Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Engedjük iskolába, vagy...

Engedjük iskolába, vagy maradjon újra nagycsoportos? Vélemények és tapasztalatok is érdekelnének ebben a témában!

Figyelt kérdés

Leírom a mi hátterünket és dilemmánk okát, de minden más saját tapasztalatotok is érdekelne, hogy ki miért tartotta vagy döntött úgy hogy engedte, fogja engedni!


A kislányom koraszülött volt, végül is megkapta azokat a korai fejlesztéseket, aminek a segítségével normál ütemben fejlődött. Júliusban tölti a hatot. Fizikálisan, szellemileg is érett, mint a többiek, érdeklődő, terhelhető, viszont zizgős, mozgós, és szociális területen vannak nehézségei. nehezen nyit a gyerkőcök felé, érzékenyebb az átlagnál, nehezen viseli a hangzavart, stb. Kérdés sem lenne, hogy maradjon, érni még egy évet, ha nem mennének most szeptemberbe el a barátnők, akikhez nagyon ragaszkodik. Félek tőle, hogy nagyon megviselné, és tudom, hogy a barátnők sokat segíteneének neki abban, hogy érezze, megtalálja a helyét az iskolában is.


2015. nov. 3. 14:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezd meg erről az óvónéniket, ők látják érett-e már rá a lányod.
2015. nov. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nos igen, ezen túl vagyunk. Az egyik óvónéni szerint simán mehet, a másik a maradást támogatja, mindkettő érvei meggyőzőek. Csak egyik erre tesz nagyobb hangsúlyt a másik arra. Tavasszal lesz iskolaérettségi vizsgálat, azt mondták, simán kirázza kisujjból a gyerek, de ezt látom én is, hogy nem az értelme a gyenge, hanem a személyiségének kellene erősödni még egy kicsit.
2015. nov. 3. 14:57
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Uszerintem menjen, sokat jelent, hogy lesz ismerose,


Mondom a sajat peldam, 28 evvel ezelottrol. Mikor iskolas lettem, pont akkor koltoztunk el, igy masik iskolaba kezdtem az elsot, nem ott ahol ovodaba is jartam es lett volna ismeros ovis tars, barat.


Nagyon rossz volt, mert az osztalyban a tobbiek szinte mind egy ovodaba jartak ( annak idejen meg voltak a korzeti ovik es iskolak, oda irattak oket ) igy mar ismertek egymast.

En meg teljesen kirekesztettnek ereztem magam, nem is szerettek meg soha, utaltam is mind a 8 evet, vegig kirekesztett voltam, es a tobbi ovs baratsag meg kitartott.

2015. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Nem döntenék a barátnők alapján, és nem is fogok ez alapján dönteni. Menj be egy iskolába nyílt napon, ülj be egy órára, képzeld oda a gyerekedet, próbáld elképzelni, megállná-e a helyét, jól érezné-e magát. Járasd be az előkészítőre lehetőleg ahhoz a pedagógushoz, aki jövőre elsős osztályfőnök lesz, és pár hónap elteltével kérdezd meg a tanítót, mi a véleménye, maradjon-e a kislány oviban vagy sem. Kérdezd meg az óvónőket is, ha megbízol bennük, ők hogyan döntenének. Ha kell, menj el a nevtanba és kérj szakvéleményt. Ez egy nagyon fontos döntés, ne a barátnők alapján hozd meg.


Ha júliusban legy hatéves és ráadásul koraszülött volt, akkor jó esélye van, hogy jobban jár a gyerek, ha ráhúz egy évet a nagycsopira. Talán most egy ideig szomorkodik a barátnői miatt, de a maradás előnyeit egy életen át élvezheti.

2015. nov. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%

Nem engedném, semmi esetre sem. A barátnők miatt pláne nem. Az iskola már nemcsak a barátnős játszadozásokról szól, keményen kell tanulni, már az elsősöknek is, tartsd az oviban ráér még iskolapadba ülni.


Ha bizonytalan vagy, kérj szakembertől segítséget, vidd el a nevelési tanácsadóba.

2015. nov. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%

Nehéz kérdés, de a 85%-os válaszolóval értek egyet. A tanulás, 45 percig való koncentrálás független a barátnőktől. Velük hétvégente, vagy iskola után is találkozhat, de az iskolában teljesíteni KELL, és ha nem megy úgy, a kudarcélmény erősebb lesz, mint a játék öröme a barátnőkkel.

Mivel nem vagyok gyerekpszichológus, én javasolnám, hogy kérdezz meg egyet, elvégre nem az értelmi képességei miatt aggódsz, hanem a személyisége miatt.


Egyébként én is nagy dilemmában vagyok, mert van egy nagyon okos nagycsoportosom, aki képtelen egy helyben megülni a fenekén. Az óvónők nálunk egyértelműen azt mondják, hogy a mai magyar iskolarendszer nem hatéves gyereknek való, és ha korábban kezdi mint kellene, a probléma nem elsőben ütközik ki, hanem később. Így egyenlőre maradáspárti vagyok. Majd meglátjuk.

2015. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Hatos válaszoló óvó nénijével értek egyet. Én megkérdeztem több környékbeli iskolában is a nyílt napokon a tanítókat, egyik se javasolta, hogy bárki hatévesen iskolába menjen!
2015. nov. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Bár vita van a kollégák között erről, személyes meglátásom, hogy az ideális időszak az óvodai nevelésre -nagy általánosságban- 4-7 éves kor között van.


Suli tehát 7 éves kortól volna ideális, általában. Ha remek az IQ, általában akkor is. Személyes példák is mutatják.


(Ha nagyon indokolt egyéni esetben, akkor aszerint lehet egyénileg egy évvel arréb tolni a kezdő, és/vagy végpontot.)


Persze a kérdező esetében ott vannak a gyermek barátnői. Egy zárkózottabb kisgyermeknek sokat jelent a (nehezen megszerzett) barát.


Szóval, ezeken felül már csak a megérzésed dönthet, szerintem.

2015. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
én marasztalni fogom lányomm ha tehetem mert még mindig néha ok nélkül sír még .illetve csoportja nagyrésze marad még egy évet nagycsoportba .
2015. nov. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
menjen. én oviban dolgozok, és van ott is egy-két gyerek, aki már iskolaérett lett volna tavaly de a szülei marasztalták. nem jó, ha feleslegesen marad plusz egy évet.
2015. nov. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!