Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, ti hogyan reagálnátok/...

Szülők, ti hogyan reagálnátok/reagáltok ha a 2. osztályos kisgyereketek folyamatosan 1-est hozna/hoz haza?

Figyelt kérdés
Büntetitek az ilyet, és ha igen, mivel, vagy segítetek neki, vagy beszéltek a tanárokkal? Mi van akkor, ha a gyereknek nem tudtok segíteni, mert mondjuk nem értitek ti sem az anyagot és nem értek rá neki segíteni, mert mondjuk főztök, vagy bármi? Mi van akkor, ha a gyerek hiába jár különtanárhoz, egyszerűen nem megy neki és a normális tanár is nagyon köcs** a gyerekekkel? Mit lehet tenni, már nagyon el van keseredve a család, nem kéne megbuknija másodikban :(

2018. jan. 3. 19:41
1 2 3 4 5
 31/44 anonim válasza:
96%

Ne haragudj, de már a mondandód eleje gázos! Hamarabb eszetekbe jutna megbüntetni azt a szerencsétlen gyereket, mint segíteni neki!

Elmondásod alapján tanulási nehézségei vannak, lehet btms. El kell vinni egy fejlesztő pedagógushoz, aki felméri és készít egy fejlesztési tervet. Foglalkozni kell a gyerekkel! Sokat! Hetente legalább 3x! Gondolom napközis, én onnan is kivenném átmenetileg, mert baromi kevés időt töltenek ott értelmes dolgokkal, akkor inkább lehet otthon fejleszteni.

Nálatok nincs fogadóóra? Beszéltetek már az osztályfőnökkek? Nem ártana! Olyan meg egyszerűen nincs, hogy senkinek nincs ideje foglalkozni szegény gyerekkel! Nem őt kéne hibáztatni, nem is a tanárt, hanem a szülőket!

Csak azért van ekkora mellényem, mert én mindezt végigcsinaltam a lányommal elsőben! Nem a huszanharmadik egyes után! Nem kellett volna megvárnotok, hogy idáig fajuljon a dolog!

Ha meg nem tudod összeadni a 60+39-et aztán bontani, akkor nem is értem miért szapulod a tesódat!

Vigyék el a szüleid fejlesztésre! Ennyi!

2018. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
94%
Okát kéne tudni. Pikkel rá a tanár, vagy a gyereknek nincs motivációja, nem érdekli. Ha a tanár pikkel rá , átíratni minimum másik tanár osztályába, vagy mégjobb, ha másik iskolába. Ha a gyereket nem érdekli, nincs rá motiváció, akkor beszélgetni kéne vele, mi az oka, és hogy mi haszna származik abból, ha nem bukik meg, tanul. Ha pedig gyengébb képességű esetleg, akkor átíratni ilyen fajta iskolába.
2018. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
89%

Ismerősi körben a gyerek nem szokta beadni a dolgozatát, ha nem tökéletes, ezért kap egyest. Ez nem derült ki sokáig, mert a gyerek nem merte elmondani sem a szülőknek, sem a tanárnak, sem rokonainak, sem iskolatársainak.


A gyerek szorongása és tökéletességre törekvése az otthoni apa-anya civódásokból és a gyámügyeseknek való megfelelés keltette félelemből fakadt. Mit tesz isten, az, aki védeni akarja a gyereket, a gyámos, teszi tönkre lelkileg.

2018. jan. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Másodikos gyerekem van, el nem tudom képzelni, hogy tudna egyest kapni. Jó, neki jó tanítónő jutott szerencsénkre, ami rengeteget számít. Rajzcuccot nem az iskolában tartják? Nálunk minden osztályban be kellett adni év elején egy dobozban, akkor szólna, ha valami elfogyott belőle, ill. félévkor megkapjuk leltározni, pótolni a hiányzó dolgokat.

És bizony időt kell szánni a gyerekre. Olyan nincs, hogy nincs idő, mert főzök. Vagy én vagy az apja leül vele és átnézzük a leckét. De a másodikos matek sem agysebészeknek való. Érdekes mód az én anyukám simán átveszi hiányzás esetén a tananyagot a gyerekkel. Megjegyezte már, hogy nagyon más, mint ahogy ő vagy én tanultam, de ez nem okoz gondot. Szóval ha otthon nem megy, akkor tessék egy korrepetáló tanárt keresni, időt és pénzt szánni erre, aki átveszi a gyerekkel az anyagot. A felszereléshiányt pedig a szülő is tudja kontrollálni.

2018. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
96%

Ott a probléma amit írtál. Apuka nem foglalkozik a gyerekkel, anyuka is inkább főz meg nem érti stb....ergo kifogások, nem foglalkozik ő sem vele. Nem csodálom ha folyamatosan egyeseket hoz. Itt a nemtörődömség a probléma. Mondjuk látszik is, 50 évesen második osztályos gyerek. Gondolom becsúszott nem tervezett volt szegény, ezért ez a hozzáállás is.

Egy gyereket nem csak megszülni kell hanem foglalkozni is vele. Ha meg nem értek egy másodikos anyagot az rám nézve nagy szégyen. Nem tudom megérteni milyen példa lehet az amit egy felnőtt szülő sem ért meg. Nem kell a korra fogni, alapvető műveltség hiánya okozza.

2018. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom problémák vannak otthon is ezért a rossz jegy illetve a feledékenység is. (otthon hagyott tanszerek...)

Szülőnek az a dolga, hogy segítsen a gyereknek nem keseregni kell hanem tenni érte. Bepakolni is lehet neki segíteni.

2018. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
93%
Mit nem lehet érteni a másodikos matekon? Amugy gyerekel le kell ülni és gyakorolni .ha kell bepakolni összekészülni ,ez a ti feladatotok szülöké.
2018. jan. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is 2.osztalyosom van.

Mi az,hogy nem tudja osszeadni a 60+39 et?

Hat ezt aztan marha nehez elmgyarazni.

Pl.:gyerekem,nezd az ujjaid,6+3 az kilenc,akkor 60+30 az 90.90+9 az 99...egy pelda.

De az en gyerekem pl mar ovis koraban is ezres szamkorben szamolt fejben.nem azert mert utottem vertem,hanem mert ha setaltunk,buszoztunk egyebek akkor kozben a nagyobbal szamoltunk es egy ido utan a kicsi is beszallt.

Megis visszafogtam 1 evet anno,mert a kudarcot nem tudta rendesen kezelni.jot tett neki az a plusz egy ev.

Ha veletlenul becsuszik egy rossz jegy,akkor sem esem ketsegbee.emberbol van o is.oke,rossz jegy nalunk a 3as...nem katasztrofa.

Es nem is igazan tanulok vele itthon,vsak hetvegen.akkor pedig sokszor epp fozes kozben.kiul hozzam a konyhaba es mig fozok tanulunk.

A nagyobbal voltak hasonlo gondok 4.ben.az addig 4-5 os gyerek teljesen megfordult.eljartunk 1 evet pszhiologushoz es 4.ev vegere ujra 4-5os volt.pedig felevkor alig volt kettese a fobb tantargyakbol.es a magatartasa is rengeteget javult.

Nem ciki segitseget kerni.

A 2.as gyerkocnek van egy lany osztalytarsa.most jarja masodszor a masodikat.ugy nez ki iden sem mehet tovabb.na nala a szulok a trehanyok.le se szarjak szegeny kislanyt.

A tanitoval akkor van a gond ha az osztalya nagyobb reszben teljesit szarul.ha csak 1 gyerek akkor ott nem a tanarral van a gond.

Joban vagytok a sulival?aham persze,akkor mar reg felajanlottak volna,hogy elkuldik a gyereket felmeresre.

A rajzcuccok nalunk is ev elejen bevandorolnak a suliba es csak felevkor jonnek haza vizitre,meg aztan ev vegen.

Tobb ponton is fura ez a story....

2018. jan. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az otthoni dolgok lehetnek benne. Törődni kell a gyerekkel, Le ülni vele beszélgetni, játszani, tanulni. A másodikos tananyag nem egy agysebészet, még neked sem kedves 18 éves nagytestvér, se a szüleinek. Ha otthon nincs felmondatva az anyag, vagy nem tudjátok, hogy nem érti, akkor mitől várjátok a javulást. Ha otthon tudja, az iskolában meg nem, akkor lehet tovább nyomozni mi az oka, hogy rosszul teljesít.
2018. jan. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
68%

A fiam másodikos.

Sosem kapott még egyest és az osztályában sem senki tudtommal.

Lehet a tanár hibája, főleg, ha nem ül le a szülőkkel megbeszélni, hogy mi okozhat gondot a gyereknek.

Sima érettségim van, én is régen voltam már iskolás, de olyan még nem volt, hogy valamelyik feladatban nem tudtam volna segíteni.

Olyan sem, hogy főzés és egyéb miatt háttérbe szorítottam volna, ha segítségre volt szüksége.

Szerintem ti is hibásak vagytok, nem is kicsit. Hiszen nem lett volna szabad hagyni, hogy zsinórban egyeseket hordjon. Már az elején orvosolni kellett volna a problémát.

Ha külön tanár sem tud segíteni a gyereknek az azért lehet, mert már az alapok sem tiszták a gyereknek.

2018. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!