Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha a húgomat...

Mit csináljak, ha a húgomat (23) "tönkretették" az iskolában? Ki volt közösítve általánosban, elvesztette az önbizalmát.

Figyelt kérdés

utána még középben is ezután..valahogy túlélte, kijárta,de ennek már lassan 4 éve és azóta nem hajlandó-ha nem muszáj emberek közé menni,sem szórakozni.Állandóan a szobájában van..

Szerintetek is a megoldás-ahogy a pszihológus javasolta, a környezetváltozás lenne?Ha itthagyná ezt a települést?


2017. ápr. 1. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem az nem megoldás lenne, hanem menekülés.

CSak azt nem értem, miért 23 évesen jutott el pszichológushoz, miért nem általánosban. És miért nem került át akkor egy másik iskolába, mikor a problémák kezdődtek?


A megoldás szerintem az, hogy a húgod talál magának valamilyen tevékenységet, amiben sikeres lehet (egyetem, munka, hobbi - tök mindegy), és az helyreállítja az önbizalmát. Mármint a pszichológus mellett természetesen.


Attól, hogy elköltözik, még nem lesz nagyobb kedve emberek közé menni, ha alapvetően nem szereti az emberek társaságát. EGyébként miért baj, ha nem szereti?

Én se járok emberek közé, igaz, férjnél vagyok, de elmegyek dolgozni, hazamegyek, ott olyan dolgokat csinálok, amik lekötnek és örömet okoznak, és van 1 db barátnőm. Jól érzem magam, nem hiányoznak az emberek. Nem lehet és nem is kell mindenkit szeretni, a felületes kapcsolatokat meg időpazarlásnak tartom.

2017. ápr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
általánosban járt pszihológushoz, és még akkor említette a környezetváltozást..mostmár nem megy,hallani sem akar róla..
2017. ápr. 1. 23:38
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Én öcsémnek ebbe tartósan a sport, testmozgás segített. Alapból elkezdett lefogyni és nagyon jól kezdett kinézni, ezzel sokan dicsérték mert régen kövér volt, mindig is, és öcsémnek ez nagyon jót tett, mert emiatt mert emberek közelébe járni, egy csaj javasolta neki hogy változtasson az öltözködésén, mert alapból már aktuális volt a ruhatár csere a méretváltozás miatt és bizony ezzel nagyon jó cuccokat talált magának ami még jobban feldobta a megjelenését. Mivel nem láttam őt mindennap, mert nem élek már régóta ott, és alig 3 havonta járok haza, vagy jönnek hozzánk, igen csak megváltozott drasztikusan és másban is elkezdett sikereket elérni.
2017. ápr. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó megoldás a környezetváltozás. Nálam bejött és nem éreztem menekülésnek. Örültem, hogy nem kell minden utca sarkon azokat látni akik napiszinten megaláztak. Lettek új barátaim, kinyíltam, most már otthon sem zavar ha látom esetleg beszélek azokkal az emberekkel.
2017. ápr. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én elköltöztem 1000km-re a páromhoz, és soha nem voltam ilyen boldog.

Kinyíltam (pedig én aztán extrém introvertált vagyok), hisz az emberek nem ismernek, nincsenek "előítéleteik", és én sem a negatív dolgokat (Juli hogy megalázott, mert...) kötöm hozzájuk.

Új lap, új kapcsolatok, ezerszer jobban érzem magam itt.


A húgodnak sem tenne rosszat, ha elmenne abból a környezetből, és új életet kezdene, tiszta lappal, más ismerősökkel maga körül. Néha az, hogy elmész, nem menekülés, hanem egy új, jobb élet kezdete.


28n

2017. ápr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem is "tönkretettek" általánosban. Középiskola már OK volt.Elköltöztem(nem emiatt) de ez nekem nem segített semmit(de lehet a húgodnak segítene, főleg ha a korábbi bántóival egy településen lakik). Leírom, nekem mik segítettek, bár nem vagyunk egyformák, de hátha valami jó tippet tudok adni. A legtöbbet a sportolás segített(jóga), futni járás, bár ez eleinte borzasztóan nehéz volt. Rákerestem a google-ban az önbizalom építésre, és a hasznosnak talált tippeket beépítettem az életembe. Segített valamennyit az is, hogy változtattam a külsőmön, amikkel addig nem voltam elégedett(nem plasztikai műtétek, hanem gél lakk, új hajfazon, ruhatár, stílusváltás, ilyenek) Természetesen kiiktattam az életemből(facebook)100%ban azokat az embereket, akik bántottak. Sokat jelentett, h "megbocsátottam" nekik, nem haragszom rájuk. Gyerekek voltak, és nem gondolták, mit tesznek velem. Amíg haraggal gondoltam rájuk, addig nem tudtam tovább lépni.

Ő mit mond, mit szeretne? Dolgozik, tanul? Kellene valami célt találnia az életében, olyan munkahelyet ahol szívesen dolgozik/olyat tanulnia ami érdekli.

2017. ápr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem dolgozik,ilyen állapotban szerintem nem is tudna itt..barátai nincsenek,akik meg voltak már mind szanaszét vannak a nagyvilágban..szokott néha járni futni,de este csak amikor már nincsenek sokan az utcán..Szerintem is az új környezet,új emberek mégiscsak valamennyire segitene..
2017. ápr. 2. 15:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Na az viszont hogy otthon vkarja, nem normális... elvileg felnött ember, meddig várja, hogy mindent alá tegyetek? Adjatok neki ultimátumot, hogy x ideje van melot keresni. Ha csak tesped, semerre nem jár, jó hogy teljesen bezárkozik.

Tessék kizavarni az életbe, és nem asszisztálni az önsajnáltatásához.

2017. ápr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy érték atrocitások a testvéredet az iskolában, de ha ezeket pszichológiai gondozás mellett sem tudta feldolgozni, akkor ott más probléma is áll a háttérben. Nem akar emberek közé menni, nem dolgozik, nem tanul. Az a legrosszabb, ha ti is csak dugdossátok őt. Lehet, hogy enyhe autista vagy skizofrén. Ezek tipikus tünetek, láttam már ilyet. Minél előbb vigyétek orvoshoz, ha megfelelő gyógyszert vagy terápiát kap még vissza tud illeszkedni a társadalomba, de ha kezeletlen marad, egyre jobban leépül és csak szorong. Biztosítsátok afelől, hogy szeretitek, de itt sürgős orvosi segítségre van szükség.
2017. ápr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De NEM akar már pszihológushoz járni..mit csináljak?Húzzam el erőszakkal?Emberek közé pedig nem megy mert nem akar újból csalódni..
2017. ápr. 4. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!