Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti mit tennétek ilyenkor?...

Ti mit tennétek ilyenkor? (Iskolakezdés)

Figyelt kérdés

Óvodás gyermeketek számára kerestek megfelelő általános iskolát. Találtok is néhányt, ahol szimpatikusak a tanító nénik, szép a környezet, stb. De gyermeketek legjobb barátja pont egy olyan iskolába fog menni, ami nektek nem tetszik, nem szívesen íratnátok oda a gyereket. A gyerek pedig mindenképpen a legjobb baráttal szeretne iskolába menni.

Engednétek a kívánságának és mégis az unszimpatikus iskolába íratnátok?

Vagy a másik, jobban tetsző iskolába íratnátok és megpróbálnátok elmagyarázni neki, hogy miért nem mehet a baráttal? (Bár szerintem a magyarázat ilyenkor nem nyugtatna meg egy 6-7 éves gyereket.)


(Nem vagyok ebben a helyzetben, a kérdés fiktív, csak kíváncsi vagyok a válaszokra.)



2017. márc. 4. 21:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

De kár, hogy ezt a kérdést nem láttam tavaly!


Mi a barátokkal mentünk, bár az iskola jó, kizárólag a barátok billentették a mérleg nyelvét errefelé a 2 suli között.

Aztán jött az arculcsapás: az összes barát egy osztályban, az enyém pedig a másikban. Az igazgató meg hajthatatlan az osztályváltással kapcsolatban.


Szeptember óta még mindig ennek a levét isszuk. Jobb lett volna idegenek között, mint távolról nézni a barátokat nap mint nap.

2018. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!