Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a helyes lépés, ha a...

Mi a helyes lépés, ha a gyereketeket állandóan csúfolják az iskolában?

Figyelt kérdés

Családi kapcsolatokban van egy hasonló kérdés, ahol ezt boncolgatják.

Tegyük fel, hogy gyerekedet bántják az iskolában olyan dolgokért, amiről nem tehet: beszédhibás (logopédushoz jár évek óta), szegény családból való (kinőtt ruhákat hord, de nincs pénz újra), rossz az arcszerkezete (= csúnya) stb.

Mi ilyenkor a helyes lépés a szülő részéről?

A többség azt mondja, hogy "ne foglalkozz vele, akkor abbahagyják". Ami egy eszméletlenül nagy marhaság többségében, ezt bárki tudja, aki volt már célpont. Max kigáncsolnak, nekivágnak a szekrénynek, hogy reakciót csikarjanak ki belőled, áttérnek a fizikai bántalmazásra.

"Add vissza neki!" - áh, ekkor meg jön az, hogy a gyerek bajkeverő és agresszív.

"Szólj a tanárnőnek!" - akkor árulkodós is lesz a gyerek + a tanárokat ritkán érdekli hosszútávon egy gyerek közösségbe való beilleszkedésének kudarca. Magasról letojja a többség, max 1-2 alkalommal rászól az osztályra.


Szóval: ilyenkor mit lehet tenni?



2016. aug. 17. 12:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%
Minden ilyen eset a tanárok hibája, ők azok, akik nem foglalkoznak közösségépítéssel, a bullyingal. Sok esetben végignézik és szórakoznak rajta. Ezért kell a KLIKnél panaszt tenni az iskola ellen.
2016. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a többi választ, mi ugyanígy voltunk, a gyerekem valamennyire megvédte magát, de csak félmegoldás volt, beszéltem a tanárnővel, aki annyit "segített", hogy közölte velem, a gyerekek vitáiba nem szabad beleszólni! Ekkor mentem az igazgatóhoz, aki széttárta a karjait, hogy hát ő nem tud mit csinálni. Ja és más gyerekével tilos a szülőnek beszélnie, anyuka meg azt nyilatkozta, hogy ő sem tud mit csinálni. Na ekkor mondtam, hogy akkor viszontlátásra, mi átmentünk egy normális iskolába, ahol a diák az első és normálisan együtt tudunk működni mi szülők a tanári karral. Azóta mindenki boldog!
2016. aug. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
KLIKnél kell panaszt tenni, részletesen leírva a tanár és az igazgató válaszát. Bezzeg amikor különböző projektekben kell részt venni amik az iskolai erőszakról szólnak, tartják a markukat. Amikor konferenciákra kell menni, szintén ugranak.
2016. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én gyerekként azt tudom tanácsolni, hogy keressen magának egy-két nagyon jó barátot, akikkel sokat van együtt, akkor a többi "rossz gyerek" úgy fogja látni, hogy úgy sincs értelme az egésznek és inkább békén hagyják. Persze ha már minden ki lett próbálva, akkor végső megoldásként iskolát kell váltani...
2016. szept. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!