Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg annyira durva az...

Tényleg annyira durva az iskola h a legtöbben csak legalább 7-7,5 éves korukban íratják be a gyereket?

Figyelt kérdés

Lányom ovis csoportjában kb 10-15 tavaszi gyerek van, sőt ebből néhány februári, és egyik sem fog iskolába menni, hanem maradnak még egy évet oviban! Eléggé meglepődtem, mert szerintem nonszensz egy februári-márciusi gyereket visszatartani, és nem azért tartják vissza őket mert el vannak maradva, az óvónők szerint koruknak megfelelő szinten vannak de hadd legyenek még egy évig ovisok.

Kérdésem: tényleg annyira durva manapság az iskola h 6,5 éves gyerek még nem elég érett hozzá? Nem provokáció a kérdésem, hanem tényleg érdekel.

Lányom januári és egészen eddig úgy gondoltam h 6,5 évesen fog iskolába menni, de most nagyon elbizonytalanodtam, mert ezek szerint ő lenne a legfiatalabb a csoportban.



2017. febr. 10. 13:46
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

Utolsó: de, azért, mert ez a divat. Mivel még csak 5 éves egyáltalán honnan tudhatnád már most h iskolaérett lesz-e? Valószínűleg nem is érdekel, csak mivel mindenki más is visszatartja ezért te is.

Ha senki nem tartaná vissza te visszatartanád és hagynád h ő legyen az egyetlen majdnem 8 éves elsősen? Na ugye hogy nem.

2017. febr. 16. 09:26
 42/46 anonim ***** válasza:
79%

Én tényleg csak azt tudom felidézni, hogy amikor nem volt választási lehetőség, mert mindenkit küldtek 6 évesen suliba, akkor furcsamód minden gyerek iskolaérett volt.

Pedig ez ugye 2013 volt, amikor is bevezették az egész napos iskolát és drasztikusan megemelték az óraszámokat, ezzel egyidejűleg pedig boldog-boldogtalant küldtek iskolába mérlegelés nélkül (csak nagyon-nagyon indokolt esetben maradhatott valaki az oviban, mert kellett a hely a 3 éves kortól kötelező óvodáztatáshoz).

24-en kezdtek a lányomék, egyetlen gyerek volt, aki nem bírta, de ő beszédfogyatékos, speciális iskolába ment át. Az "átlagos" képességű gyerekek mind megbirkóztak a sulival. Ami gond felmerült, az nem a koruk miatt volt, hanem az egyik tanító nénivel voltak problémák. "Fellázadtunk", az iskolavezetés kezelte a dolgot. Onnantól, hogy ő nem tanította az osztályt, már nem volt gond.

2017. febr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
67%

A 40. válaszoló vagyok.


Kedves kérdező!

Én válaszoltam a feltett kérdésedre, nem ítélkeztem, ezért kérlek te se tedd! Köszönöm. :)


Nem ismersz sem engem, sem a lányom. Nem érzem, hogy magyarázattal tartoznék neked, hogy miért marad oviban. De biztosíthatlak, hogy nagy ívben lesz.... a divatot. :)

És ha ő lenne az egyetlen 7 és fél éves első osztályos, az sem zavarna.


Hogy a lelked megnyugodjon, elárulom, hogy voltunk a Pedagógiai Szakszolgálatnál felmérésen, és velük együtt, valamint az óvónőkkel közösen hoztuk meg a döntést.

Plusz információként még azt is elárulom, hogy extra kis súlyú újszülött volt, két éves koráig jártunk vele a Heim Pál Kórházba fejlődésneurológushoz és vele párhuzamosan fejlődéspszichológushoz (ide évente visszajárunk egyébként).


Ha esetleg még valami információra szükséged lenne az ítélkezéshez, szívesen állok rendelkezésedre. :)

2017. febr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Fiam márciusi születésű. Kezdte az iskolát 6,5évesen. Volt olyan osztálytársa, aki 16hónappal volt tőle idősebb. Anyukája azt mondta, hogy évvesztes is volt- meg visszatartották, mert szociálisan nem volt még érett, nem tudott figyelni olyan hosszú ideig, meg izgett-mozgott.... Hozzáteszem- ez nem változott, még harmadik osztályban sem tudott zavarás nélkül végigülni egy órát....
2017. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
49%

A testvéreim és én a nyolcvanas években kezdtük az iskolát. Augusztusi vagyok, és bár nem tartottak iskolaérettnek (dacára annak, hogy tudtam olvasni), menni kellett. Szüleim minden követ megmozgattak, hogy halaszthassak, hiába. Öcséim januári és áprilisi születésűek, természetesen mentek iskolába. Unokaöcsém februári és állítólag szintén nem volt iskolaérett, mégis elkezdte (most már felsős). Unokahúgom viszont, aki májusi, 7 évesen ment iskolába.

Pár éve ismertem egy családot egy fiú ikerpárral, őszi születésűek voltak. Az egyik, ahogy kell, elkezdte majdnem 7 évesen az iskolát, míg a másik nem. Majdnem 8 volt, mikor elsőbe ment. Szerintem ez már túlkorosnak számít. Én ennyi idősen, mivel nem engedtek halasztani, már a harmadik osztályba jártam.

Én nem engedném extrém későn (8-9 évesen) kezdeni az iskolát, kivéve a fogyatékos gyerekeknél, mivel ők más elbírálás alá esnek.

2018. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
49%
Nem lehet az, hogy csak azért kerülnek későn az iskolába a gyerekek, mert az óvodát sem kezdik 3 évesen? Mert még nem szobatiszták 3 évesen, ahogy itt olvasom.
2018. febr. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!