Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg igazságos az ilyen...

Tényleg igazságos az ilyen osztályozási módszer?

Figyelt kérdés
Kislányom 6. osztályos és fogalmazás tantárgyból ha nem jól csinálja meg a házit (a tanár szerint nem saját ötletből merítette), akkor 3 db 1-est kap, tehát 1-es a fogalmazás, 1-es a külalak és 1-es a helyesírás is. Most egy 3,5 oldalas fogalmazásra adott ilyen rossz jegyeket, amin a gyerekem nagyon sok ideig dolgozott!

2017. okt. 31. 10:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
27%

Sosem értettem ezt az eredeti nem eredeti dolgot. A gyerekek utánzásból tanulnak, még szép, hogy a szókészlete és az ismeretei, történetei megegyeznek valakiével.


Ha arra gondolt, hogy kimásolt egy adott szöveget szóról szóra, na arra én helyesnek látnám a 3 db egyest, és még írhatna nekem is, mint szülőnek, hogy a gyerek arra sem vette a fáradtságot, hogy átfogalmazza a történetét.


Na de úgy, hogy csak kicsit hasonlít a történet valami másra?


....


Beszélj az igazgatóval, a szaktanár már megvolt.

2017. okt. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
10%
Tudom miért csinálja! A hülyéje középiskolából jött. Az érettségin, ha a tartalom 1-es, akkor a helyesírás és az íráskép is 1-es. Ez a szabály. Innen vette az idióta.
2017. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Ez az érettségin sem így van szerintem. Nem is jellemző ott, hogy 1-est adjanak.
2017. nov. 1. 07:32
 24/28 anonim ***** válasza:
6%
De igen így van! Ha nem hiszed nézd meg az útmutatót. A szövegalkotásra igenis adhatnak egyest. Pl. ha semmilyen elemző mozzanat nincs a dolgozatban. Szóval kérdező, ne okoskodj. Kezdem azt hinni nem is a tanárban van hiba...
2017. nov. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Megnéztem a tanári útmutatót az érettségi értékeléséhez, úgyhogy te ne okoskodj! Ott a külalak és a helyesírás kevésbé számít a jegyben, a legnagyobb hangsúly a tartalmon van. De igen, a tanárban van a hiba!!!!
2017. nov. 1. 11:07
 26/28 leire válasza:
100%
Ez szerintem sem igazságos. De átérzem a helyzetedet. Az egyik barátnőm lányának volt egy tanára a gimiben . Amikor dolgozatot írtak, óra végén a tanár összaszedte a dolgozatokat és feldobta őket. Amelyik dolgozat a földre esett az egyes, amelyik a tanári asztalra az ötös a többi pedig hármas
2017. nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
ez szörnyű! Nem rúgták ki a tanárt?
2017. nov. 4. 15:52
 28/28 anonim válasza:
Ez tényleg nem igazságos.
2022. okt. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!