Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők! Gyerekek! Kollégium...

Szülők! Gyerekek! Kollégium vagy bejárás?

Figyelt kérdés

Lányom jövőre megy középsuliba, kb 50km-re van. Buszjárat megoldható, hatkor megy, hét óra után nemsokkal ott van. Azonban van lehetőség kollégiumban lakni is. Mit ajánlotok, szülők, gyerekek, akik már voltak ilyen helyzetben. Mi a jobb? Az ott lakás kb 13-15 ezer Ft körül van étkezéssel együtt, az ár nem probléma. Gyermekemnek az öt órai keléssel nincs problémája (bár, hogy ez napi szinten is így lenne, azt nem tudom).

A koli egyébként nem nagyon lepusztult, bár fürdőszobák közösek/emelet.


Nem tudom mi lenne a jobb. Az a baj, hogy annyira õ se.


31/N



2017. márc. 8. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg kell próbálni a kollégiumot, és ha nem működik, még mindig lehet bejáró. De szept-ben könnyebb kolit kapni, mint év közben, ha a bejárás nem működik.


Szép gondolat, hogy 7 után nem sokkal ott van, de a nulladik óra 7-kor kezdődik, akkor mit csináltok?


És őszintén... te szeretnél napi 2x1 órát zötykölődni a buszon? Azon tanulni nem lehet normálisan, viszont baromi fárasztó fizikailag. Mondjuk 7. óra után elindul haza fél 3-kor, fél 4 mire hazaér, és még nem csinált semmit másnapra. És nem is pihent, mert a buszozás nem pihenés, akkor se, ha semmit nem csinál.


Őszintén szólva a legjobb megoldás egy közelebbi középsuli lenne szerintem, de nyilván megvan az oka, miért azt választottátok.

2017. márc. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Kollegium.
2017. márc. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem is kérjétek mindenképp szeptemberre a kolit és ha nem jön be Neki, akkor még mindig egyszerűbb lemondani, mint fordítva.
2017. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

A busz beérkezése nem gond, 8 felé kezdődik a tanítás, 0. óra max. csak utolsó évben lesz. Közelebbi iskolák nem igen vannak megfelelőek, ahol lakunk csak szakiskolák vannak, meg a közeli városban vannak gimik, de az másik ország. Igazából csak attól félek, hogy sokszor beteg, és még ha iskolába be is megy, olyankor az ott alvás nem jó ötlet, mert az éjszakák a kritikusak. Nem tudom, meg lehetne-e oldani hogy ha ilyen van, akkor azon a pár napon itthonról menjen.

2017. márc. 8. 17:07
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Én a kolira szavazok! Én is kolis voltam, előtte féltem nagyon, de aztán nagyon megszerettem!
2017. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Imádtam a koleszt!!! Kellett a rendszer az életembe. ( fix evés, tanulási idő, lámpaoltás) és persze jó volt az " önállóság"

Valamint volt h 8 órám volt. Annak fél 4 kor lett vége. És fél 5 kor ment buszom..... Még egy óra utazás az már fél 6 mire hazaérek reggel 6 tól. Sok lett volna ( jah és én nem tudok buszon olvasni, hányingerem lesz)

Szerintem próbáljátok meg a kolit.

Legfeljebb kiveszed ha nem jó!

2017. márc. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Na, hát én jártam a két világ közt, voltam koleszos, és bejárós is, szóval elmondom a tapasztalataimat.


Kollégium:

Előnyei: jó közösséget lehet kialakítani, jó barátságok születhetnek. (És így ennyiben ki is merültek az előnyök)

Hátrányok: borzalmas menza, ezért muszáj pluszban kaját venni, ha szigorú a kollégiumvezető, és hülye szabályokat hoz, a szobatársak nem biztos, hogy mindig hagynak tanulnk, vagy aludni. Undorító a WC is, a lány szinten is, és sosem lehet kinyomozni, ki a tettes. Nincs mindig meleg víz sem.


Bejárós élet:

Előnyei: nem kell alkalmazkodnod senkihez, jó kaját ehetsz, senki sem zavar a tanulásban.

Hátrányai: korán kell kelni


Ennyi jutott eszembe, nekem a bejárás jobban bejött, mint a kolesz, mindenki azt mondta, nem fogom bírni, lerontom a jegyeim, pedig valójában sokat javítottam, mióta bejárok. Nekem is 50 km az út.


17/L

2017. márc. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is 50 km-re jártam suliba. Bejárós voltam. Rajam kívül még 15 en vonatoztunk ezen a szakaszon.

Hamar elment az ido a jo tarsasaggal. Doga elott tanultunk , reggelente ha nem csinaltuk meg otthon a hazit a vonaton behoztuk, persze tobbnyire csak hulyultunk. Vonat fel orankent jart. Vállalható volt, csak a koran kelest utaltam. Mondjuk azt maig nem sikerult megszoknom, pedig lassan 20 ev telt el a suli ota..

2017. márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
52%
Nekem is hasonló volt a helyzet, én végül kollégista lettem. Szerintem praktikusabb, nem olyan kimerítô, mint minden nap 5-kor kelni. Sok barátot lehet szerezni, és egész jól lehet tanulni is :) Persze ez függ az embertôl is, de én nagyon ajánlom a kolit :)
2017. márc. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
53%

Én kb ugyanilyen távolságban lévő középiskolába jártam. Csak busszal lehetett megközelíteni időrendileg, sajnos a vonat az nem volt mindig megfelelő, max csak hazajárásnál.

Manapság pedig egyetemre járok ami már 75-80 km-re van, és oda is bejárós vagyok, bár már ott busz+ vonat+ villamos egyben van.


Szerintem megoldható, és én szerettem. Mindig volt- van mivel elütnöm az időt a mai napig.

Reggel amikor megyek reggelizek, majd átnézem az átnézni valót, vagy olvasok- zenét hallgatok, vagy amit kell azt megcsinálom.


Én úgy gondolom, hogy kötelességtudóbbá, rugalmasabbá teszi a gyereket, az hogy van egy rendszer, amihez alkalmazkodnia kell nap. Mindig láttam a többieket, hogy beestek az órákra, olyanok voltak, mint a mosott rongy, és én pedig az túlzás, hogy teljesen fitt voltam, de mindig fittebb voltam náluk, és a reakciókészségem is jobb volt. Jobban tudtam teljesíteni így. Megtanultam a rendet, hogy mikor kell feküdni, mikor kell kelni, és hogy rendszerezzem- megtervezzem az életemet, hogy minden meglegyen oldva.


Persze vannak váratlan események ilyenkor, amik átvariálhatják a napi rendet, de az élet is ilyen kb. Tervezni kényszerít, és változtatásra is egyaránt kényszeríthet.


És azoknak, akik mondogatják, hogy elutazza az értékes fiatalságát, és mindenből kimarad:

voltam így is bulizni, meg moziban, meg egyéb szórakozóhelyekre is tudtam menni, sőt kapcsolatom is volt így, szóval nem szenvedtem hiányt.


De ez egyénfüggő is. Látom, hogy vannak emberek akiknek egy kínszenvedés az utazás, akár heti kétszer is, ők feszültek, izegnek- mozognak- szabályosan rosszul érzik magukat... Nekem nem volt gondom vele.

Ha neki sem az, akkor simán lehet bejárós. Ha pedig nem megy neki, akkor változtattok, akár félidőben is.


(off: annyit még hozzá tennék, hogy kell az utazáshoz pár dolog: egy legalább 5000-es power bank, egy jó specifikációjú használható telefon, kényelmes öltözet, praktikus táska, és egy kényelmes- jól szellőző cipő, meg valami fülhallgató, ha "rossz" lenne a környezet- és el kell szigetelődni valahogy)

2017. márc. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!