Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, ti hogyan reagálnátok/...

Szülők, ti hogyan reagálnátok/reagáltok ha a 2. osztályos kisgyereketek folyamatosan 1-est hozna/hoz haza?

Figyelt kérdés
Büntetitek az ilyet, és ha igen, mivel, vagy segítetek neki, vagy beszéltek a tanárokkal? Mi van akkor, ha a gyereknek nem tudtok segíteni, mert mondjuk nem értitek ti sem az anyagot és nem értek rá neki segíteni, mert mondjuk főztök, vagy bármi? Mi van akkor, ha a gyerek hiába jár különtanárhoz, egyszerűen nem megy neki és a normális tanár is nagyon köcs** a gyerekekkel? Mit lehet tenni, már nagyon el van keseredve a család, nem kéne megbuknija másodikban :(

2018. jan. 3. 19:41
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
51%
Ha másodikban folyamatosan egyeseket hoz haza, akkor segítségre van szüksége, valamilyen tanulási nehézsége vagy részképesség.zavara lehet. A normális tanár pedig nem "köcs" senkivel sem. Mondjuk ha nem érteném a másodikos tananyagot, szerintem feliratkoznék a várólistára agyátültetésre.
2018. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

Igen, az elsős tanár is okozta a gondot, mert a gyereket nem kellett volna elsőből tovább engedni, mert valószínűleg az elsős tananyagot se tudta jól, erre nem tud épülni nála a másodikos anyag. Tehát egyre jobban lemarad és nem fog érteni semmit.

Mellékesen az önbizalma súlyosan megsérül, nulla sikerélménye lesz, csökkentértékűnek látja magát a többiekkel szemben, ki is fogják közösíteni az osztályban, perifériára szorul, és a többi perifériára szorult gyerekhez fog csapódni, és még 3-4 év, és elkezd velük cigizni, drogozni, iskolát kerülni, csavarogni, bűnözni.És még a negatív folyamatból ki is hagytam pár dolgot.

A szülő, testvér nem szerencsés, ha otthon tanítgatja, mert egyrészt szakértelem nélkül tanítják, jó esetben gyógypedagógus végzettséggel szabad ilyet csinálni!Másrészt türelmetlenek lesznek vele, ingerültek, és ez elrontja a köztük lévő kapcsolatot.

Ebben a folyamatban szegény gyerek rengeteget sérül, miközben meggyűlöli az iskolát, a tanulást.

Minél előbb lépni kellene benne.

Én keresnék az iskolában egy JÓ pedagógust, akinek el lehet mondani a problémákat, aki segít benne.A nehezen tanuló gyereket, főleg ha ilyen kicsi még, mindenképp meg kell vizsgáltatni egy szakértői bizottsággal, ezt az iskolának kell kérni, de a szülő is jelezheti, hogy szeretné.Ők megállapítják a tanulási zavar okát, és adnak tanácsot, javaslatot: Korrepetálás az iskolában, eltérő tanterv szerinti tanulás, magántanulóság utazó gyógypedagógussal, és még más lehetőségek is vannak, helytől függően.

Lényeges, hogy nem kéne a tanárokat szidni, a gyereket még összeszidni se, nemhogy büntetni, azt nem szabad.

Totál együtt kell működni tanárokkal, szakemberekkel a gyerek érdekében, ez máshogy nem megy, mert a gyerek megy rá, lelkileg is.

Lehetne gyermekpszichológushoz is fordulni, ő is segít, hogyan tovább.

Sok mindent lehet, de várni, szitkozódni, gyereket hibáztatni nem.

2018. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
Az én fiam most elsős. Sajnos beszédhibás, de fejlesszük több éve. Ti sose vittétek pedagógiai szakszokgálathoz? Az oviban semmi gond nem volt? A számolás ment mindig? Vagy ciki lett volna gyógypedagógus segítségét kérni is? Az iskolában nincs fejlesztő pedagógus? Ha már olyan nagy suli, kell lennie. Vegyétek fel vele a kapcsolatot. Az én fiamnak magyart és matekot fejlesztő pedagógus tart, kis létszámban, kivéve a 30 fős osztályból ezeken az órákon. Ha sok az osztálylétszám, akkor a tanár nem tud külön figyelmet fordítani a kislányra. Az iskola nem iskolaotthonos rendszerben van? Mert ott nem kell a rajzcuccot mindig vinni. Erre figyeljetek basszus, nehogy már ezért kapjon egyest. Ezek a dolgok frusztrálhatják a gyereket. Egyáltalán jól érzi magát az osztályban v. iskolában? Megklrdeztétek tőle? Mindenképp gyógypedagógus segítségét ajánlom. Első osztály ismltlése kellett volna a kislánynak. Lehet, hogy az én fiam is megismétli. Akkor mi van? Ez az ő érdeke. Fiam osztályába is került 2 kisfiú, akik még egyszer járják az elsőt. Senki se nézi le ezért a szülőket. Vannak gyerekek, akik nehezebben haladnak, de megfelelő fejlesztéssel és segítséggel behozhatják a lemaradást. Ennyi. Diplomás szülők gondolhatnának erre. Első körben pedagógiai szakszolgálat v. az iskola fejlesztő pedagógusa.
2018. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az összes kommentet, csak az első oldalon párat.


Én egyértelműen a suliváltást javasolnám. Vmi tuti hibádzik a suliban. Vagy a tanulást utáltatják meg inkompetens tanárok, és akkor a legaranyosabb gyerek is képes arról, hogy dacból ne tanuljon (mert még nincsen birtokában azoknak a képességeknek ennyi idősen nyilván, hogy választékosan ki tudja fejezni, mi a baja... ő így nyilvánítja ki), vagy egyszerűen túl nehéz feladatokat adnak. Vagy akár a kettő egyszerre. De basszus, az azért elég ciki, ha se a 18 éves, nemrég végzett tesó, se a gondolom, nem agyilag zokni 50es szülők se tudják megoldani. Ebben a korban pont az lenne a lényeg, hogy a szülő segítsen otthon a gyereknek, magától csak a suliban nem fogja megtanulni, hacsak nem mini zseni.


A másik, amit ajánlanék, hogy elvinni a gyereket pszichológushoz vagy megvizsgáltatni, nincsenek-e tanulási zavarai. Mert ha specális igényű, akkor megint máshogy kell bánni vele.

2018. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!