Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanultok, gyakoroltok egy...

Tanultok, gyakoroltok egy keveset a nyáron is a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
másodikat végezte a kisfiam-szerintem napi 15-20 perc nyáron is belefér.nem minden nap,ki is maradhat,és tudom,hogy a pihenésről szól a nyár,-de a tanárnéni is kérte,hogy picit gyakoroljanak a nyáron.szuper lett a bizonyitvány,csak az irás csúnya.szerintetek szigorú vagyok,hogy kicsit olvasunk,irunk most is?
2017. jún. 26. 12:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
NEM!Szintén 2. osztályt végzett idén a gyerkőcöm.Nálunk kifejezetten kérték a Tanítói,hogy ne gyakoroljunk!Ha akar írjon,olvasson,de mi,szülők ne nyaggassuk ezzel Őket.Halkan kérdezem,Te mit szónál,ha a szabadságod alatt 2-3 naponta fél-1 órát le kellene ülnöd melózni?!Tuti úgy éreznéd,hogy az egész el van cseszve....
2017. jún. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
67%

Le leszek pontozva, de mi gyakorolunk. Kitűnő lett mindenből, elsős volt.

Magyar tanár kitalált egy olvasás kihívást, csinált minden gyereknek egy kihívási naplót. 15 perc olvasásért egy kockát színezhet. A kockák különböző dolgokat tartalmaznak, hogy hol, mikor olvasott a gyerek (pl: mezítláb, családtagnak, rövidnadrágban, napszemüvegben, fűben ülve stb.) Nem naponta olvas, hanem mikor kedve van. De van, mikor 1 órát is olvas. Ebben a melegben nem is bánom, hogy nem kint focizik.

Naplót is vezetünk még nyári élményekből. Ezt sem napi szinten, hanem ha valami jó dolog történik vele, akkor azt leírja. Pl. voltunk bowlingozni vagy bobozni, esetleg kiránduláson/nyaralni voltunk. Pár mondatban segítek neki leírni, így a fogalmazást is gyakorolja és az írást is. Ő pedig büszke magára.

2017. jún. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 jafnrétti ***** válasza:

Augusztusban szoktunk egy kicsit, elsősorban az írást, mert elég csúnyán ír a fiam. Olvasni olvas magától is, már tavaly nyáron is olvasott :) Kell olvasmánynaplót csinálniuk egy szabadon választott könyvből, most még mindig azon agyal, hogy mi legyen, mert ő valami nagyon hosszút akar :D Tanítónénijét már beriogatta vele, hogy valami 500 oldal fölöttit fog :D

Na itt is inkább az írás lesz a szenvedés neki, olvasni szeret, nade írni annál jobban utál.

Mással ezen kívül nem piszkálnám nyári szünetben, ilyenkor pihenni kell, kikapcsolódni. Tavaly is csak olvasmánynaplót írt (akkor volt kötelező, a Mazsola), meg suli előtti két hétben írást gyakoroltunk.

Idén volt 3.-os.

2017. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

12-es, ezzel semmi baj nincsen, ráadásul nem is nevezném a klasszikus formájú tanulásnak. Meg ha jól értem, a kisfiad magától és örömmel csinálja.

A gond azokkal van, akik napi szinten nyúzzák a gyereket egész nyáron matekpéldákkal, sorminta iratással és hasonlókkal. A gyereknek is kell élnie, a nyári szünet pedig nem véletlenül van, hanem azért, hogy szeptemberre kipihenjék magukat diákok-tanárok egyaránt és újult erővel kezdhessék a következő 10 hónapnyi munkát. Aki mindennap nyüstölve van, az szeptemberre garantált, hogy teljesen elfárad.

2017. jún. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
nem akarom én sem nyúzni,ne értsetek félre.-de ha a pici alszik,egy kis olvasás,számolás pár percig szerintem nem vészes.-szeret olvasni,az irás nem megy,de sosem fog,ha nem ületetem le néha
2017. jún. 28. 14:13
 16/20 jafnrétti ***** válasza:
67%
És nem ér rá legalább augusztusig? Hadd élvezze már egy kicsit a nyarat úgy, hogy nem kerül elő a tanulás...
2017. jún. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

És mennyire nem megy az írás? Azért, mert 3-as, nem érdemli meg, hogy egész nyáron cseszegetve legyen. Ha ennél rosszabb, akkor is hagyd már pihenni legalább még júliusban.

Matekoztatni nyár közepén? Atyaég.

A gyereknek teszel rosszat azzal, ha már most elkezded kínozni. Tapasztalt tanároktól tudom, hogy ez csak arra jó, hogy egyre frusztráltabb legyen és iskolakezdésre teljesen szétcsússzon. HAGYD MÉG! Még a pótvizsgázóknak is csak minimum 1 hónap pihenés után javasolják a felkészülés elkezdését.

2017. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Elsős volt most a lányom. Csak annyit "gyakorlounk", amennyit kedve van, és azt, amihez kedve van. Nálunk a szép bizonyítványért az ajándék (nem jutalom!) egy könyv és egy Kis Füles Vakáció volt, úgyhogy most például minden délután/este rejtvényt fejt. Majd ha ahhoz lesz kedve, olvas este (ha meglesz az új szemüvege). Ezen kívül vetetett velünk a tanító néni egy vakációs gyakorlófüzetet, azt is majd írogatjuk szép kényelmesen. A lényeg, hogy ne legyen erőltetett, kötelező, katonás (iskolás) a dolog. Persze olvassatok, írjatok, de legyen ez egy élvezet, egy játék. Például mi lenne, ha ő választana magának egy gyakorlót a könyvesboltban? Vagy nem tudom, mihez van a kedve, a lányom például elkezdett fogalmazásokat írni, kapott egy régi határidőnaplót, de tök szép egyébként, és ezt találta ki, hogy erre használja.
2017. jún. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukám mindig vett nyárra foglalkoztató füzeteket, és azokat csinálgattam, ha kedvem volt. Sose kellett rám szólnia, magamtól csináltam őket ha unatkoztam. Színezős, játékos feladatok voltak bennük. (de az írásom ettől függetlenül csúnya maradt)
2017. jún. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem is értem, miért ilyen fontos a szép írás. Fontosabb lenne megtanulni gépelni.
2017. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!