Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg igazságos az ilyen...

Tényleg igazságos az ilyen osztályozási módszer?

Figyelt kérdés
Kislányom 6. osztályos és fogalmazás tantárgyból ha nem jól csinálja meg a házit (a tanár szerint nem saját ötletből merítette), akkor 3 db 1-est kap, tehát 1-es a fogalmazás, 1-es a külalak és 1-es a helyesírás is. Most egy 3,5 oldalas fogalmazásra adott ilyen rossz jegyeket, amin a gyerekem nagyon sok ideig dolgozott!

2017. okt. 31. 10:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
59%

Jaj. Ez szörnyű. Elmebeteg a tanerő, vagy Horger Antal úr reinkarnációja?

[link]

"Ha örül Horger Antal úr,

hogy költőnk nem nyelvtant tanul,

sekély

e kéj -


Én egész népemet fogom

nem középiskolás fokon

taní-

tani!"

2017. okt. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

Nem igazságos.

De az ötlet miatt lett 1-es a külalak és a helyesírás is??? Nem értem. Mert attól még írhatta szépen és helyesen.

Egyébként ilyenért, hogy nem elég eredeti az ötlet, nem szoktak egyest adni, max. ötös helyett 4-es lesz.

Elég durva, hogy ilyen kis korban így cseszegeti a gyerekeket a tanár. Szerintem tuti nem normális.

2017. okt. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván nem igazságos. Még ha tartalmilag tényleg kölcsönzött is a gyerek, az a külalak és a helyesírás értékelésétől független, tehát azokra semmiképpen nem indokolt az automatikus egyes. Első körben beszélj a szaktanárral!
2017. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Jesszus.. Nagyon nem.
2017. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
De durva! Ez nagyon nem igazságos. Ha így van, akkor ez nem pedagógus, ez valami agyhalott idióta. Én biztos elbeszélgetnék vele, hogy mégis hogy gondolta ezt.
2017. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A 3 jegy teljesen oké, bennünket is így osztalyoztak anno, de a külalakkal és a helyesírás nem függ a tartalomtol. Tehát ha nem ordenare a munka kinézete és nincs benne helyesírási hiába, akkor állj oda a na elé és kérd, hogy magyarázza meg
2017. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
13%
Nem, egyáltalán nem igazságos csak sajnos le kell ezt nyelni mert sok mindendt nem tudsz tenni... szerencsère 6. Osztály a továbbtanulását nem fogja befolyásolni ezért szerintem nem érdemes háborgatni a vizet... persze beszélhetnél vele talán át is írná a jegyeket (vagy megmagyarázná hogy az úgy igenis jogos blablabla) de csak a lányodnak csinálnál rosszat...valószínű egy begyöpösödött tanárról van szó és akármit is csinálsz már elkönyvelte hogy a lányod nem érdemli meg a jobb jegyet, ha beszélsz vele akkor onnantól minden mozdulatát lesi majd a lányodnak a legkisebb hibájába is beleköt és csak rosszabb lesz mint most, panaszt tehetnél az igazgatónál de az szólna a tanárnak és a tanár kinézné a gyereket magának és állandóan őt piszkálná (pl. Ha kérdez vmit és a gyerek csak fél választ tudja 1-es mert nem tudta és nem kérdez többet stb.) Szerintem felesleges lenne beszélned vele nem érnél el sokmindent ezért inkább beszéld meg a lányoddal hogy szerinted akkor is ügyes volt (persze ha tényleg így van) de nem tudtok mit csinálni mert úgyis a ,,tanárnak van igaza" akkor is ha nem ha nem érzed jogosnak nem kell megbüntetni a lányt egyszerűen ne foglalkozzatok ezekkel az egyesekkel ez még úgyse számít semmit
2017. okt. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Én viszont úgy döntöttem, hogy nem hagyom ennyiben a dolgot és a Tanfelügyelethez fogok fordulni. Sajnos nem egyedi eset!
2017. okt. 31. 11:03
 9/28 anonim ***** válasza:
91%
Jól teszed. Keress más szülőt is magad mellé, akár másik évfolyamból is. Biztosan nem csak nektek van vele problémátok.
2017. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%
Először a tanarhoz fordulj, ha nem változik a helyzet akkor az igazgatohoz. A tanfelugyelet csak a legvégső lépés legyen
2017. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!