Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 7 éves kor előtt ne adjuk be...

7 éves kor előtt ne adjuk be a gyereket iskolába?

Figyelt kérdés

Harmincas éveim elejét taposom, amennyire emlékszem, jobbára 6. betöltött évvel kezdtük az iskolát.Sok rokonomnak, ismerősömnek van néhány évvel idősebb gyerek (a miénk 2 éves még csak, tavaszi születésű). Mindenhonnan azt hallom, hogy 7 éves kor előtt ne adjuk be az iskolába. Úgyis mindenki 7 évesen megy.


Tudom, távoli még, de nem értem az egészet. Most divat lett 7 évesen beiskolázni a gyerekeket, ezért az amúgy iskolaértett 6 éveseket vissza kell tartani, mert az osztály 95%-a egy évvel idősebb?

Hogy működik ez?


2016. szept. 19. 09:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%
Igen divat lett.Én rosszul vagyok tőle..Nekem májusban volt 6 éves a lányom,most kezdte az elsőt.Az osztálya szinte egykorú,nem tünik ki a sok nagyobb gyerek mint sok helyen.Van ismerősöm,aki már most megbánta hogy viszatartotta a gyereket az oviban,és nem engedte suliba.
2016. szept. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Igen, szintén májusi a lányom.
2016. szept. 19. 09:30
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
a gyerektol fugg. Ha iskolaerett akkor mehet.
2016. szept. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
Az én 6 éves nyár végi gyerekem ment. Iskolaérettnek mondta minden szakértő és egyelőre úgy néz ki, bírja. Persze izgulunk, de van több nyári 6 éves is az osztályában - meg van 8 éves is, bár annak persze szintén oka volt, de elég vegyes a mezőny. Gyerektől függ. Na meg szülőtől, mert mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, de nehéz, mert ha érett, akkor meg az a rossz, ha nem léphet tovább. Én is sokat sóhajtoztam, hogy miért nincs az általánosban keresztfélév :)
2016. szept. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%
~30 éve se volt jobb. Akkor a kötelezően visszatartott nyári gyerekek szívtak, ha egyébként érettek lettek volna.
2016. szept. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
41%
Nekem most 5 éves a lányom, áprilisban tölti a 6-ot, szeptemberben kezdi az ovit. Nem tartom vissza.
2016. szept. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

Majdnem 3 éve kezdtem a sulit, júniusi vagyok, évvesztes lettem, nekem jó volt így, pedig alapból érett lettem volna előbb is, de anyukám nem engedett suliba. A két lányom őszi, így mindkettő évvesztes, nagyon örülök neki. Okosak, értelmesek, éppen érettek is lettek volna egy évvel hamarabb is, de az első fél év így is cefet nehéz volt, a sok szabály, a feszes napirend, a sok kötelesség... Ráérnek még a munkára...

A fiam szintén júniusi, jelenlegi szabályozás szerint mennie kell majd 6 évesen suliba, de nagyon remélem, hogy sikerül majd valahogy visszatartanunk. A fiúknak amúgy is nehezebben megy az elején az iskola, és nem hiszem, hogy okos dolog lenne tőle egy évvel hamarab elvárni ugyanazt, mint a nővéreitől...

Baja egy gyereknek sem lesz attól, hogy évvesztes lesz, csak nyerhet vele. Szerintem.

2016. szept. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%
Fakk, nem 3, hanem 30 éve! :D
2016. szept. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
elvileg úgy van,hogy: aki aug 31-ig tölti a 6ot annak suliba kell menni.kivéve ha "gondok" vannak pl: fáradékonyabb az átlagnál.nem tud nyugton lenni 5 percet se,a nev.tanácsadóban nem találták alkalmasnak,stb Általában a nyáriakat szokták főleg visszatartani. az enyém az augusztus végi. őt én nem akartam engedni az óvónők is egyetértetek velem mert voltak problémák vele. a kisebbik májusi,ő viszont nem marad vissza
2016. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"Nekem most 5 éves a lányom, áprilisban tölti a 6-ot, szeptemberben kezdi az ovit."


az ovit??

2016. szept. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!