napon belül. Az eljárást megindító kérelmet, a fellebbezést a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szó 2004. évi CXL. törvény (továbbiakban: KET) 102. § (1) bekezdése értelmében a fellebbezést annál a hatóságnál kell előterjeszteni, amely a megtámadott döntést hozta. Ha a fellebbezést a fellebbezés elbírálására jogosult hatóságnál nyújtják be, a fellebbezés elbírálására jogosult hatóság a fellebbezést megküldi az első fokú döntést hozó hatóság részére. Elkésettség címén a fellebbezés nem utasítható el, ha a fellebbezésre jogosult a fellebbezési határidőben a fellebbezést az elbírálására jogosult hatóságnál terjeszti elő.

A fentiek értelmében az eljárást megindító kérelmet, fellebbezést az iskolaigazgatónak kell benyújtani. Az igazgató javaslatával és a keletkezett iratokkal együtt 8 napon belül megküldi a másodfokon eljáró tankerületi igazgató részére, ha sajáthatáskörben döntését változatlanul fenntartja.”


Én egyébként nem a saját körzetes iskolánkba szerettem volna írtani a gyereket, mert van a közelben egy másik, amelyben egy szimpatikus tagozatos iskola. Ide szóbeli felvételi is volt, de leírták, hogy a körzetesek előnyt élveznek a felvételnél, amire mindenki mondta, hogy jelentkezzünk át a körzetbe, barátaink fel is ajánlották, hogy hozzájuk, mert ők szemben laknak a sulival, de én azt mondtam, nem vagyok hajlandó erre. Nem is vették fel (bár várólista első helyére kerültünk, és nagyon biztatttak, hogy várjunk nyár végéig, mert gyakran van, hogy visszamondja valaki, így lesz hely).

Azóta is hezitálok, hogy vajon jobb lett volna, ha bevállalom ezt a csalást, vagy sem.

2015. máj. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

(17. vagyok)

Biztatásképpen: a gyerekem iskolája nem körzetes iskola (felvételivel vették fel), de volt olyan szülő, aki fellebezett, mert a 2. gyerekét nem vették fel ebbe a suliba, pedig az 1. gyerek már idejár, és egy utcára laknak. És annak ellenére, hogy nem körzetes az iskola (tehát nem kötelessége felvenni a körzetébe tartozókat, hiszen nincs körzete :)), végül felvették a 2. gyerekét is ide.


Szóval van remény.

2015. máj. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Fordulj a KLIK-hez, ugyanis nyilatkozatot tettek nemrégiben, hogy helyhiány miatt nem utasíthatnak el körzetes gyereket. Teljesen jogellenes egyébként, nyugodtan jelentsd a fenntartónál.

(Ezért kellett volna előbb számolni, mielőtt kitalálták a kötelezően 6 éves iskolakezdést. Megint nem sikerült gondolkodni odafent.)

2015. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Lenne férőhely, utolsó, csak nem így, hogy szabad iskola választás van elméletben. Körzet szerint mindenkit el lehetne helyezni
2015. máj. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!