Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg annyira durva az...

Tényleg annyira durva az iskola h a legtöbben csak legalább 7-7,5 éves korukban íratják be a gyereket?

Figyelt kérdés

Lányom ovis csoportjában kb 10-15 tavaszi gyerek van, sőt ebből néhány februári, és egyik sem fog iskolába menni, hanem maradnak még egy évet oviban! Eléggé meglepődtem, mert szerintem nonszensz egy februári-márciusi gyereket visszatartani, és nem azért tartják vissza őket mert el vannak maradva, az óvónők szerint koruknak megfelelő szinten vannak de hadd legyenek még egy évig ovisok.

Kérdésem: tényleg annyira durva manapság az iskola h 6,5 éves gyerek még nem elég érett hozzá? Nem provokáció a kérdésem, hanem tényleg érdekel.

Lányom januári és egészen eddig úgy gondoltam h 6,5 évesen fog iskolába menni, de most nagyon elbizonytalanodtam, mert ezek szerint ő lenne a legfiatalabb a csoportban.



2017. febr. 10. 13:46
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
51%
Az én lányom is idén 7 évesen megy suliba most már várja már nem sír ha sulirol beszélünk,és már csak 1 hang hibája van de talán az sem lesz szeptembere.
2017. febr. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
78%
A gyerekek agya 6 évesen a legalkalmasabb arra, hogy megtanuljon írni, olvasni. A sok pszichoszósz, meg hogy éretlen szegény gyerek, csak megtéveszti a szülőt.
2017. febr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
61%
Nekem anyám azzal az indokkal tartott minket anno vissza, hogy tovább maradunk gyerekek. Én az ő helyében amúgy nem így tettem volna. A végén már kicsit untuk is az ovit, jöhetett volna valami újdonság, új kihívás, új megtanulni való, mert amúgy szomjaztuk a megismerést, 4-5 évesen meg már tudtunk írni, egyedül a helyesírási szabályokat nem ismertük. Bátyám 5 évesen írogatott le betűket egy papírra, aztán mindig mutatta anyának, hogy az milyen betű, és akkor ő megtanulta, én pedig akkor voltam 4 éves, engem meg ő tanított meg. És büntetésként éltem meg, hogy "én nem voltam rossz, akkor nekem miért tilos 6 évesen iskolába menni, amikor másnak szabad?" Amúgy június eleji vagyok, bátyám március eleji, öcsém május végi. Viszont egy nálam 10 nappal fiatalabb csajt meg engedtek 6 évesen iskolába menni; ráadásul ő amúgy kettővel előttem végzett a középiskolával már, mert a 8. osztályból levizsgázott, azt az évfolyamot meg egy az egyben kihagyta, ment rögtön középsuliba 7. után. És amúgy mi nagyon királyul megoldottuk mind az óvodai ilyen "sulielőkészítős" feladatokat is meg minden. De vissza lettünk tartva, mert anya úgy gondolkodott, hogy tovább maradunk gyerekek.
2017. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim válasza:
50%
Én mikor iskolába kerültem, éppen hogy betöltöttem a 6. életévemet.Mindíg is elég antiszociális gyerek voltam, pláne kicsinek. Egy ilyen baki, akár nagy nyomot is hagyhat egy kisgyerekben. Úgy érzi nagy rajta a nyomás, le van terhelve.Főleg, ha még olyan közösségbe kerül ahol nemigen érzi jól magát. Inkább hagyd, hogy még "gyerek maradhasson" egy kicsit... Hiszen 7 éves korában még semmivel sem lesz lemaradva, nem kell úgy siettetni. 14/L
2017. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
71%
Dehogy durva! En 6 évesen mentem iskolába es en voltam mindig is a legjobb tanuló (pedig en voltam a legfiatalabb az összes osztálytársam ilyen 7-8 eves volt) es most is az vagyok ;)
2017. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
72%

Nem az.


Nézd meg, próbáld ki magad, hogy a feladatokkal mit csinál a gyerek.

2017. febr. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
75%

Át kéne venni a jól működő külföldi oktatási rendszert, nem ezt az elavult, túlzsúfolt szart nyomatni. Fel kéne végre ébredni! A szülőnek csak az a lehetősége, hogy döntsön 6 és 7 éves kor közt. De ha szép lassú átmenetet tartanánk ovi és suli közt, már nem lenne ilyen rohadt mellbevágó trauma a gyerekeknek és a szülőknek az iskolába való beszokás.

Semmiképp nem adnám suliba a gyerekeket 6 évesen, minden szakember ezt szajkózza. Nálunk az óvoda éppen ezért eleve 4 éves. Egy óvónő páros 4 évet visz végig. Senkinek nem ajánlják a 6 évesen suliba menést. A 30 szülőből ketten vitték el előbb a gyerkőt. Főleg szociálisan éretlenek nagy átlagban a kölkök és bizony oltári szívás az iskola, még 7 évesen is. Vannak kivételek persze, de azok a gyerekek is szétstresszelik magukat, nagyon hamar olyan teljesítménykényszer lesz rajtuk, hogy ihaj. Vérzik a szívem értük.

2017. febr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó!

Angliában élnek barátnőim ott 5 éves kortól KÖTELEZŐ, (4 éves kortól iskolaelőkészítőbe járnak) volt sulistársam Franciaországban ott 6 éveskortól KÖTELEZŐ a suli!

2017. febr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
84%
Igen, és megnézted, mikor húznak bele? Hány évig tart náluk az átmenet? 5-6 évesen náluk nem az az iskola mint nálunk.
2017. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
83%
Mármint 7-8 évesen nem ugyanaz az iskola, rosszul írtam. Jóval előbb kezdik, jóval nagyobb átmenettel. Nem ilyen túlzsúfoltan, poroszosan, traumákkal tele... De ez a mi életünkben már nem fog megváltozni szerintem. Az oktatás ugyanolyan gáz mint az egészségügy.
2017. febr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!