Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Pedagógus anyós! Mennyire...

Pedagógus anyós! Mennyire szóljon bele a gyerek tanulásába?

Figyelt kérdés

Kisfiam idén kezdte az általános iskolát.Szeret iskolába járni és szívesen tanul. Anyósom pedagógus. Ha a kisfiú nála van hétvégén, péntektől vasárnapig, akkor szinte az egész hétvége a tanulásról szól.Pénteken este tanulás (kb.fél óra),szombaton délelőtt 2-2,5 óra tanulás (pici pihenéssel), szombat délután tanulás, vasárnap délelőtt és

délután is kellene tanulni otthon, de az már kimarad, nem erőltetem. Férjem teljesen igazat ad anyosómnak (mint mindenben). Félek, hogy így kisfiam megutálja a tanulást.Szokta is mondani, hogy utál ott lenni. Szerintetek ez nem sok egy első osztályos gyereknek? Mit csináljak az anyóssal? Ti mennyit tanultok hétvégén a gyerekkel?


2015. nov. 30. 09:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Elsős fiam van, és 2 nagyobb gyerekem.


Iskolában dolgozom, napközisként. A házi feladata az én fiamnak is elkészül, itthon átnézzük, napi 10 perc.


Hétvégén csak szombaton vagy vasárnap tanulunk, kb. negyed órát. Pici olvasás, pár matematika példa, pár sor írás. Ennyi. A több szerintem felesleges és nem biztos, hogy hasznos...

2015. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
A pedagógus és a pedofil csak annyiban különbözik, hogy a pedofil tényleg szereti a gyerekeket. A gyerekek különböző életkorban különböző elfoglaltsági igényekkel rendelkezek és egy kisiskolásnak sok játékra van szüksége. Lehet játékkal is tanulni. Én az unokámmal olyat is szoktunk dominózni, hogy mindenki húz magának 2 dominókockát, majd összeadjuk a rajta levő pontokat. Az győz, akinek magasabb össz-pontszáma lesz, ő nyeri azokat a kockákat.
2015. nov. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon sok, főleg egy elsős gyereknek.


Ha a gyerek utál ott lenni, akkor miért viszitek? Milyen gyakran van ilyen mamás hétvége? Nem azt mondom, hogy tiltsátok el tőle, de én nem hagynám ott amíg anyósomnak és a férjemnek ez a hozzáállása.


Az első év nagyon fontos az iskolában, olvasás, írás, számolás - minden ezeken alapszik később. Nem hagynám, hogy ezt tönkretegyék, még akkor sem ha ilyen közeli hozzátartozóról van szó.

2015. nov. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én leállítanám a mamát. A gyerek már most nem szeret nála lenni, de ha ezt folytatja, az iskolát is megutálja hamar.
2015. nov. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

Ennyit még gimnáziumban sem tanultam emlékeim szerint, pedig 4-5-ös tanuló voltam végig.

Egy elsős gyerek számára az a fontos, hogy megszeresse a tanulást és egyfajta játékként fogja fel. Az, hogy a hétvégén órákig be van kötve a székbe, ezen nem segít. Az más kérdés, amit egy másik hozzászóló ír is, hogy ha tanulás játékos formában történik, az megint más kérdés.. Mert az egyszerre szórakozás és fejlesztés is a gyerek számára.

Van egy olyan gyanúm, hogy a kedves anyós még a régi idők tendenciáját és szigorát hozta magával és abból indul ki. De ez itt szükségtelen. Majd ha idősebb lesz és már lesz olyan lecke, amit fel kell mondani, majd akkor.

Beszélj vele, mert így nem csak őket utálja meg, hanem az iskolát is, mindig csak kényszer lesz számára és ezt a jegyei is tükrözni fogják majd.

2015. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Az én édesanyám tanár végzettségű pedagógiai szakértő, azaz szakképzéseket tart tanároknak és nála képzettebbektől tanul.


Összehasonlítva vele, a te anyósod egy tanár, nem pedig egy valódi pedagógus. Ha pedagógus volna, szeretné a gyermekedet, elmondaná, mik a legújabb kutatások erre vonatkozóan és javasolna egy nevelési, tanulási módszert. Sőt, többfélét is javasolna nektek és türelemmel, fokozatosan próbálna téged afelé terelni. De ő nem ilyen.


Az anyósod csak egy sima kotnyeles ember, akinek a férjed mindenben igazat ad (ez is borzalmasan hangzik). Teljesen mindegy, hogy most konkrétan a suliban gyerekek sínylődnek a kezei között (amit egyébként sajnálok).


Csináld úgy, ahogy neked tetszik, a férjedre - úgy látom - nem számíthatsz semmiben. Én nem adnám oda egész hétvégékre a gyereket, hiszen dolgoztatja azt a szerencsétlent. Ha akar, szervezzen vele intelligens programot (menjenek egy-egy érdekes, rövid kiállításra, művészmoziba egy-egy gyerekfilmre), bár gondolom, az már nem tetszene a "pedagógus" anyósodnak, mert nem a magolásról szól, hanem arról, ami tényleg fontos.


(Nem egy példát tudok arra, hogy valaki széttanulta magát általánosban és gimiben, az egyetemről meg kibukott, mert többet tanulni nem tudott már.)


28 N

2015. nov. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan emberrel, aki az anyjának ad igazat a feleségével szemben nem kellett volna egyáltalán gyereket vállalni. Jelen pillanatban olyan mindegy, hogy itt 60 kommentelo8leirja, hogy anyosodnak nem kellene ezt csinálni, nem fog elmaradni, amíg férjed melled nem áll.
2015. nov. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Anyósom szokta vinni egyéb programokra is a kisfiút (ez az pozitívum). De teljesen egyedül érzem magam (és egyedül is vagyok)a problémával. Én örülök, hogy foglalkozik vele, de ennyi szerintem is túlzás!

2015. nov. 30. 11:10
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
De, sok. Állj a sarkadra, és mondd meg, hogy már nem szeret ezért nála lenni a gyermeked. Ha a párod nem partner ebben, egyedül neked kell meghúzni a határokat. A kisfiad nem mondja a mamájának, hogy nem akar tanulni ennyit?
2015. nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
4%

Velem meg tesómmal anyám első osztájba tanult ,utánna nem tanult velünk,mégis 4es tanulók voltunk.

Én nem engedném még saját anyámnak se h eröltessen valamit is a lányomra. Igaz még csak 1 éves. Szerencse a szüleim a gyereknevelésbe nem is akarnak beleszolni,jelenleg velük lakunk,sokat foglalkoznak vele,de nem kötekszik ha nekem más elvnim vannak.

Minek egy gyereket még a hétvégén is a sulival " szekálni "

Én nem engedném neki!!

2015. nov. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!