Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan tudnám rábeszélni a...

Hogyan tudnám rábeszélni a fiamat hogy jobb iskolát válasszon?

Figyelt kérdés

Nagyon jó tanuló, majdnem színjeles volt. 2 iskolába felvételizett, egy laza iskolába és egy szigorúbba amiben valamire viheti is. (mindkettőbe felvették)

Én azt szeretném ha a szigorú gimibe menne, ahol tanulna is valamit, viszont ő a nagyon laza szakközépbe menne.

(pár barátja jár oda, azok mondták hogy csak bejárnak, semmi nem tanulnak, a tanárok is sz*rnak mindenre, mégis jó jegyeik vannak, órákat is alig tartanak. Füvesek, alkoholisták meg egy rakás lusta semmirekellő jár oda).

A gyerek mégis a laza iskolába akar menni, azt mondja eddig "kényszerítettük" a tanulásra, hát most ő dönt.

Mivel győzhetnénk meg hogy gimibe menjen?



2017. júl. 15. 17:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
16/20 vagyok Ennyi idősen még hallani se akartam a továbbtanulásról, de azért pár év alatt nagyjából rájöttem hogy mi szeretnék lenni és hogy ahhoz milyen végzettség kell. Ha már most tudná mi szeretne lenni nyilván jobb lenne a gimi de akármelyik suliba is kerül még nem késő semmihez +ha jó tanuló egész jó ösztöndíjat kaphat (én pl. 500.000+ forintot kapok egy tanév alatt csak azért mert suliba járok)
2017. júl. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Furcsa ez a gimis dolog a fiúknál, mert alapból én elvárom egy fiútól-férfitól, h értsen bizonyos fizikai dologhoz. Ha mérnök akar lenni, akkor is értenie kell a gyártási folyamatokhoz, nem?

Van egy gimit fősulit végzett srác ismerősünk, aztán ennyit is ér, sehova nem tud elmenni dolgozni, csak agyalós helyekre. Nem is ért semmihez.

2017. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Ha olyan szakmát választana, ami hasznos, pl autószerelő, villanyszerelő (ezeknek tudná mérnökként is hasznát venni), akkor sem engednéd ebbe a szakközépbe?
2017. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!