Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Engedjük iskolába, vagy...

Engedjük iskolába, vagy maradjon újra nagycsoportos? Vélemények és tapasztalatok is érdekelnének ebben a témában!

Figyelt kérdés

Leírom a mi hátterünket és dilemmánk okát, de minden más saját tapasztalatotok is érdekelne, hogy ki miért tartotta vagy döntött úgy hogy engedte, fogja engedni!


A kislányom koraszülött volt, végül is megkapta azokat a korai fejlesztéseket, aminek a segítségével normál ütemben fejlődött. Júliusban tölti a hatot. Fizikálisan, szellemileg is érett, mint a többiek, érdeklődő, terhelhető, viszont zizgős, mozgós, és szociális területen vannak nehézségei. nehezen nyit a gyerkőcök felé, érzékenyebb az átlagnál, nehezen viseli a hangzavart, stb. Kérdés sem lenne, hogy maradjon, érni még egy évet, ha nem mennének most szeptemberbe el a barátnők, akikhez nagyon ragaszkodik. Félek tőle, hogy nagyon megviselné, és tudom, hogy a barátnők sokat segíteneének neki abban, hogy érezze, megtalálja a helyét az iskolában is.


2015. nov. 3. 14:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedném el most suliba.

Nálunk ez nem volt dilemma, mert a kisfiam szeptemberi, tehát mindenképpen ismételnie kellett az oviban. Pedig kisujjból kirázott mindent, már akkor írt, olvasott és számolt, mégis maradnia kellett. Most kezdte az elsőt, és nagyon sokat érett, fejlődött, alakult a személyisége is ebben a plusz 1 évben az oviban.

Ne az alapján dönts, hogy a barátnői mennek, lesznek új barátai is.

2015. nov. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Semmi garancia nincs arra, hogy most zizgős, mozgós,akkor a suliban is az lesz. Én nem marasztalnám feleslegesen, ha értelmileg készen áll a feladatra. És igenis segíteni fog, hogy lesznek barátai. Ha most egyedül marad az oviban, meglesz a veszélye, hogy még jobban befele fordul és csak rosszabb lesz jövőre.
2015. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolaérettség kritériuma a szociális érettség is. Nem elég, ha egy gyerek okos, értelmes, ha nem köthető még le a figyelme, nehezen viseli a kudarcokat, akkor még iskolaéretlen.

A mostani barátnők helyett talál majd újakat, persze ebben lehet segíteni neki.

2015. nov. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom ismerős körökben, hogy a "szociálisan nem érett" izgő-mozgó, néha még "bűn rossz" gyerekek is teljesen máshogyan viselkednek az iskolában, mint előtte az oviban, vagy otthon. Persze vannak extrém esetek, amikor maradnia kell a gyereknek, de a kérdésben nem ez szerepel. Az, hogy érzékenyebb és nehezebben nyit idegenek felé, nem valószínű, hogy változni fog, ezek inkább kissé introvertált személyiségre utalnak. Ami nem baj, teljesen természetes, sokfélék vagyunk! Nem szabad emiatt visszamaradottként kezelni.
2015. nov. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam június végén töltötte a hat évet és maradt oviban. Okos gyerek, de izgő mozgó volt. Most elsős simán veszi az akadályokat, tavaly szenvedett volna. Semmit nem veszít, szerintem csak nyer, ha érettebben megy suliba.
2015. nov. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Sajnos az a baj, hogy a legtöbb szülő még ok nélkül is visszafogja a gyereket. Így a 6 éves gyerekek eleve lépéshátrányban vannak a többiekhez képest. Az én lányom 6 évesen ment suliba, semmi okot nem láttam volna visszafogni. Az osztályban 3 gyerek volt 6 éves, a többi mind 7. Egész évben azt hallgattam, hogy a lányom milyen lassú. Hozzá jön még az, hogy balkezes, és folyton takarja, amit leírt, így ez is lassítja a munkában. Én már nagyon megbántam, hogy nem fogtam vissza még egy évet, bár fel sem merült bennem. Én a helyedben nem engedném még. Majd lesz ott is barátnője 1 hét alatt. A lányom egyébként még így is sírt 1. nap, hogy szinte mindenkit ismert, annyira félt a tanító nénitől meg az új helyzettől. Az első 1-2 hónapban még csak játszanak, szokják az új helyzetet, addig lesz ideje megbarátkozni.
2015. nov. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: látod, ezek szerint a többi szülő mégsem ok nélkül tartotta oviban a gyerekét.... Ezekehez az elvárásokhoz a legtöbb hatéves túl kicsi még.
2015. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azért mondom, hogy ok nélkül,mert az iskolaérettségi vizsgálaton átmentek. De a szülő még félti, jaj, szegény gyerek, mi lesz vele. Így pont az kerül hátrányba, aki 6 évesen bekerül az iskolába,mert a viszonyítási alap a +1 éves korosztály. Nem hinném, hogy túl korán engedtem suliba, unta már nagyon az óvodát.
2015. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"De a szülő még félti, jaj, szegény gyerek, mi lesz vele. Így pont az kerül hátrányba, aki 6 évesen bekerül az iskolába,mert a viszonyítási alap a +1 éves korosztály"


Ebben szerintem nincs igazad. Szerintem nem a 7 évesek miatt mondták a lányodra, hogy lassú, hanem a tanrendhez képest, meg gondolom a balkezesség is lassította.


Van egy szint, amit a gyereknek teljesítenie kell az iskolában, akár 6 éves, akár 7 éves. Ez a követelmény minden gyerekre nézve ugyanaz, nem az befolyásolja, hogy az osztályban hány a 7 éves. A legtöbb szülő, ahogy én is, úgy gondolja, hogy ezek a mai követelmények NEM 6 éves gyereknek valók. Amikor én iskolás voltam, volt egy nap 4 órám. Igaz napközis voltam, de leszámítva, hogy megírtuk a leckét, egész délután játszottam.


Pár hónapja a szomszéd kislánynak nem volt ideje este játszani a fiammal. Kiderült, hogy be kell mennie megírni a leckét. (este hatkor). Néztem értetlenül, hogy az egész napos suliban ezt nem csinálják meg? Mire kiderült, hogy alapvetően megcsinálják a leckét, de ez az otthoni lecke, amiről szó van. Most akkor miről beszélünk?

Még középiskolás koromban sem töltöttem délután négyig iskolában az időmet, nehogy 6 évesen.

2015. nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!