Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Karmolós gyerek ellen mit...

Karmolós gyerek ellen mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Elsősök. A héten már második alkalommal jött haza úgy kisfiam, hogy egy gyerek végigkarmolta az arcát. (Nem csak az én kisfiamat, másik gyermeket is megkarmolt már a héten) Az én fiam egy 4-5 fős "banda" tagja, ők az osztály legjobbjai. Szavalóverseny, sportverseny, tanulás, mindenhova őket küldik.

Eddig mindig azt mondtam a fiamnak, hogy ne verekedjen, ne keveredjen balhékba, ezt idáig sikerült is betartania. Legutóbb is azt mondtam a fiamnak, kerülje el a másik gyereket. De amikor már másodszor jött haza így, megmondtam neki, hogy verje laposra, nem érdekel a következmény. Tudom nem jó ötlet, de mérgemben már nem tudtam mit csinálni.

Szerintem a tanítók se nagyon tudnak mit kezdeni vele, úgy tűnik a beírás nem segít.


2017. febr. 9. 09:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem ez soknak tűnik, de a szülő mindig azzal nyugtatja magát, ha a gyereke bírja, kéri, akkor miért ne. De most nem erről van szó. Hanem hogy van, aki igenis nem bírja. Akit frusztrál a stressz, aki mentálisan gyengébb stb. Próbáld meg megérteni a másik gyereket, semmit nem tudsz róla, a problémáiról, az életéről, a szüleiről. Annyit tehetsz, hogy a saját gyermekedet próbálod irányába megértésre buzdítani, felveszed a szülőkkel a kapcsolatot és segítő szándékkal állsz a dologhoz. Ezzel többet tudtok elérni. Szép lassan a problémás gyerekek is változnak, de rengeteg segítség kell nekik. Nem lehet tőlük elvárni, hogy azért mert vki rájuk üvölt, a gyerekek meg kiközösítik, megváltozzanak. Nagyon lassú munka ez, de a szülőknek mindig tudniuk kell róla, mit, hogyan, mikor, miért tesz a gyermekük. Mindenképp írj nekik, ha a pedagógus ebben gyengécske.
2017. febr. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%

Egyre inkabb amondo vagyok hogy tulsagosan li vannak emelve a jok vagy tr nem latsz egy-ket reszletet. Minden mondatodbol sut hogy a gyereked mennyire kiveteles tehetseg, egy zseni. Ez oke, de minvan ha emiatt a fatyol miatt nem latsz valamit? Pl hogy okot adnak ra a kivetelzrttek, csufoljak a gyengebbeket, vagy kikozositik?

Beszelj a tanarral.

En mar irtam hogy a tokeletes gyerekek szulei szoktak sokszor nagyon meglepodni ha beszelnek egy tanarral az osztalyban levo konfliktusokrol...csak ez a velemeny mint lehetoseg "valahogy" elkerulte a figyelmedet.

Nagyon sokszor derul ki hogy a karmolos gyerek vedekezik vagy visszavag a viselkedesevel es a sztargyerekek a hunyok a tortenet mogott, mert annyira elfogultak a szuleik hogy nem latjak a fatol az erdot.

2017. febr. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Azért csak leírok egy példát is, ami pár hónapja volt, enyém is elsős. Az egyik kisfiú óriásit harapott az enyémbe, fel is került az igazgatóhoz (ami szerintem túlzás). Én persze sajnáltam az enyémet, de rögtön azt kérdeztem, mivel dühítette fel ennyire a másik gyereket. Mert mindig van előzmény. A problémamegoldás nem volt épp szerencsés. De mindig két fél kell a konfliktushoz. Utána a másik szülővel meg megbeszéltük a dolgot.
2017. febr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Beszéltem a tanárral, annyit megtudtam, hogy beteg a gyerek. Pontosan mi baja, azt nem árulta el, ebben az osztályban marad ezentúl is, pedig mint kiderült, nem csak az én fiammal, rengeteg másik gyerekkel is ezt csinálja. A tanító ígérte, próbálnak jobban figyelni, de a legjobb, ha a gyerekek nem nagyon szólnak hozzá, mert bármikor bekattanhat. Kb ez volt a lényeg, persze ő szebb szavakkal és körítéssel tálalta.
2017. febr. 15. 10:17
 15/15 anonim ***** válasza:
Ok nelkul biztosan nem bant, annak is utanajartal?
2017. febr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!