Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ahol az osztályból egy-két...

Ahol az osztályból egy-két gyerek nem fizeti be az osztálypénzt, külön kiadásokat, ott mit tesznek?

Figyelt kérdés

pedagógus fizeti,vagy megy a közös osztálypénzből

természetesen év elején megszavazták az osztálypénzt,de pl egy szinház esetén mi a teendő?


2016. jan. 2. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy kislány van, akinek a szülei semmiben nem vesznek részt, nem adnak pénzt semmire, nem járnak szülőire, eléggé leszarják a gyereküket sajnos.


Ettől még természetesen a kislányt nem büntetjük, az osztálypénzből ugyanúgy eljár ő is a programokra, mert ha a szülein múlna, mindenből kimaradna. Elég baj szegénynek, hogy ilyen családja van. :(

2016. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

én úgy gondolom,hogy ilyen esetben akkor ő nem vesz részt majd a közös programokon,kirándulásokon (Ami az osztálypénzből megy).

de elsőkörben az osztályfőnöknek kéne beszélni a szülőkkel,hogy miért nem fizetik?

mert az se lenne jogos a többi szülővel szemben,hogy ők fizetik tisztességesen és mások meg nem, mégis ugyanúgy mennek kirándulni(mások pénzén).

szóval oké, sajnálom a gyereket is,hogy ilyenek a szülei, de az se jogos a többiekkel szemben,hogy akkor ők állják más gyerek költségeit.

a mi osztályunkban is volt ilyen..anyuka egy nap elszívott annyi cigit,mint a havi osztálypénz..arra van pénz amire szánjuk.. mondom úgy,hogy mi is minimálbérből jöttünk ki akkor..

2016. jan. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

A kisfiam még csak óvodás, de ott is van csoportpénz, amiből vannak kiadások különböző dolgokra, ajándékokra, amiből részesülnek a gyerekek. Első évben ugyanúgy kapott az a gyerek is, akinek nem volt befizetve a pénz, mert miért szegény gyerekkel toljunk ki, nem ő tehet róla, hogy a szülő inkább eldohányozza a pénzt, minthogy befizesse a csoportpénzt. De mivel azzal sem értettünk egyet, hogy mi, akik becsületesen fizetjük, mi fizetjük más gyerekének is, így következő évben közölve lett, hogy akkor kap a gyereke is, pl. ajándékot, ha befizeti a csoportpénzt, vagy ha ő maga megveszi a gyereke részére az adott dolgot és akkor kap az ő gyereke is.

Szóval egyszer még el lehet nézni, ha éppen úgy alakul, de utána szerintem el kell beszélgetni a szülővel, hogy hogyan álljon hozzá a dolgokhoz.

2016. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is van egy-két szülő, aki úgy gondolja, majd az ő gyerekét is ellátja a többi szülő...


Nem arról van szó, hogy alkalmanként ne tudnák beadni azt az 500 Ft-ot, hanem egyszerűen nem is akarják...elmegy cigire, dohányra, kólára és hasonló.


A közös pénzből muszáj erre áldozni.

2016. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk több felé is volt

Volt gimiben az lett megbeszélve hogy arra pl ajándék küldön beadja vagy nem vesz részt benne bár kötve hinném hogy ha pl vettünk ofőnek egy nevnapi csokrot akkor kifizette a rá eső kb 100ft

Általánosban nagyon össze tartó volt az osztály és volt egy nagy szegény srác és a szülők megszavaztak hogy ami vissza járna 8. Végén pénz azzal inkább az osztálykirándulásához járulnának hozzá

Szóval Sztem ez csoport es helyzet függő is hogy valaki vissza akar ezzel élni vagy tényleg annyi sincs hogy ételt legyen az asztalon otthon

2016. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Fiam 7 osztályos ,náluk 1 fiu van aki soha nem fizettet osztálypénzt semit sem egy darabig elnéztük de aztán meg üzentük hogy akkor lesz valami gyereknek ha befizetik az adott dologra ,igy osztálykirándulásra is csak igy jöhet hogyha bevizetik szülei .
2016. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Kicsit off választ fogok adni a kérdésre.


Alapesetben(állami fenntartást nézve) sem az iskola, sem az óvoda nem kérhet osztálypénzt, csoportpénzt, mivel a közoktatás ma ingyenes Magyarországon. Ez egy érdekes adalék, ezért senki sem kényszeríthető ennek befizetésére, sőt hallottam olyan esetet is, amikor egy nemfizető szülő bejelentésére vizsgálták ki a pénz szedését az adott csoportnál...


Minden esetre az aláírandó, hogy osztálykirándulást, ajándékokat a semmiből nem lehet biztosítani. Érdemes megpróbálni (ha van) az iskola alapítványától, vagy a fenntartótól (KLIK/ NGM) segítséget kérni.

2016. jan. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudunk tenni.Én SZMK-s vagyok,én gyűjtöm a pénzt.1 szülő van,aki hol fizet,hol nem,ikrei vannak.Ami az osztálypénzből megy mindenből részesülnek az ikrek is.
2016. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm.én is SZMK-s vagyok ,ezert kérdeztem
2016. jan. 5. 10:25
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha szmk-s vagy, akkor sztem neked kéne beszélned a szülőkkel. A pedagógusnak nem ez a dolga, az osztálypénz nem az ő asztala. Az meg főleg nem az ő dolga, hogy befizessen a gyerekek helyett bármit... Én is arra szavaznék egyébként, hogy ne zárjuk ki ezeket a gyerekeket a közös programokból, de mindent megtennék, hogy rávegyem a szülőket a fizetésre, hacsak nem mélyszegénységben élnek.
2016. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!