Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ilyenkor a szülő vagy a...

Ilyenkor a szülő vagy a gyerek szava a döntő?

Figyelt kérdés

Az iskola által szervezett gyerektáborban részt vettem segítő anyukaként. Többek között feladatom volt az is, hogy az uzsonnára szánt szendvicsek elkészítésében és kiosztásában segítsek. Volt a táborban öt gyerek, akik speciális étrendet igényeltek. Mindig őket hívtuk be először, hogy ami nekik készült azt ne vigye el más. Volt sajnos két cukorbeteg kisgyerek, két laktóz érzékeny és egy vegetáriánus.

A vegetáriánus kislány azt kérte tőlem, hadd kóstolja meg a sonkás szendvicset. Én pedig adtam neki! Később a tanárnők jól lecsesztek, hogy ezt nem tehettem volna meg, mert a szülők kifejezett kérése volt, hogy a gyerek ne egyen húst. A cukrosnak nyilván nem adok cukrot akkor sem, ha kér, de ez a gyerek teljesen egészséges volt. A vega étrend egy választott dolog és én úgy gondoltam, hogy egy 8 éves kislány, ha enni akar húst, akkor miért ne ehetne? Természetesen elmesélte otthon a kalandját és én is megkaptam a jól megérdemelt telefonhívást a kiakadt anyukától. Valóban nagyot hibáztam? Valóban nem dönthet még ebben egy ekkora gyerek?


2017. aug. 22. 15:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
22%
Hasonló étkeztetés, disznó hús mentes étkezést kértek,vallási okokból. De a kislány minden reggel egy tálca p.ck téli szalámit hozott a reggelihez...
2017. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%
Volt ilyen osztalytarsam, egesz csalad vega es boxedzesre is egyutt jartunk majd kinezte a szambol a rantott husos szendót.. aztan betoltotte a 18at randiztunk es akkor mondta h eldontotte szulinapja alkalmabol h otthon bejelenti h húst fog enni nem lesz vega!! Nagy nehezen elfogadták
2017. aug. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
61%

én mondtam volna, hogy nem adok, aztán otthagyom a szendvicsekkel. Ha a sonkásat veszi el, hát oké...


megértelek, de rafkósabban kellett volna csinálni

2017. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
51%
Hát nehéz kérdés, de szerintem igazad volt. Az olyan idióta szülő aki ráerölteti a vegaságot a gyerekére bekaphatja. Ha meg allergiája volt, akkor se rágd ezen magad, te csak jószívű akartál lenni.
2017. aug. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudhatod, hogy nem egészségügyi okból vegetáriánus-e, de akár így, akár úgy, nincs jogod felülbírálni a szülők döntését, akkor se, ha nem értesz vele egyet.
2017. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
67%
A leírásodból nem derül ki, hogy tudtad-e előre, hogy a szülők kérésére nem kaphat húst a kislány. Ha igen, akkor egyértelműen hibáztál, ha csak utólag tudtad meg ezt, amikor a tanítók lecsesztek, akkor én inkább az ő felelősségüket érzem a dologban. Miért nem készítettek fel előre.
2017. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!