Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg annyira durva az...

Tényleg annyira durva az iskola h a legtöbben csak legalább 7-7,5 éves korukban íratják be a gyereket?

Figyelt kérdés

Lányom ovis csoportjában kb 10-15 tavaszi gyerek van, sőt ebből néhány februári, és egyik sem fog iskolába menni, hanem maradnak még egy évet oviban! Eléggé meglepődtem, mert szerintem nonszensz egy februári-márciusi gyereket visszatartani, és nem azért tartják vissza őket mert el vannak maradva, az óvónők szerint koruknak megfelelő szinten vannak de hadd legyenek még egy évig ovisok.

Kérdésem: tényleg annyira durva manapság az iskola h 6,5 éves gyerek még nem elég érett hozzá? Nem provokáció a kérdésem, hanem tényleg érdekel.

Lányom januári és egészen eddig úgy gondoltam h 6,5 évesen fog iskolába menni, de most nagyon elbizonytalanodtam, mert ezek szerint ő lenne a legfiatalabb a csoportban.



2017. febr. 10. 13:46
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
45%
Gyerekfuggo, de a gyerekek 90%-a nem iskolaerett 6,5 evesen.
2017. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
68%
Ja engem is lehet lepontozni, mint a másik eltérő véleményű válaszolót! Ő csak a tapasztalatait osztotta meg és a véleményét!
2017. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%
Èn nem dicsekvèsből írtam a jogot 4-es, fèlreèrtetted. Azèrt írtam, mert ez egy olyan szak ahol tudni kell tanulni ès semmi hátrányt nem jelentett az èvvesztessègem. Felesleges volt támadnod, mert èn sem tettem. Szèp napot!
2017. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
63%

Jogász! Nem támadtalak, de nem azt mondtam, hogy képtelen voltam elvégezni az egyetemet, csak hátrányaim voltak a plusz egy év miatt. A jogot is el tudnám végezni, bemereől van szó.


Amikor én ovis voltam, túl kevés volt a gyerek, ezért próbáltak visszatartani sokat. Az osztályomnak legalább a fele évvesztes volt, nagy részük nagyon okos és érett. Engem két okból nem akartak iskolába engedni (bár apukám határozottan megmondta az óvónőnek, hogy megyek), az egyik, hogy sokszor elkalandozott a figyelmem (nem tudtak már lefoglalni), másik az, hogy a mozgásom nem volt nagyon jó, sosem voltam nagyon ügyes tesin, de azért reménytelen sem. Egyébként meg fegyelmezett és önálló voltam, tudtam egy helyben ülni egy órát, és értettem a feladatokat.

2017. febr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
76%
Ezzel a visszatartással az a baj, hogy kevés az óvodai hely és a sok iskoláskorú gyerek miatt, az októberben 3 éves lányomat alig vagy egyáltalán nem fogom tudni beíratni óvodába, csak majdnem 4 évesen, pedig igényelné a gyerektársaságot. (itthon leszek a kicsivel, úgyhogy még azért is húzni fogják a szájukat)
2017. febr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Okos, értelmes kislányomnak nem javasolták 6,5 évesen a sulit, mondván, h szociálisan éretlen! Ezalatt az értették, h nem szeretett szerepelni, félénk, visszahúzodó volt, nem szeretett a figyelem középpontjában lenni! Első gyerek volt, rábolintottunk, h végülis az ovonők a szakemberek, ők tudják! Eltelt 1 év, 7,5 évesen ment suliba, és ugyanolyan visszahúzodó kislány maradt! Amikor erre rákérdeztem a válasz annyi volt, h bocsi ezek szerint ilyen a jelleme! Neki nem segített, inkább úgy fogalmaznék, h nem volt értelme, nem volt min segítenie annak az 1 évnek! Azóta is ilyen, most másodikos és okos értelmes, jó tanuló!

Abban meg 100 % ig egyetértek, h tényleg teljesen vállalható az iskola 1 évvel ezelőtt is ment volna neki, nem egy horror!

2017. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

En iden erettsegizek, 17 eves vagyok. Nalam az ovoda avval telt, hogy sirtam reggel 5-tol delutan 4-ig, kiszoktem a folyosora es vartam anyukamat, alltam vigyazban az ovoneni mellett, rettenetesen szorongtam. Azt mondtak, nem vagyok iskolaerett... Felve, de anyukam beiratott az iskolaba. Imadtam!!! Osztalyelso voltam (most is), szombatonkent sirtam, hogy miert nem lehet iskolaba menni. Raadasul talpraesett is vagyok, eletre valo. Szoval nem csak beseggelem a tananyagot. Sot, a 12 ev alatt nem igazan kellett tanulnom soha. Tz elott szoktam egyszer atolvasni a konyvet es boven eleg. Viszont, a mozgaskoordinaciom borzaszto, panikbetegseggel kuzdok a kisgyermekkori szorongasombol fakadoan, oraisan fixalt vagyok (sebesre ragom a szajuregem allandoan, szinten a szorongas miatt)... de biztosan nem a suli miatt. (6.eves koromban valtak el a szuleim, lelkileg terrorizalo, passziv-agressziv apa) Gyogyulgatok. Kozgazdasznak keszulok.

Te ismered a gyermekedet, hogy mennyire szereti az ovit. En speciel, ha meg egy evet le kell ott huzni, nem tudom hogy birtam volna ki. Ha mozgekony, porgos gyerek, akkor lehet jobb neki, ha marad egy evet. Engem mindig szellemileg kellett lekotni, sosem voltam az a szaladgalos, sportos alkat.

2017. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
81%

Amit a 15. válaszoló írt, tökéletesen igaz, ez is csak az ovonők munkáját segíti! mert könnyebb boldogulni egy 4 évessel mint egy 3 évessel!Szóval ennek a tömeges visszatartásnak a hátterében leginkább a munkaerőhiány és az ovonők munkájának könnyítése áll! Ami valamilyen szinten érthető, mert ha ezt "legálisan" megtehetik miért ne éljenek vele...

Értem én, h van pár tényleg éretlen gyerkőc, ez vitán felül áll, de annak fel kellenne tünnie mindenkinek, h nem annyi, mint amennyinek a visszatartást javasolják!

2017. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

saját történetemet írom le!

Évvesztesként 7 évesen kezdtem az általánost (itt vesztettem 1 évet), 15 voltam amikor szakközépbe kerültem! 2 tannyelvűbe irattak be (itt a 2. évet vesztettem), ahol volt 0. osztály, ott csak nyelvet tanultunk! 20 évesen érettségiztem! nem vettek fel elsőre fősulira (3. évet vesztettem), így 21 évesen kezdtem el nappali tagozatra járni! Más akivel egy általánosba jártam, már majdnem végzett, amikor én még csak elkezdetm a sulit!

Most nem tűnik soknak és úgy van vele a szülők többsége, h csak 1 év tök mindegy, de más miatt is lehet "oh, csak 1 év", összejön belőle 3-4, annyival toldodik minden!lesz vagy 30 éves a gyerek mire diplomázik!

2017. febr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
75%

A lányom Márciusi. Tavaly visszatartottuk, mert az óvónőkkel egyetértésben azt gondoltuk korai lenne. Bár okos, de bizonyos részképességekkel elmaradásban volt, ehhez társult, hogy rosszul viselte a kudarcot. Neki az első év folyamatos stresszben telt volna, ráadásul egyáltalán nem várta az iskolát. Idén megerősödött, több az önbizalma, nem keseredik el, ha nem sikerül valami. Ráadásul a fogait is csak most kezdte váltani (az idegrendszeri érettség egyik jele).

Minden gyerek más, nem lehet sémákban gondolkodni. Ismerem a lányomat, és meghallgattam a szakemberek véleményét is. Nálunk jó döntés volt.

2017. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!