Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ahol az osztályból egy-két...

Ahol az osztályból egy-két gyerek nem fizeti be az osztálypénzt, külön kiadásokat, ott mit tesznek?

Figyelt kérdés

pedagógus fizeti,vagy megy a közös osztálypénzből

természetesen év elején megszavazták az osztálypénzt,de pl egy szinház esetén mi a teendő?


2016. jan. 2. 14:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Na persze nem kötelezhető a szülő, hogy fizesse be, de kirándulni, színházba menni és mikuláscsomagot kapni sem kötelező. Szerintem szét kell választani, hogy a szülő nem tudja befizetni vagy nem akarja befizetni. Egyik esetben sem büntetném a gyereket, de utóbbi esetben próbálnám kiharcolni, hogy fizessen a szülő.
2016. jan. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon nehéz kérdés.

Mert szegény gyerek tényleg nem tehet semmiről.

Én is azt tudnám mondani, hogy ha van alapítvány akkor segítséget nyújtson, ne a gyerek szenvedje meg. De a szülőtől valamiképp tudja behajtani. Ha tényleg nem is látszik a szándékse hogy akár sok-sok részletbe fizetgeti, akkor tényleg valami kényszerítő eszközhöz kéne nyúlni.

Bár igen ha azt nézzük hogy semmire sem lehet pénzt szedni,és már lassan a tüzifát is mi visszük,az érdekes elgondolástszül.

Nemtudom hogyan kéne átalakítani az oktatást ahhoz hogy ne a szülőket nyúlják le úgymond még abból a kis fizetésükbőlis.

2016. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Fiam 5.osztályos,volt több osztálytársa aki nem fizetett alsóban ,csak pár hónapot esetleg.

Megszavaztuk a szülői értekezleten,hogy azért azok a gyerekek is kapjanak ajándékot,Mikulásra,gyereknapra.

Ez már most felsőben nem működik,a felsős osztályfőnök is azt mondta,hogyha valaki nem fizet,akkor nem kap.

Szerencsére a szülők is megértették,így most rendezve van a havi osztálypénz.


A színház,kirándulás pénzt mindig külön vittük.A tisztaságcsomag,technika-rajzórára szükséges dolgok mentek az osztálypénzből.

Én is szmk-s anyuka vagyok,nagy könnyebbség,hogy nem kell kuncsorognom :)

2016. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azért az nem mindegy, hogy a szülő azért nem fizeti, mert nem akarja, vagy azért, mert épphogy megél, és nem tudja.
2016. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2018. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!