Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, ti hogyan reagálnátok/...

Szülők, ti hogyan reagálnátok/reagáltok ha a 2. osztályos kisgyereketek folyamatosan 1-est hozna/hoz haza?

Figyelt kérdés
Büntetitek az ilyet, és ha igen, mivel, vagy segítetek neki, vagy beszéltek a tanárokkal? Mi van akkor, ha a gyereknek nem tudtok segíteni, mert mondjuk nem értitek ti sem az anyagot és nem értek rá neki segíteni, mert mondjuk főztök, vagy bármi? Mi van akkor, ha a gyerek hiába jár különtanárhoz, egyszerűen nem megy neki és a normális tanár is nagyon köcs** a gyerekekkel? Mit lehet tenni, már nagyon el van keseredve a család, nem kéne megbuknija másodikban :(

2018. jan. 3. 19:41
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
91%

A második osztály az egy vicc, aki ott megbukik azzal vagy nagy baj van, vagy tényleg ott a tanárral van valami gond.

Én azért bemennék a helyedben az iskolába és megkérdezném a tanárt hogy ő szerinte mi a probléma, először beszéljen ő, aztán utána mondanám én neki a dolgot. Engem azért érdekelne hogy ezt egy második osztályos tanár mivel indokolja. Nyilván ő is tisztában van azzal hogy ha normálisan tanítana, és a számonkérés is normális lenne akkor nem kellene egyest szereznie a gyereknek főleg második osztályba ami annyira egyszerű hogy az hihetetlen.

2018. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
90%
Én azzal kezdeném, hogy átnézem a dolgozatait, hogy mit ront el, de ugye ez nálatok nem működik, mert saját bevallásod szerint nem tudjátok a szorzótáblát és nem tudtok elolvasni egy 10 mondatos szöveget majd megválaszolni, hogy mit evett a kutyus vacsorára.
2018. jan. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
93%

Tudnál mutatni egy ilyen feladatot?


Rajzból egyes? Az hogy lehet? Készségtantárgyaknál általában csak a felszerelés hiánya vonzza maga után az elégtelent...

2018. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom milyen iskola ez, de mi az első 4 osztályban az osztályfőnökön kívül csak az ének, meg a tesi tanárral találkoztunk. Vagy most nem úgy van, hogy az alaptárgyakat 1 ember tanítja?

Szerintem a szülő beszéljen az of vél, aztán a gyerekkel is, hogy mi a baj.

2018. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
Megjegyzem, a most 18 éves testvére is ebben a suliba járt általánosba, ő is bukdácsolt, de ő igazából a szépírása és a matek miatt meg a rajz és tesi miatt is, de ő azért sokszor 2 körül mozgott átlagban, de a kislány most 2 alatt van :( Azért süllyedtünk idáig mert a fiúra lett minden hasonlítva és mégis lett belőle valaki bukdácsolva is, most gimiben kiválóan teljesít és ő is járt és jár különtanárhoz. Szóval nem vesszük zokon ha rosszul teljesít a fiúbol kiinduva csak ne bukjon meg, az ciki.
2018. jan. 3. 20:00
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bemennék a tanárhoz fogadóórára, és megkérdezném a véleményét, én, mint szülő, miben tudok segíteni a gyerekemnek.
2018. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
Nagyon ügyes például rajzból, de igen néha elfelejti apjával vinni a rajzcuccot hétfőnként és bumm kapja az egyest ha ez már a sokadik. Igen, itt is csak az ének és a rajz tanár van külön, az ofő tanít minden fontos más tantárgyat. Mndjárt megpróbálok bescannelni egy feladatot, amúgy anélkkül is el tudom magyarázni a feladatot.
2018. jan. 3. 20:04
 18/44 anonim ***** válasza:
92%

Haaat figyelj. Neked fontosabb a fozes vagy barmi. Nem iratnad masik iskolaba mert ez van 5 percre. Se a 18 eves testver, sem ti nem ertitek a masodikos anyagot.

Most ezek utan mit varsz attol szerencsetlen gyerektol?

A csaladban osszessegeben megvan amugy a 6 osztaly?

2018. jan. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Azért ez elég csúnya volt 18-as! Kérlek szépen, a 18 éves gyerek, kiválóan teljesít gimnáziumban! A szülőknek főiskolájuk is van! De itt nem az összeadáson van a hangsúly! Ott van a matekfeladat: Add össze 60+39-et és utána bontsd, na ez oké, a gyerek nem tudja összeadni, beírjuk neki és elmagyarázzuk neki hogy kell, de nem érti sajnos úgy sem. Meg azt hogy bontsd, azt sem értjük, mert órán valami ilyesmi volt a bontás, hogy 39+60+0. Ez most mi? A testvér ránéz meg a szülők is és így elszörnyödünk rajta, aztán összevissza vannak számok, a gyerek is rondán ír össze-vissza, érthetetlen az egész. Csak ez a baj, hogy érthetetlen a feladat! Nem az anyag a nehéz.
2018. jan. 3. 20:09
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ahogy itt elnézem a tananyagot, azért legalább a 18 évesnek értenie kéne.

Egyébként ha ilyen probléma van, irány a nevelési tanácsadó/pedagógiai szakszolgálat, mérjék fel a gyerek tanulási képességeit. Innen indulunk, mert elképzelhető, hogy komolyabb probléma van. Az eredmény alapján készítenek egy fejlesztési tervet, vagy adnak tanácsokat, esetleg járni kell majd a gyerekkel a megfelelő terápiára. Az iskolában meg tudják mondani, hol van az intézmény, kérjétek, hogy töltsenek ki a gyerekről egy vizsgálatkérő lapot, és kérjetek időpontot. Lehet, hogy ezt az évet megismétli a kicsi, de inkább így legyen, mint hogy folyamatosan lemaradjon a többiektől, mert nincsenek meg az alapok. Vegyétek komolyan, amit a tanácsadóban előírnak, együtt kell működni a tanárokkal is, el kell hordani fejlesztésre rendesen, ha szükséges lesz, ezt nem írhatja felül a főzés. Sok sikert!

2018. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!