Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 8 éves lányom próbál kijátszan...

8 éves lányom próbál kijátszani. Ti hogyan reagálnátok, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szokása kibújni a felelősségvállalás alól... ha tudja, hogy vaj van a füle mögött amiért esetleg leszidnám olyankor inkább elkezd történeteket gyártani. Olyan profin, csuklóból jön neki, hogy sokszor utólag jövök rá. Volt, hogy nem tetszett neki az aznapi ebéd, a tanárnak elmondta hogy milyen finom volt, aztan a tanár persze rájött, hogy le se ment enni. Legutóbb pakoltam a tolltartóját és egy idegen ceruzát találtam benne. Kérdeztem, hog kitől kapta. Elmesélte, hogy a földön találta és a tanárnéni mondta, hogy tegye el nyugodtan...kiderül, hogy csak cseréltek a barátnőjével és nem akarta elmondani...szóval ilyen jelentéktelennek tűnő kis hazugságok, de szörnyen idegesítő már. Ma pl. reggel párom nézte át a táskáját és el volt dugva benne az ünneplős cipője. Többször mondtam neki, hogy azt ne vigye el tánc órára, mert széttáncolja és évzáróra nem lesz normális cipője...ő úgy gondolta majd sunyiba elviszi...Nem tudom már hogyan lehetne hatni rá, mintha a falnak beszélnék. Amikor rajtakapom valamin, mindig az au első reakcio, hogy "jajj elfelejtettem, nem is úgy volt" "rosszul emlékeztem".
2016. máj. 11. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én biztos beszélnék vele , hogy füllenteni nem szép dolog , csak rosszra vezet vègèn stb...Esetleg , ha szoktatok mesét olvasni , akkor ilyen témájú mesét feldolgozni vele. Egyébként pedig a jelentéktelen dolgokban nem lennék szigorú.Pl.ha nem ízlik a kaja , akkor nem muszáj megenni , a szép cipőt néha elvihetné stb..És akkora rá jön hogy nincs szükség hazudozás , főként jelentéktelen dolgokban.
2016. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mar nagyon sokszor elnondtam neki, tudja is, ennek ellennére újra és újra bepróbálkozik valamivel. Vettem neki táncra direkt cipőt, hogy ne a torna cipőjeben táncoljon, de ahogy ezt megvettük most már ez kell neki. Az a baj, hogy 1 alkalom alatt is simán lekoptatná az orrát a cipőnek.
2016. máj. 11. 13:42
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Magyarázd el neki hogy ha hazudik akkor egy idő után senki sem fog neki elhinni semmit és hazugnak fogják tartani.

Pl. A fiú aki farkast kiáltott

2016. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Én ilyen kislány voltam. Anyám állandó elvárásai minden apró szrnál és az állandó nyomás, hogy fogadjak szót, megfojtott. Az érzelmi zsarolásáról nem is beszélve. Magadban tarts vizsgálatot!!!
2016. máj. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

3-as!

Nekem alkoholista apám volt aki vert, anyám állandóan dolgozott, folyton veszekedtek, pénzhiány miatt stressz volt. Lelki terror, rettegésben tartás. És mégis soha nem éreztem úgy hogy egy ceruzáról vagy fontosabb dolgokról hazudnom kelljen.

2016. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*4-es bocsánat
2016. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem valamilyen szinten normális, legalábbis az én gyerekem is csinált ilyet és a környezetemben lévők is meséltek hasonlót. Beszélni kell vele többször. El lehet mondani, hogy lehet/nem lehet cserélni a felszerelést (ceruza) és hogy miért. Ha nem szeret valamit, akkor el kell mondania, hogy nem szereti, hazudni értelmetlen és felesleges. Ha valamit magával vinné, amit nem szabad, el kell mondani, hogy miért nem. Lehet írni szabályokat is és kirakni valahova - nálunk szobája ajtaján volt belül, persze nem minden aprosagrol, csak úgy nagy vonalakban. Pl nem hazudunk senkinek, ha valamiben nem biztos, meg kel kerdeznie, itthonról semmit nem vihet magával engedély nélkül
2016. máj. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
5-s: Te nem. Én igen.
2016. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%

Nyilván valóan az otthoni megfelelési kényszer okozza...

Sosem kellett megfelelnek senkinek ,sosem hazudtam

A férjem viszont ugyanilyen gyerek volt..

S nagyon csúnya vége lett az otthoni nyomásnak ..komoly elzüllés,s ha nem vagyok nem is tudom mi lett volna..:\

Önvizsgálat!!!

2016. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Milyen megfelelési kényszer? Nálunk sosem volt ilyen és az ismeretségi kor se elmebajos szulokbol áll. Egyszerűen a gyerek úgy érzi, x dolgot el akar titkolni. Hogy miért, azt ő tudja. Az enyém pl egészen biztosan nem fél tőlünk, elmesel bizalmas dolgokat, de simán elcsempesz magával valami oda nem való dolgot a suliba. Mellesleg én is csináltam anno ilyet -lenyultam anyám aranylancat és abban mentem iskolába, mondván csinos akartam lenni. Nem féltem a szuleimtol, nem vertek soha, alkesz se volt egyik se, normális nevelést kaptam.
2016. máj. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!