Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mindenki azt mondja, nagyon...

Mindenki azt mondja, nagyon nehéz lesz a második osztály. Tényleg így van?

Figyelt kérdés
Elsőben nem éreztem azt a halálrahajszolást, amivel mindenki ijesztgetett. Másodikban ez ilyen hirtelen megváltozik? Miben áll a másodikos tananyag nehézsége?

2017. aug. 24. 22:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Ezek szerint csak engem vesznek körül ijesztgetők. Egyébként középiskolában tizediknek hívják, egyetemen meg másodévnek.
2017. aug. 26. 17:44
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Felsős gyerek szülőjeként már végigéltem pár paráztatós időszakot. Mondjuk pont a másodikra senki nem mondta, hogy nehéz lesz. :) Nem is volt.

Én akkor jöttem rá, hogy ez az ijesztgetés tendencia lehet, mikor 3. évfolyamon elkezdték a tanítónők azzal rémisztgetni a gyerekeket, hogy milyen rossz lesz majd 5.-ben. Oké, ennek van némi alapja, hiszen ott nagy a váltás, több tanár lesz, stb., de azt elég furának tartottam, hogy ezzel már 3.-ban paráztatni kell őket. 4.-ben pedig odáig fajultak a dolgok, hogy elrakták a játékokat az osztályteremből, mondván, 5.-ben majd nem lehet játszani, szokjanak hozzá…

Szóval mindig van min szorongani, a kérdés csak az, érdemes-e elővételezni a problémákat? Mert ha valóban nehéz lesz 2.-ban, 5.-ben, bármikor, akkor mit tudsz ellene tenni? Jobb, ha előre kínlódsz ezen? Nem. :)

2017. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Annyira igazad van. Meg nyilván belerokkanni azért nem foguk egy második osztályba. Csak már annyi mindenkitől hallottam, kíváncsi voltam, ti hogyan látjátok, és ha tényleg nehéz, akkor mitől.
2017. szept. 2. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!