Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 7 éves kor előtt ne adjuk be...

7 éves kor előtt ne adjuk be a gyereket iskolába?

Figyelt kérdés

Harmincas éveim elejét taposom, amennyire emlékszem, jobbára 6. betöltött évvel kezdtük az iskolát.Sok rokonomnak, ismerősömnek van néhány évvel idősebb gyerek (a miénk 2 éves még csak, tavaszi születésű). Mindenhonnan azt hallom, hogy 7 éves kor előtt ne adjuk be az iskolába. Úgyis mindenki 7 évesen megy.


Tudom, távoli még, de nem értem az egészet. Most divat lett 7 évesen beiskolázni a gyerekeket, ezért az amúgy iskolaértett 6 éveseket vissza kell tartani, mert az osztály 95%-a egy évvel idősebb?

Hogy működik ez?


2016. szept. 19. 09:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

kérdező te mit nevezel évvesztésnek?

mert amúgy mindenkire ezt a kifejezést használják aki 1 évvel többet marad az oviban.. (attól függetlenül hogy aug.-ba,vagy februárba töltötte a 6ot)


A mi ovinkba amúgy nincs ez a "cirkusz"

Ok nélkül nem tartják/tarthatják vissza őket.

A kislányom nagycsoportos.úgy néz ki kb 8an maradnak vissza,de egyik sem ok nélkül

2016. szept. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
17-es, mi az hogy milyen előnyben? Ezt még magyarázni kell? Nyilván egy 7 éves gyerek jobb képességekkel rendelkezik mint egy 6.5 éves, nem hiszem hogy ezzel újdonságot mondtam. Amíg csak 2-3 ilyen van egy osztályban addig nem feltűnő, de amikor mondjuk egy osztályban a gyerekek nagyobb része 7 éven felüli, a kisebb része épp hogy csak 6 éves akkor igenis hátrányban vannak a fiatalabb gyerekek.
2016. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

szerintem rosszul gondolkodsz semmilyen előnyben nincs,hiszen az iskolában a 7éves is ugyanakkor kezdi el tanulni a dolgokat mint a 6 éves.

Én májusi vagyok és évvesztes.azaz bőven elmúltam 7 éves mire suliba mentem,és semmilyen előnyt nem éreztem belőle. nem voltam okosabb és jobb a azoknál akik 6 évesen kezdték

2016. szept. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Lányom augusztus végén született. 6 évesen ment suliba. Már másodikos. Nem tartottam volna vissza semmiképp. Viszont ő amúgy is egy-két évvel idősebbnek tűnik a koránál.
2016. szept. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas a követelményrendszer, nem olyan, mint amikor mi voltunk gyerekek. Emlékszem 1. osztályban voltak délig óráink, aztán napköziben megírtuk a leckét, és még játszani is maradt időm.

A lányom amikor 2 éve elsős volt, akkor 3-ig volt tanítás, és volt 1 óra napközi, ahol nem tudta befejezni a leckét, hanem otthon kellett. Totál kikészült tőle az egész család. Ja, és ő volt egyedül 6 éves az osztályban, mindenki más 7 fölött volt.

A második gyerekemet visszatartom. Nem azért, mert ő ne lenne rá érett, hanem azért, mert a rendszer teljesen embertelen, gyerekellenes. 6 éves gyerekeknek így ebben a formában nem való. Még 7 éveseknek sem...

2016. szept. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

A mi iskolánkba jo fejek voltak akik összeállitották az órarendet mert d.e is beiktattak egy féloras szabadfoglalkozast. Meg d.u.is van egy. És d.u már csak kézségtárgyat tanulnak.házit nem adnak ( nem adhatnak) hétvégére is csak szorgalmi van-de természetesen ezt minden szülő megcsináltatja a gyerekével. Egyik tornaora helyett táncolni tanulnak. Környezeten sokszor kimennek es kint tanulnak.

Ezert nem purcannak úgy ki a gyerekek amiért a szülők is hálásak..

2016. szept. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!