Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lesz 2019-ben 0-ik évfolyam...

Lesz 2019-ben 0-ik évfolyam általánosban, vagy ez még kérdéses?

Figyelt kérdés
2017. okt. 24. 09:21
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
2019-tőlt akartam írni!
2017. okt. 24. 09:21
 2/25 anonim ***** válasza:
46%

Nyár elején olvastam róla. Akkor biztosra mondták, csak a részleteket nem dolgozták még ki. Sajnos mi pont akkor kezdenénk a sulit. Nem szeretném, hogy rajtunk kísérletezzenek, ha pedig nem engedném még , nagyon sokat csúszna, nem +1 hanem rögtön 2 évet veszítene a 0. évfolyam miatt.

Nagyon nem tetszik a dolog. Arra is kíváncsi lennék, hogy az iskolaérettségi vizsgálatokon változnak-e a követelmények.

2017. okt. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Most elvileg úgy van, hogy 2019-től bevezetik a 9 évfolyamos általános iskolát. Azt, hogy ez mennyire van kidolgozva nem tudja senki, illetve addig még meg is gondolhatják magukat, csúsztathatják pár évet.

A lényege ugye az lenne elvileg, hogy 6 évesen mindenki elmenjen iskolába, de az első évfolyam nem rendes iskola, hanem úgynevezett iskola előkészitő lenne.


Az én lányom ebbe pont beleesne ha jövőre 6 évesen nem menne iskolába, szóval nem valami jó a helyzet.

2017. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
21%

Fiam még középsős, szóval még nem érint.

De mindenhonnan azt hallom, hogy tanárhiány van.

Úgyhogy nem hiszem, hogy megvalósítható lenne még egy évfolyam bevezetése.

(bár nem mindig a realitásnak megfelelően hozzák a törvényeket, úgyhogy ki tudja...)

2017. okt. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
4-es, ha középsős, akkor pont 2019-ben kezdenétek ti is.
2017. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
A hosszú távú gondolkozás nem erősségük, inkább csak tűzpltás jelleggel kezelik a problémákat.
2017. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
52%

Bakker, tényleg... Hogy megy az idő! :-)

El vagyok tájolva, azt hittem jövőre lesz ez.


Ettől függetlenül így gondolom, hogy kapacitás nem lesz, hiába akarják majd.

2017. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%

Nemcsak tanár kell ahhoz, hanem tanterem is. Az elmúlt két évtizedben bezártak egy csomó iskolát, most pedig hirtelen 12,5%-kal több iskolást kéne elhelyezni.

Persze politikai akarattal bármit keresztül lehet vinni. Én a '70-es években születtem, akkor pl. két műszakos rendben jártunk iskolába alsó tagozatban. Hogy a délutáni óráknak mennyire nem volt értelme, azt elmondani se tudom...

2017. okt. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
70%

Erre a kérdésre senki nem tud neked válaszolni, még a hatalmon lévők sem. Ha nyernek a választáson, akkor biztosabb, hogy megcsinálják. De akkor is attól függ az egész, elét pénzt jelent-e majd ez számukra. Ha igen, akkor ahogy eddig is láttuk, nem fog számítani, hogy van-e elég tanár vagy tanterem.

Azt értjük különben, mi a cél ezzel az egésszel? Ha nekem tippelnem kéne, azt gondolom, ez is kizárólag állami nyerészkedésre megy, ahogy a tankönyvpiac központosítása (EU-pénzből), az új NAT írása 5 év után (EU-pénzből), vagy az, hogy el fogják venni a nevtanktól a fejlesztés jogát, és a tanítókat fogják gyorstalpalókon felkészíteni a fejlesztésre a sulikban. Nekik nyilván nem adnak ezért plusz pénzt, a fejlesztők fizuját pegig megspórolják.

Egyébként szerintem nem csak a tanárok mennyiségével, hanem a minőségükkel is gond lesz, sajnos akikhez nekem eddig a gyerekeim révén volt szerencsém, nem tudták azt sem kezelni, hogy nem adhatnak jegyet elsőben, de azt sem sikerült feldolgozniuk, hogy az első év első hónapjában még „félig óvodások” a gyerekek, totál kivoltak az olyan „szörnyűségektől”, hogy futottak a folyosón. Namármost érdekes elképzelni, ilyen pedagógiai érzékkel miként kezelnék jól a kicsiket…

2017. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
És ez mit jelentene pontosan, mert én azért nem szeretném, mert ha jól értelmezem, akkor ugyanúgy 6-7 évesen mennének suliba, csak 9 évig járnák, tehát ha az én lányom amúgy is évvesztes és 7 évesen kezdi, akkor 16 lesz, mire befejezi? 20-21, mire érettségizik, mert ugye már szakközépben is van 0. évfolyam?! Míg mi 21 évesen már megkaptuk a diplomát egy főiskola után, ő akkor még csak érettségit kap? Aztán panaszkodnak, hogy nincs fiatal, aki dolgozzon? Akkor még később fognak munkába állni! Mert ugye van nulladik pl Angliában is, de ott 5 évesen kezdik! Mindent csak kitalálnak, hamar bevezetik, aztán utána jönnek a gondok... A mi gyerekeink meg lesznek a kísérleti nyulak...
2017. okt. 25. 11:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!