Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Jó Bizonyítványért mi az...

Jó Bizonyítványért mi az ajándék! Kortól és nemtől függetlenül. Ki mivel ajándékozza meg az ügyes gyermekét?

Figyelt kérdés

Most lányom 6. osztályba lép. Mivel hogy kitűnő tanuló a rokonság arra biztat hogy jutalmazzam meg a tökéletes bizonyítványáért.

Az a gondom problémám hogy mivel 11 lassan 12 éves kislányról van szó nem tudom mivel meg lepni.

Indokaim. Mivel édesapja tehetősebb tőle az előző évek folyamán (okos) telefonnal, laptoppal, kerékpárral ajándékozta meg. Most tabletet akar neki venni. Én rá érdeklődtem hogy ha 8. osztályból ballag akkor autót ha szakközépből ballag akkor már egy házat kap. Ti ilyenkor mit szoktatok ajándékozni. Kérlek segítsetek nekem ebben.



2015. jún. 30. 07:54
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Ja a bátyám trambulint vett a 3. osztályos gyermekének.

Mik lesznek még ezek után....

2015. jún. 30. 07:56
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
Semmivel. A jó tanulás a gyereknek kötelessége, aminek a teljesítésért NEM jár ajándék. Meg kell dícsérni, mondani, hogy büszke vagy rá, de más nem kell.
2015. jún. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk volt ajándék, nagyon készült rá. :) Évzáró után elmentünk a cukrászdába, és most végre három gombócos fagyit ehetett kehelyből. Most 7 éves, és mindig max 2 gömböt ehet, 3-at nem.
2015. jún. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
61%
Egy atyai kézfogást kaptam :) Ugyanis mindig az volt az elv, hogy magamnak tanulok, a tudás a tanulás gyümölcse, nem pedig ajándékokért kell tanulni. Bejött :)
2015. jún. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy, ha már mindenképp ajándék kell, én élményt adnék, pl. cukrászda, mozi, színház, aquapark, érdeklődésnek megfelelő múzeum, csokoládékostolás, utazás stb. (4. voltam)
2015. jún. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

Idén elmentünk étterembe ebédelni családilag bizonyítványosztás után. Nem járunk gyakran étterembe, ez különleges alkalom volt, a gyerekek is érezték. Természetesen a dicséret sem maradt el. Három gyerekem van, 6., 3. és 1. osztályosok voltak.

Esetleg valami élményt válassz neki, egy olyan programot, amit szeretne (állatkert, mozi, színház, együtt töltött tartalmas, élménnyel teli idő)

2015. jún. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%
Kirándulással, vagy valami közös élménnyel lepd meg! Egyébként nem kell feltétlenül lefikázni azt aki bármit is vesz. A trambulin pl. kifejezetten jó dolog. Az, hogy mi lesz később meg nagyon rossz duma. Egyrészt nem tudhatjuk, másrészt meg szólj akkor az apukájának hogy nem kéri a gyerek!
2015. jún. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
31%
Miért engem ki ajándékoz meg ha szuperül elmosogatok? Vagy ha finomat főzök? A jó tanulás a gyerek érdeme. Max elmennénk fagyizni, bár azt amúgy megtesszük.
2015. jún. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Egy társasjátékot szoktak kapni (ikrek). Amúgy is megkapnák, azzal indítjuk a nyarat. Bizonyítványosztás napján együtt vesszük meg, ők választhatják ki. Persze előtte már hetekkel megyünk nézelődni és van egy kis szülői ráhatás is...
2015. jún. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%
Igen, 8-as, ahogy írod a gyerek érdeme. Ezért megérdemel valamilyen kisebb nagyobb jutalmat. Nem feltétlenül valamilyen ajándékot, csak valamit amiből látja, hogy a szülők értékelik az egész éves kitartó munkáját. Az, hogy téged nem dicsér meg senki, ha valamit jól csinálsz egyrészt a te bajod, másrészt te felnőtt vagy!
2015. jún. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!