Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Testnevelés óra nyilvános...

Testnevelés óra nyilvános helyen, közparkokban; nem megalázó a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Mióta újra iskola van, sokat látni kisiskolás, nagyobb esetleg gimnazistákat tesizni közterületen.

Nem avval van bajom, hogy miért vannak ott, nem zavarnak senkit. De egy kérdés felvetődött bennem: Szerencsétlenek, hát most rakjuk őket közszemlére, hogyan sportolnak? Ha valakinek nem megy úgy, vagy esetleg túl súlyos azoknak még roszabb lehet 😡

Minket is vittek anno, gímiben is, hát egy vásári malacnak éreztem magam mindig, főleg amikor a tesis felszerelésben kellett végig masírozni a városon.

Oké, akkor nem járnak olyan sokan az utcákon mint pl. Munkaidők végén, de azért na.. Szegény gyerekeket sajnálom. Ti hogy gondoljátok?

( az teljesen más ha valaki őnszántból!, saját akaratból megy ki futni vagy ilyen, hisz akkor úgy teljesit ahogy tud/akar, szabadon távozik jön megy stb stb)


2017. szept. 22. 17:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nincs ezzel semmi gond, csak az ilyen személyiségzavaros emberek látják ezt problémának, mint te kérdező.
2017. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ez csak annyiból rossz, hogy az iskolai testnevelés óra eleve egy elcseszett dolog. Az órák között tök rövid szünetek vannak eleve, amik a tesióra előtt és után arról szólnak, hogy a gyerekek szedik össze a motyójukat az előző óra után és rohannak le, hogy át tudjanak időre öltözni, majd pedig óra után csak öltöznek fel gyorsan, hogy felérjenek a következő órára időben, persze az csak álom, hogy esetleg a testnevelés után még idő is legyen esetleg tisztálkodni. Nálunk rengetegszer az volt, hogy még álltunk a tornasorban, mikor kicsengettek és a tanár meg látta, hogy egy-egy lány már szinte indulna, aztán még beszólt, hogy most lett csak vége az órának mit türelmetlenkedik. Hát mindig gondoltuk, hogy bäszná meg az anyját, mert ő csak felmászik a tanáriba kávézgatni, mi meg próbáljuk rendbeszedni magunkat, meg felrohanni az iskola másik végébe a harmadikra, az összes cuccunkkal a hátunkon, hogy a következő órára rendesen odaérjünk. Főleg középiskolában mikor az ember már eleve jobban izzad stb. És akkor órára legyél átöltözve időben, holott még az előző órán résztvevők foglalják az öltözőt, mert szerencsétlenek nem tudnak gyorsabban öltözni stb. Aztán ha ehhez még valamelyik okos tanár kitalálja, hogy akkor még az is férjen már bele, hogy elzarándokolunk valami parkba vagy helyre a környéken, hogy ott tesizzünk, na az aztán csúcs. Bele se gondolnak, hogy mekkora szar eleve, hogy rohanni kell az öltözéssel előtte is meg utána is, max. csak lebässzák az embert, hogy miért késik. Pedig a szünet eleve nem is erre lenne, hanem mondjuk mi van, ha az ember éhes, wc-re megy, vagy valami? Neeeem, neeeem, menjél, rohanj, szaladj, öltözz!


Én ennyiből tartom hülyeségnek, de azért nem ,hogy jaj kíméljük már a kis lelkét, nehogy szembesüljön vele, hogy kövért stb. Lehet paraszt vagyok, de ha már más nem, akkor legalább ennyi motiválja a kövéreket arra, hogy fogyjanak, vagy valami, hogy ne égjenek mások előtt. Ha már az egészség szempontjából nem érdekli őket. Nem vagyok híve annak, hogy a nem normális, egészségtelen, rossz dolgokat is pátyolgassuk, meg rejtegessük, hogy nehogy kellemetlenül érezzék magukat.

2017. szept. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában a sportban semmi megalázó nincs szerintem, az meg, hogy valaki duci, hát istenem, utcára amúgy is ki kell mennie, ha az iskolába eljut, meg onnan haza. Viszont ezt a rengeteg futást gyerekként is utáltam, és most, felnőttként sem értem, miért kell. Vigyék a gyerekeket, fiatalokat mozogni, sportolni, de ne rohangásztassák már őket állandóan, mert ezzel tényleg csak elveszik a kedvét a mozgástól annak, aki nem jól fut. Vagy mondjuk tanítsák meg rendesen a futás helyes technikáját, mert azt sem teszik meg, csak első osztálytól kezdve annyi az utasítás, hogy fuss! Annyi mindent lehetne csinálni, ha már tényleg az a cél, hogy rendszeresen mozogjanak. Tollas, frizbi, ahogy egy előbbi válaszoló is írta, meg ezen kívül egy csomó más, szórakoztató, mozgásos elfoglaltságot lehet csinálni, azt még élveznék is.
2017. szept. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Elsős lányom van. A mi iskolánknak nincs tornaterme. Jó időben a suli közelében lévő játszótéren tornáznak, rossz időben a pincében vagy a nagyobbak az olimpiáról és a sportokról tanulnak vagy videókat néznek ezekről. :-(
2017. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
92%

Engem ez a része nem zavart. Az osztálytársaim úgyis látnak, akár bent vagyunk, akár kint, az meg többet számít.

A gyerekeim meg kimondottan szeretik a kinti futást.

2017. okt. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!