Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan tudnám rábeszélni a...

Hogyan tudnám rábeszélni a fiamat hogy jobb iskolát válasszon?

Figyelt kérdés

Nagyon jó tanuló, majdnem színjeles volt. 2 iskolába felvételizett, egy laza iskolába és egy szigorúbba amiben valamire viheti is. (mindkettőbe felvették)

Én azt szeretném ha a szigorú gimibe menne, ahol tanulna is valamit, viszont ő a nagyon laza szakközépbe menne.

(pár barátja jár oda, azok mondták hogy csak bejárnak, semmi nem tanulnak, a tanárok is sz*rnak mindenre, mégis jó jegyeik vannak, órákat is alig tartanak. Füvesek, alkoholisták meg egy rakás lusta semmirekellő jár oda).

A gyerek mégis a laza iskolába akar menni, azt mondja eddig "kényszerítettük" a tanulásra, hát most ő dönt.

Mivel győzhetnénk meg hogy gimibe menjen?



2017. júl. 15. 17:45
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Nem kamu. Ezek felvidéki magyar iskolák. Itt máshogy mennek a dolgok. Egyszerre 2 iskolába felvételizhetsz, ha mindkettőbe felvesznek választhatsz hová mész. És beirtatkozni itt egész augusztus végéig lehet, sőtt egyes iskolákban még szeptember elején.

A kérdésre visszatérve, attól félek hogy ha nagyon erőltetnénk a gimit, elmenne oda de nem tanulna kicsapnák, vagy simán megbuktatnák (ismerve őt képes lenne ezt megcsinálni ha nem tetszik neki ott)

2017. júl. 16. 02:26
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig jobb, mint eleve beletörődni a rossz iskolába. Nekem még kicsi a gyerekem, de megijeszt, hogy egy 14 éves előtt már semmi tekintélye, ráhatása nincs a szülőnek? Biztos beszélgettél vele arról, hogy miért akarod a másik iskolába járatni, a jövőjéről, a barátokról meg egyebekről. Apuka is biztos beszélt vele erről. Nyilván tudja, hogy jót akartok neki. Mit mondott arra a gyerek?
2017. júl. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Természetesen beszéltünk vele, de ő hallani sem akar a gimnáziumról. Azt mondta ha oda kényszerítsük az első hónapban kidobatja magát. Azzal indokolta leginkább hogy a gimi strébereknek való, és az elvégzése után muszáj lenne tovább tanulnia, viszont a szakközép elvégzése után mehetne dolgozni.
2017. júl. 18. 10:27
 14/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, nehogymár ő irányítson. Én írtam, hogy át akartam menni a rosszabb suliba a haverok miatt, de anyám nem engedte. Pontosan ilyenekkel fenyegetőztem én is, nem tanultam, meg is vágtak matekból és fizikából kilencedik félévkor. Aha, egyből nem kellett menni haverozni sehová, suli után azonnal haza, leülni tanulni, lecke kikérdez, mint a dedóban. Hétvégi programok is elfelejtve, lehetett otthon ülni. Egészen addig, amíg nem javulnak látványosan a jegyeim. Gyorsan rájöttem, hogy nem éri meg játszani az eszemet, meg hogy nem vagyok okosabb a szüleimnél, és csak rosszul járok, ha nekiállok keménykedni... Nem igaz, hogy nincs semmi eszközöd, amivel hass a gyerekre. Kirúgatja magát? Oké, akkor a haverokat, szabadidős programot stb. el lehet felejteni. Azért csak nem lök félre, és megy ki az ajtón, ha megtiltod... ha mégis, akkor ott baromi nagy gondok vannak.
2017. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ő annyira sz*rik mindenre, volt már hogy kapott egy hónap szobafogságot, azt mondta hogy felőle, neki mindegy. Ami érdekli őt azzal foglalkozik, de ami nem azt magasról le ...-a. Nincs nagyon semmi amivel hatni tudnák rá...
2017. júl. 18. 17:43
 16/23 anonim ***** válasza:

Én szakközépbe járok (3éves) és utána 2 éves éretségi előkészítőn leéretségizem, és mehet az egyetem...

Nem értem hogy a sok buta ember (tisztelet a kivételnek) miért hiszi azt hogy ilyen iskolákba csak trógerek járnak..Igen vannak de azok 9. alatt repülnek is és mennek dolgozno 8 álltalánossal ha vannak már 16 évesek. Alapból èn is gimibe jártam (nem tetszett) de mivel létszámhiány miatt megszűnt a szakom inkább átmentem egyik osztálytársammal a közeli szakközépbe. Mellesleg nyári gyakorlat alatt volt szerencsém gyári dolgozókkal találkozni és eggyátalán nem buták vagy műveletlenek legtöbbjüknek éretségije és teknikusija is van (szakma mellett) ami már messze magasabb végzetség mint egy eröltetett éretségi.

2017. júl. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem maga az a gond, hogy szakközép, hanem az a konkrét suli szar. Legalábbis itt a mi környékünkön elég nagy különbségek vannak szakközép és szakközép között, van, amelyikbe lazán beíratnám a gyerekemet, ha azt szeretné, és van, amelyikbe semmi pénzért.
2017. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ez júliusban nem aktuális, kamuzol. A felvételi eljárás nem így működik, egy helyre vették fel, rangsor van. Már májusban vége volt az egésznek.
2017. júl. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ja, látom, később megmagyaráztad egy kommentben. Máskor egyértelműen fogalmazz inkább. Szerintem nem ő dönt, de ha igen, akkor kár is kérdést kiírni, hiszen úgysem hatsz rá. Én a gimibe küldeném.
2017. júl. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Nekem semmi bajom a szakközép iskolákkal, de iskola és iskola között is van különbség.

Az egyik batárnőm fia is oda jár, neki az egyik ottani tanár mondta hogy " ha ebből az iskolából kibuksz mehetsz kisegítőbe." Továbbtanulni nem akar , és szerintem ez a legfőbb oka hogy nem akar gimibe menni. (Gimi után muszáj lenne továbbtanulni, szakközép után viszont mehetne dolgozni)

2017. júl. 20. 17:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!