Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti, hogy oldanatok meg?

Ti, hogy oldanatok meg?

Figyelt kérdés

A nagyfiam 5.es lesz,a kozepso 2.as szeptembertol.idaig vittem,hoztam oket.

Parom nagyon erolteti,hogy jarjanak egyedul.reggel meg oke,szerintem is menjenek.nincs messze a suli.

Viszont delutan nem szeretnem a nagyobbat 4 ig bent tartani,de a kicsit igen.a nagynak is jo volt,hogy napkozis volt.

En ugy gondoltam,hogy a nagy jojjon haza orak utan,a kicsiert pedig megyunk 4 re.

En a legkissebbel itthon vagyok,nem nagy kunszt elmenni erte.

Viszont parom szerint hulyeseg.

Jojjenek egyutt.vagy orak utan,vagy 4 kor neki mindegy,de legyenek onalloak.

En viszont egyikkel sem akarok kicseszni.

Mi lenne a jobb megoldas?mas,hogy csinalta?


2017. máj. 28. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Miért kell a kicsinek napkozisnek lennie, ha úgyis otthon vagy? Én nem tenném napkozibe, jönne haza a nagytesoval az órák utan
2017. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Ha neki mindegy, akkor legyen szíves elfogadni a te verziódat is.

Egy 2. osztályos hova legyen még ennyire önálló, ha a nagyobbtól is csak mostantól várnátok el? :)

2017. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Napkoziben konnyebben,gyorsabban megy a leckeiras.plusz orak utan mennek az udvarra jatszani.

Ha a nagy megkapta ezt,mert szerette,es a kicsi is szereti,akkor tole miert vennem el?

Igen 2.valaszolo,en is ezt gondoltam.de parom valamiert ezt a verziot megsem akarja elfogadni.mert szerinte en rangatom magammal a picit...mar 14 hos,szeptemberre mar valoszinuleg elsetal a ket laban a suliba.egy seta letudva.nem hiszem,hogy hu de nagyon banna,hogy setalunk.

2017. máj. 28. 11:51
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Nalunk 16.00 elott nem lehet elhozni a gyereket. Egyebkent ez torvenyben is benne van, iskola igazgatohoz kell irasbeli kervenyt beadni, hogy pl. sportol a gyerek es xy napokon edzes miatt elhoznad.
2017. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy séta letudva-ha nem épp akkorra esik az ebéd utáni alvásidő a picinek.

Ha nem muszáj én nem hagynám napközibe, ha reggel el tudnak menni egyedül akkor du is haza tudnak sétálni.

2017. máj. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Maradjon mindegyik napkozis.
2017. máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Delutan 4 kor mar nem hagyom aludni.foleg nem szeptembertol.masfel eves lesz.ha alszik akkor,este sose rakom le.

Az oraiknak nem biztos,hogy ugyan akkor van vege.uljenek az aulaban felvaltva 1-2 orat?

5.ben mar "ciki" a napkozi,nem szeretnem csufolodasnak kitenni.en sem orultem volna,ha az ocsem miatt nem johetek el a tobbiekkel ennyi idosen.

2017. máj. 28. 13:58
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Hat nem tudom, hol ciki, nalunk nem.
2017. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk pont így volt, az ötödikes hazajött egyedül, a kicsik maradtak a napköziben 4-ig (a legkisebb másodikos, a középső negyedikes).

Itt felsőben már összevont napközi van, nem nagyon lehet rendesen tanulni - sokan vannak, zajosak, aki velük van tanárnéni nagyon engedékeny. Így is sokszor 2-3 körül ér csak haza a lányom, mert 5-6 órája van, meg egyik nap még délután egy dupla tesi is, hogy meglegyen a heti 5.

A kicsik viszont szétszórtabbak, az amelyik fiam most volt másodikos, év végére jutott csak el odáig hogy rendesen leírt minden leckét. Meg ő nehezen is barátkozik, szerencsésebb ha többet van közösségben, és nem ő az egyetlen a 30-ból, aki ebéd után hazamegy. Péntekenként szoktam őket csak előbb elhozni, de ilyenkor is már 2 óra, mire megebédelnek mind.

Hogy egyedül haza tud-e jönni 4-kor, azt neked kell tudnod. Le tudja ám fárasztani az egyedül közlekedés a kisebbeket még, télen már elég sötét is van; de nem tudom pontosan mennyire van nálatok messze a suli, illetve hogy bent lehet-e hagyni a könyveket vagy mindig mindent haza kell hozni.

Én mindenképp megkérdezném a gyereket is (persze ha muszáj lenne egyedül közlekednie, mert te is dolgoznál, az más szitu, de így hogy több lehetőség is van, így megkérdezném).

2017. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3.-os a lányom, akkor hozom el amikor akarom, nem soprol, nincs külön engedélye. Ha a tanításnak vége akkor mehet haza ha van ki hazavigye.
2017. máj. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!