Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg igazságos az ilyen...

Tényleg igazságos az ilyen osztályozási módszer?

Figyelt kérdés
Kislányom 6. osztályos és fogalmazás tantárgyból ha nem jól csinálja meg a házit (a tanár szerint nem saját ötletből merítette), akkor 3 db 1-est kap, tehát 1-es a fogalmazás, 1-es a külalak és 1-es a helyesírás is. Most egy 3,5 oldalas fogalmazásra adott ilyen rossz jegyeket, amin a gyerekem nagyon sok ideig dolgozott!

2017. okt. 31. 10:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
91%

Én is tanár vagyok, és rettenetesnek tartom ezt az osztályzási módszert (ha egyáltalán módszernek lehet nevezni). Mindenképpen állj ki magatokért, a gyermekedért, de első körben a tanárral beszélj, aztán az ofővel, majd az intézményvezető a következő szint és csak azután menj magasabb szintekre!

A tanárok a tantesületekben nagyon össze tudnak zárni, hiába nem értenek egyet egyes tanárok módszereivel, ha valaki panaszt tesz, azt úgy élik meg, hogy az egész pedagógustársadalmat kritika érte, és összezárnak. Ha nem tartod be a "szolgálati utat", tehát nem a megfelelő szinttel kommunikálsz először (a szaktanárral), akkor vagy elhajtanak, vagy onnantól kezdve úgy néznek majd rád, mint a véres rongyra.

Tanárként nem vagyok túl jó véleménnyel a tanártársadalomról. Persze, tisztelet a kivételnek!

2017. okt. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
85%
Nem a tanfelugyelethez, hanem a tankerulethez kell fordulni! Szülő nem kezdeményezhet tanfelugyeleti eljárást! De a tankerület megvizsgálhatja az esetet, számon kérheti a tanárt!
2017. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
91%

Először én is a tanárral beszélnék, hogy magyarázza el nekem, hogy mi alapján osztályozott. Ha ez valami miatt nem sikerül, nem együttműködő vagy ilyesmi, akkor az igazgatónővel. Utána mennék felsőbb körökbe.

Mi is 3 jegyet kaptunk anno a fogalmazásra, de a helyesírásnak és a külalaknak semmi köze a tartalomhoz. Ez így igazságtalan.

2017. okt. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
82%
Tanárral kell beszélni. Tényleg egyedül csinálta? Órai dolgozat hanyas szokott lenni?
2017. okt. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
74%

Jézusom, milyen szülő az aki szerint ezt le kell nyelni?

Még jó, hogy nem hagyod annyiban!

Berángatnám az igazgató elé és ott adjon magyarázatot!

Amúgy megjegyzem, a fogalmazásra sem adhatna egyest csak azért mert ŐŐŐŐŐŐŐ eldönti, hogy nem magától merítette az ötletet. Egyrészt teljesen mindegy, hogy az ötlet kitől származik, ha azt a gyerek fogalmazta meg, másrészt nem tiszte neki eldönteni, hogy saját vagy nem saját volt-e az az ötlet. Ha nem saját nem volt sincs hozzá köze mert a feladat szempontjából irreveláns, másrészt ha tényleg saját volt akkor ne hazudtolja már meg a gyereket! S.....j.

2017. okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Írtam a szaktanárnak, folyamatosan levelezésben vagyunk, de nem látja be, hogy igazságtalan! Azt mondja, hogy évek óta így osztályoz.
2017. okt. 31. 12:47
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd abba a levelezést és kérj időpontot az igazagatotol
2017. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
De mivel indokolja, hogy ilyenkor a külalakra, és a helyesírásra is egyest ad? Akkor minek külön osztályozni? Nem látja, hogy ennek így még csak értelme sincs?
2017. okt. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy annyiba hagyd. Mehetsz az igazgatóhoz, akár együtt is mehettek. Iszonyat igazságtalan a másik kettőre is egyest adni. És maga az ötlet sem érdemel egyest szerintem.
2017. okt. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
90%
Fiammal is eljátszotta ezt a tanárnő amiből végül elbocsájtották a tanárnőt 6db 1es két hét alatt. Kettő fogalmazást kellett írniuk amiben egy könyvről szólt, mert szerinte nem ő írta. De hát órán csinálta..
2017. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!