Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyereknek kb mennyibe...

Elsős gyereknek kb mennyibe kerülnek az iskolai cuccok? Tudom, attól függ milyet veszek. A kapott lista alapján nem olyan vészes!

Figyelt kérdés
2017. júl. 20. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%

Nem is az iskolai cucc lesz a tetemes összeg szerintem. Nekem is most lesz elsős. Hanem a ruha, na annak az ára ütős lesz, mire mindent összeszedek. Főleg hogy nem ovis lesz már, nem lesz elég a kinti melegítő alsó, amiben a legkényelmesebb volt a játszóterezés. A suliban mégiscsak szép ruha kell, a 15 perces szünetekben lehet nem is mennek ki. Nem beszélve a cipőről...

Már beszereztem pár darabot a leárazásokon, hogy egyszerre ne legyen olyan sok.

2017. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem az oviba is normális ruhában járt, vagyis, hát, cicanacit hord, pólóval. Farmert, meg társait nem vesz fel a kislányom.
2017. júl. 20. 13:00
 3/11 anonim ***** válasza:
A ruha akkor is kell, ha nem megy iskolába, szóval ezt nem számolom bele. A papír-írószerben kábé hétezret hagytunk ott, a táska 17.000 volt, pár dolog pedig nem kellett, mert volt: tornaruha, tornacipő, tolltartó, tornazsák, ezek is súlyos összegek tudnak lenni. És első szülőin kaptunk egy 9000 Ft-os csekket (köpeny, zeneis nyakkendő, szekrényhalsználat és hasonlók), ugyanennyi a havi kaja, és félévente 4500 körül a zeneiskola. Sok mindenből jó a használt, ha van ismerős, akinek már nem kell.
2017. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Táskát akcióban vettem 7ezerért. füzetek, ceruzák, filcek, stb eddig olyan 6-7ezer volt, de van benne egy csomó felesleg, ami csak a gyerek örömére jött haza velünk (pl lovagos radír, pókemberek grafit). tolltartót (töltve, bár ezeket nyilván a most vásároltakra le kell majd cserélni) még tavaly vettem a pepcoban neki 600ért, nem szeretne másikat.

tornacucc:

fehér póló (decathlon), fekete rövidnaci (már 2 éve hordja, de jó lesz kövőre is), tornacipő (kínai) összességében olyan 3000 ft.

benti cipőnek jó lesz az ovis.

íróasztal volt 13ezer, szék szintén 13e. parkettavédő alátét 2e, asztali lámpa 2e.


nem is tudom, mi van még :o összességében cca 50ezer forint körül, de láthatod, hogy jelentős részét a bútor teszi ki.

2017. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Ja, nekem fiam van, így nem játszik a cicanaci, sokkal drágább egy fiút öltöztetni, és nem is egyszerű. A boltokban általában 3/4-ben lányruhákkal van tele, és jóval olcsóbbak is.

És én még az íróasztalt nem is számoltam, mert még a tavasszal találtunk egyet nagyon jó áron, plusz a szék, lámpa..

2017. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az asztal, szék, stb. otthoni dolgok már megvoltak. Ha csak az iskolai cuccokat nézem (tisztasági csomaggal együtt), akkor kb. 40ezer Ft-ba került az első osztály, de ebben egy 14ezres Budmil iskolatáska és egy 6000 Ft-os Nike "hazajárós" táska is volt, amiket még most is használni fog (4.-be megy most).

Általában a jobb minőséget választottam már akkor is, így a következő évfolyamokon már nem kellett annyi mindent megvenni.


A második osztály 15ezerbe került, a harmadik pedig 18ezerbe. Ami elég jó, főleg, hogy 30ezret ad a férjem cége beiskolázásra. :)

Mondjuk nálunk elég terjedelmes a lista, főleg a rajz és a technika csomag : az alapdolgokon kívül kell 10-es pasztellkréta, 10 db A/4-es színes dekorgumi, 10 db A/2-es fotókarton, stb.


Ami nekünk bevált, hogy aug. utolsó szombatján vásárolunk meg mindent a Müllerben (20% kupon van ekkor), de ezt elsőben még nem lehetett volna megtenni, annyira várta a felszereléseit a fiam.


Szeptemberben volt még az iskolai egyenpóló (2000 Ft, az osztálypénz 1000/hó, fizetős versenyek 2. osztálytól, színházbérlet 5000 Ft, újság előfizetés.

2017. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 15-ből megúszható. Az én fiam rajztagozatba jár, nála a minden egyéb vitte el a költségeket. Iskolatáska meg a tolltartó annyiba kerül amennyit szánsz rá, határ a csillagos ég kb. Nálunk fekete-fehér tornafelszerelést kértek, Decathlonban vettünk 2 szett+ cipő, fehér zokni nem volt 5e Ft.

Én a ruhákat nem számoltam az iskolai költségekbe, addig se melegítőbe járt a gyerek oviba, utána sem volt nagy váltás. Viszont nagyon sok gyerek jár az iskolába is melegítőbe, nem csak rendesebben felöltözve. Cipő is csak 1-2 normális strapabíró kell az udvarra és bejárni + egy benti cipő, ugyanúgy mint az oviban.

2017. júl. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
táska nem tudom mennyi lesz 10 alatt maradunk az biztos,többit majd meglátjuk de nekem 3 gyerekem van igy majd csak végén derül ki mennyit költök el.gyerekenként.
2017. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

40 ezer eddig - ebben benne van a táska,tolltartó,füzetek,mappák,ceruzák stb.A táska nem is volt drága a többihez képest mert 11500 Ft volt.Mindenből minőségit vettünk egyébként,nem néztem az árakat.


Amit ebbe a 40-be nem számoltam a forgó szék meg az asztali lámpa,erre anyukám adott pénzt.


Még kell venni pár apró dolgot (technika doboz,tisztasági csomag stb,stb) szerintem olyan 50 ezernél fogunk megállni összesen.


Egyébként sima állami iskolába fog menni,nekem az a tapasztalatom,hogy államiba több minden kell,biztos az egyházi iskolák nagyobb támogatást kapnak az egyháztól,mert nekik sokkal kisebb a lista mint mondjuk a miénk.

2017. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9 válaszonak üzenem állami iskola a lányom iskolája is de volt nem is egy tétel amit tanárnő lehuzatott velünk hogy ne vegyük meg mert van neki lesz nekik,ez nem államiba sokat kérünk,egyháziba meg kevesett kérünk lista ez iskolája válogatja van olyan suli ahol másfél oldal van ahol 3 oldal mindkettő állami suli.
2017. júl. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!