Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy múljon el a bűntudatom?...

Hogy múljon el a bűntudatom? Lehet, hogy kirúgnak miattam egy tanárt

Figyelt kérdés

Igazából nem kedvelem túlságosan (sőt...), de én nem akartam, hogy kirúgják.

Engem gyűlölt, ezt mások is mondták már, és ő is mondta, csak nem szó szerint. Múlt héten elegem lett, mert elkezdett velem veszekedni az óra közben, hogy miért hiányoztam 2 napot, amikor megmondta, hogy fontos tananyag következik és mindenki legyen ott. Mondtam, hogy azért, mert beteg voltam, de magántanárnál megbeszéltük és értem az anyagot, erre íratott velem az óra utolsó 10 percében egy dolgozatot, hogyha annyira értem, akkor biztos menni fog.

Elmondtam a szüleimnek és apa mondta, hogy ez nem mehet így tovább, meg az ilyet nem szabad gyerekek közé engedni, idegbeteg. Mondtam, hogy ne csináljon semmit, mert már így is én vagyok néhány ember szemében az elkényeztetett kislány, de pénteken beszélt az igazgatóval (apa elég befolyásos és már néhány dolgot elintézett nekem). Kérdeztem, hogy miről, erre mondta, hogy nyugodjak meg, nem lesz több bajom azzal a tanárral és kiderült, hogy több szülőnek és diáknak is van vele problémája.

Kérdeztem anyától, hogy most mi lesz és mondta, hogy valószínű, hogy máshol fog dolgozni, de ez nem az én hibám.

Viszont nekem akkor is bűntudatom van és nem akarom, hogy emiatt a tanári kar még jobban utáljon.



15L



2014. jan. 13. 20:44
1 2
 1/16 anonim válasza:
79%

téged, kedves kérdező, nem fognak emiatt jobban utálni. a tanár, ahogy leírtad, tényleg egy idegbeteg... de ha több diákkal is volt már összetűzése, nyugodtan megnyugodhatsz, nem vagy egyedül :)

inkább tűrted volna tovább a szivatásait? vagy a plusz dolgozatokat? vagy azt, hogy megalázzon az osztály előtt?

ha nem, akkor nem kell, hogy bűntudatod legyen :)

2014. jan. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

Semmi durvát nem írtál ami miatt ki kellene rúgni a tanárt.

Viszont valószínűleg gazdag, befolyásos szülők gyereke vagy, akinek mindent elintéznek sajnos.

Szegény tanárt sajnálom.

2014. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekem volt egy ilyen tanarom. Folyton szivatott es megbeszeltem vele hogy inkabb be sem megyek orara. Vagyis o mondta. Megbuktam matekbol potvizsgan a tesztem 100%os lett ugy hogy nem is igazan keszultem mert tudtam hogy nem a butasagom miatt buktam meg. Az igazgato kovetkezo evbe matekra at tett masik osztalyba a tanarneni meg csak lesett...foleg hogy 90%os lett a matekerettsegim.. ennek mar 10 eve..de meg ma is orulnek ha inkabb kirugtak volna...ha mertem volna szolni..
2014. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Ismerős! Engem a töri tanar utalt kozolte ev elejen, h meg fog buktatni barmit is csinálok! Hat igy is lett! Potvizsgan 94% ot teljesitettem rajtam kivul meg 47diak potvizsgazott ugyan ennek a tanarnak jovoltabol! Kovrtkezo evben mar nem lattuk! Ez 12eve volt.....
2014. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Azok a túlbuzgó szülők... Tudod, mellettem sosem álltak ki így. Még akkor sem, amikor az egyik tanár szemetet rakott a ruhámba, és annak ellenére, hogy a legjobb voltam a tárgyból, állandóan kötözködött velem. Ezt végül megoldottam magam, és a mai napig úgy gondolom, hogy a személyes ügyeket nem úgy kell intézni, ahogy azt a szüleid tették. Ha valaki hibás, akkor az az apád. Bocs. Nem lesz egyébként ő mindig ott veled, nem tudja majd megoldani minden konfliktusodat, és egyáltalán, nem is mindig megoldás az, hogy kiiktatjuk azt a személyt, aki keresztbe tesz nekünk.


Szakmai hiba esetén az egész iskola érintett, ekkor kell bevonni egy másik embert. Nemrégiben ezt tettem, és így valószínűleg el lesz bocsátva a tanár az iskolából, de jön a helyére egy jobb, és a következő generáció végre hasznos dolgokat is tanulhat.

2014. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Gimnáziumban nekem is volt egy ilyen tanárom. Nagyon megalázva éreztem magamat, amikor órán 25 ember előtt gyakorlatilag egy hülyének állított be. Közölte, hogy belőlem semmi nem lesz, a továbbtanulásról pedig ne is álmodjak ilyen nyelvérzékkel. Már az első félév végén megbuktatott én pedig azonnal iskolát váltottam. Azóta lediplomáztam, történelmet és németet tanítok egy gimnáziumban.

Tehát ne legyen bűntudatod.

2014. jan. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Ebből Te semmit nem tanultál. A problémát ismét nem oldottad meg, nem alkalmazkodtál, ahogyan az életben fogsz, hanem a szülők oldották meg egy tanár elküldésével.


Remélem a valóvilág problémáit majd nem ők fogják megoldani, bár sok mindent ellehet 'küldeni' a világból, de azért az alkalmazkodás sem bűn. Azt nem értem, hogy miért nem tudsz tisztelettel csendben lenni, hiszen egy tanár nem fog csak úgy veszekedni, ehhez leginkább Te kellesz.


"apa elég befolyásos és már néhány dolgot elintézett nekem"


Szomorúnak tartom, hogy a pedagógusok szabadságáról- függetlenségéről beszélünk, és közben pedig ilyen esetek történnek, ez az igazi korrupt rendszer alapja, itt kezdődnek el a dolgok, persze a rossz tanárt ellehet küldetni, de itt ezek szerint nem csak erről volt szó.

2014. jan. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Ne legyen büntudatod.... ha szivatott, és még másokat is, akkor nem csoda hogy kirakták.

Nem azzal van a baj, hogy az apja bement szólni, hanem hogy befolyásos, ugye? Mert nagyon olyan hangon írogattok.

Nézd, kedves kérdezö, az én apám újságíró, meg még muszikus, és arrafelé, ahol élünk, egy újságírónak nagyobb befolyása van, mint egy politikusnak. Abszolút nem vagyunk gazdagok, még csak kocsink sincs, viszont sokszor el tud vinni magával színházba, koncertjeire... vagy tavaly nyáron elintézte, hogy dolgozhassak. Ugyan ezt én is megcsinálhatom, mert vagyok annyira talpraesett. És ez miért lenne baj?

Ne legyen büntudoatod. Csak gondolj arra hogy milyeneket csinált veled.

14/L

2014. jan. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Ha úgy érzed, hogy jogtalanul rúgják ki, és ezt az apád intézte el, akkor akár meg is kérhetnéd az apádat, hogy csinálja vissza.


Amúgy meg ha sokan mások is bepanaszolták, akkor ez egyáltalán nem a te hibád, és nem kellene bűntudatot érezned miatta.


Te tudod, hogy melyik eset áll fenn, mi csak találgathatunk.

2014. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ne legyen bűntudatot, de azt tudd, hogy nem fognak mindent elintézni neked... Nem ismerlek, és nem tudom, miket intéztek el neked. De itt a fő baj csak azzal van, hogy később az életben tudnod kell érvényesülni, és így nem biztos, hogy a szívás helyzetben majd tudsz megfelelően cselekedni...:)


Szerintem, ha több panasz is érkezett akkor már lehet érett az a dolog... Nem hiszem, hogy ennyire befolyásos édesapád, hogy csak egy szavára kirúgjanak egy tanárt... Max annyi, hogy megmondják a tanárnak, h Te szent és sérthetetlen vagy. De valószínűleg már érett ott a dolog... Illetve ahogy olvasom Te nem akartad, hogy ez legyen, apukád volt túlbuzgó. Mindenesetre szerintem nem kell bűntudatot érezned, de nem egy szerencsés helyzet...

2014. jan. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!