Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Jó Bizonyítványért mi az...

Jó Bizonyítványért mi az ajándék! Kortól és nemtől függetlenül. Ki mivel ajándékozza meg az ügyes gyermekét?

Figyelt kérdés

Most lányom 6. osztályba lép. Mivel hogy kitűnő tanuló a rokonság arra biztat hogy jutalmazzam meg a tökéletes bizonyítványáért.

Az a gondom problémám hogy mivel 11 lassan 12 éves kislányról van szó nem tudom mivel meg lepni.

Indokaim. Mivel édesapja tehetősebb tőle az előző évek folyamán (okos) telefonnal, laptoppal, kerékpárral ajándékozta meg. Most tabletet akar neki venni. Én rá érdeklődtem hogy ha 8. osztályból ballag akkor autót ha szakközépből ballag akkor már egy házat kap. Ti ilyenkor mit szoktatok ajándékozni. Kérlek segítsetek nekem ebben.



2015. jún. 30. 07:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Könyvutalványt vagy könyvet kaptunk. 6 és 16 évesen is.
2015. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
Mi anno családilag elmentünk fagyizni és kész. Kaptam ajándékkönyvet évzárón a sulitól, anyuéktól meg büszke mosolyokat. Eszünkbe se jutott többet "elvárni".
2015. jún. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
59%
És te miért nem tudod elfogadni más véleményét kommentár nélkül? Te nem vagy felnőtt? Hadd legyen már saját véleményem, rendben?
2015. jún. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindene megvan amire vágyik, akkor valami élménnyel lepném meg. Vidd el valahova, ahova vágyik, aquaparkba, kaladparkba, lovagolni, állatkertbe, vagy ilyesmi. Vagy menjetek el együtt shoppingolni, választhat magának amit akar :)
2015. jún. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
21%

Csak az én szememet szúrja, hogy egy 14 évesnek autót, 18 évesnek házat akar adni az apa? Meg a többi... Szerintem ebbe a másik szülőnek is van beleszólása.

Én 9 éven keresztül voltam kitűnő, a szüleimtől kaptam érte párás tekintetet, mosolyt, "Büszke vagyok rád" mondatot. Jó érzés volt. :)

2015. jún. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ott csak viccel a kérdező. Hogy kapna 8.ban autót, nem veszethet még úgysem..
2015. jún. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem teljesen jó ajándékokat vett az apa. Lehet, hogy kompenzál egy kicsit, hogy nem tölthet vele annyi időt, de akár a kerékpár, akár a telefon, laptop, jó ajándék. 12 évesen a tablet sem korai.


Nem kell versenyezni veled, hiszen tiéd a sok együtt töltött idő. Menjetek kirándulni, túrázni, kerékpárral valamerre, vidd el moziba, a lényeg, hogy add neki az idődet! Hidd el, ez a legjobb ajándék.

Két év múlva pedig ne felejtsd el kérni az autót, a gyerek úgysem vezetheti, nektek meg jól jön fuvarozni a lánykát. :)

2015. jún. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

16 os válaszoló. Amit írtam az csak egy kérdés volt hogy ha ennyi mindennel el látja akkor későbbiek folyamán mi lesz.

Én sem kaptam semmit a jó bizonyítványomért. Csak azért érdeklődtem hogy ezek után még mennyi mindenre fog még vágyni. 12 éves lesz augusztusban akkor már mit kap. Nem úgy van mint régen hogy egy csomag zokninak is örültünk. Ez nem az az idő már. Amugy nem hülye a kérdés szerintem mert ezen elég sokan gondolom elgondolkoztak már..

2015. jún. 30. 10:07
 19/24 anonim ***** válasza:
89%
Amíg általánosba jártam és év végén jó bizonyítványt hoztam, a szüleimmel elmentünk pizzázni. :)
2015. jún. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeim még kicsik, de én minden év végén könyvet kaptam. Sajna ahogy nőttem, úgy nem szeretek olvasni. Azt írtad, hogy a mai világban ez alap, hogy mindenféle kütyüt megkapnak, persze ha megadják nekik. Minden nevelés elve, a gyerek a szülő példáján tanul. Én 22 éves vagyok, az első telefonomat 10 évesen kaptam meg, úgy, ahogy az első számítógépemet. Okostelefonom 2 volt, amit férjemtől kaptam 2 éve. Laptopot is először tőle kaptam. Tabletot még nem is fogtam, és nem érzem elmaradinak magam. A gyerekeimnek se szeretnék mindent 5-6 évesen ezekből. Lányom tavaly karácsonyra, 2 éves korában kapott egy játéktabletet, biciklit most fog kapni, telefont esetleg majd akkor, ha felsőbe felkerülnek városba ksifaluból. De akkor is valami egyszerüt, amin el tudjuk egymást érni baj esetén. Hogy mivel lepd meg? Ahogy többen is írják, maradandó élménnyel
2015. júl. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!