Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit lehet tenni, ha az amúgy...

Mit lehet tenni, ha az amúgy is évvesztes gyermeket plussz egy évre vissza akarják tartani oviba?

Figyelt kérdés
Bennem fel sem merült,hogy szeptemberben a 7 éves fiam ne menne idén suliba.Tegnap viszont azzal fogadott az ovónő,hogy gondolkoztunk-már azon,hogy megy-e a gyerek idén iskolába. Ma reggel előszedte a gyerek októberi szakértői véleményét és azt lobogtatva próbált meggyőzni,hogy mennyi hiányossága van a fiamnak. Kb ugyannyinál volt a legtöbb adható pont a többi pedig középtájt.Amikor közöltem vele,hogy abszurdnak tartom,hogy a fiam 8 évesen kezdje a sulit visszakérdezett,hogy miért a fiam 2011-es.Aztán azt mondta kér egy időpontot másik vizsgálatra,de gyaníton a bizottság és az óvoda össze van fonódva. Egy gyógypedagógus ismerősöm vállalta,hogy elvégez rajta egy iskolaérettségi tesztet,amit hajlandó vagyok elfogadni,ha tényleg úgy van,de mi van,ha beigazolódik a gyanúm,hogy más van itt a hátterbe?Kénytelen leszek még egy évet oviba járatni?
2018. jan. 23. 21:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

Nalunk ugy volt,hogy ha az ovoda es a szuko nem ertett egyet,akko elkuldtek a gyereket felmeresre.

Az volt a donto amit ott mondtak.akar az ovonovel,akar a szulovel ertettek egyet a masik felnek el kellett fogadnia.

Az en kisfiam aprilisban toltotte a 7et,szeptemberben kezdte a sulit.egyaltalan nem erte hatranykent.

2018. jan. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Való igaz: ha szeptemberben tölti a 7-et, akkor csak 1 év elmaradása lesz, ha nem idén kezdi a sulit, hanem jövőre.
2018. jan. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
49%

Milyen területen van elmaradása az óvónő szerint? Azt kell mérlegelned, hogy mi a gyerek érdeke. Nehéz, mert ha érett, nem jó, ha visszatartják, de ha nem az, nem jó, ha megy... Ha bizonytalan vagy, kérj több helyről, külsős véleményt, de ha hivatalos, tudtommal, el kell fogadnod.


Nálunk logopédiai probléma volt, amivel az (egyházi) óvódai fejlesztés csak nagyon nyögvenyelősen haladt volna. Mivel számunkra is egyértelmű volt, szeptemberben elvittük a "nevtanba", nagyon lelkiismeretesen foglalkoztak vele és kb. mire az óvóda "kitalálta" - azaz csoportonként felmérte, összegyűjtötte, elemezte, kiosztotta, aláíratta, újra begyűjtötte... - hogy mit kéne és kéne-e bármit csinálni a gyerekekkel, mi már egy fél éven túl voltunk és számunkra is hallhatóan megjavult a gyerek beszédhibája. Meggyőződésem, hogy ezen is nagyon múlt, hogy mehetett iskolába.

2018. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%
Majdnem 8 évesen iskolát kezdeni szerintem csak akkor indokolt, ha nagyon nagy az elmaradás. Az én lányom októberi, így ő is majdnem 7 lesz, mikor kezdi majd a sulit. Ha majd 8 éves koráig ott szeretnék tartani, akkor biztos én is elvinném több helyre, ahol megerősítenek abban, hogy erre szükség van, elsőre nem fogadnám el.
2018. jan. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
37%
Szeptemberi gyereket biztos, hogy nem tartanék vissza, 8 évesen már túlkoros lesz az első osztályhoz, ahogy 7,5 évesen az ovihoz is túlkoros lesz, nem értem hogy ez miért jó. Manapság nagy divat lett ez a visszatartás, de 10 év múlva meg majd lehet hogy azok a gyerekek lesznek előnyben akik 18 évesen tudnak érettségizni, szemben a most visszatartottakkal, akik 20 évesen fogják... ezért 20 évesen kezdik az egyetemet, az 5 éves, ha mondjuk halasztaniuk is kell akkor 26-27 évesen fognak végezni... mint pályakezdők..
2018. jan. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
35%
Szerinted mi más lehet a háttérben, mint egy szakmai vélemény? Annyira remek a gyermeked, hogy az óvónők nem tudnak elszakadni tőle? Ha iskolaéretlenül kerül iskolába, az garantált lemaradást és kudarcot jelent. Ha nem tud 30 percet nyugodtan végigülni, ha nem tud elszámolni 10-ig, ha nem tudja hibátlanul elmondani a rokoni viszonyokat (pl. ki a nagymama), ha nem szobatiszta, akkor nincs helye még az iskolában.
2018. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
39%
Csináltasd meg a tesztet! Ha az azt mutatja mehet, menjen. Több kárt okoznak azzal, hogy mehetne, de visszatartják!
2018. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
36%
Hmm...érdekes, mekkora különbségek vannak ovik között. Pl. nálunk a nagycsoportból tavaly 1 gyerek mehetett mindössze suliba. NEkem senki ne mondja, hogy az összes többi (köztük a lányommal) nem iskolaérett! Tudom, hogy a mi ovinkba kevesen jelentkeznek, ezért történt ez. Nálatok is lehet ilyesmi a háttérben. Viszont pl tesóm kisfia is most lesz 7 éves, másodjára járja a nagycsoportot és neki nem engedték, hogy még egyszer járja pedig nagyon nagy szükség lenne rá, szakértői bizottság is megállapította hogy nála nagy értelmi problémák vannak, nem mehet normál suliba.
2018. febr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
19.-én megyünk a szakszolgálathoz vizsgálatra.
2018. febr. 11. 18:38
 20/21 zigzag11 ***** válasza:
40%
Szia. Hasonló helyzetben voltunk tavaly, bár az én kislányom koraszülött, úgyhogy amúgy téli lett volna... Szóval a tudat, hogy 8 éveshez közel kezdi az iskolát, borzasztóan zavart, mert amúgy nagyon értelmes és az ovis csoportjában (egyéb okokból) már nem érezte jól magát. Nekünk a fő érvünk az volt, amellet, hogy a megkérdezett ismerősök közül mindenki, aki visszatartotta a gyerekét azt javasolta, hogy fogjuk vissza, hogy olyan területeken volt lemaradása, ami sokat fejlődik ebben a korban, azaz finommotorika, figyelem és immunrendszer. A mi városunkban minden iskolában, az utolsó körzetesben is van "felvételi", családi délelőtt vagy egyéb címszó alatt, ahol minden területet bár játékos feladattal de alaposan tesztelnek, vagy szemtől szembe, vagy csoportosan, és ha tavaly jelentkeztünk volna, hát teljesen biztos, hogy nem jutottunk volna be abba a jó hírű iskolába, ahová most sikerült. Az tény hogy más tekintetben már iskolaérett volt tavaly is, így a télen önmagától megtanult olvasni (társasjátékokból a kártyákat felolvassa) és ez lehet hátrány majd jövőre, de inkább ez okozzon gondot, mint az, hogy nem éretten viselkedik, amit ugye egy tanárnéni se szeret, és emiatt esetleg beskatulyázza. Szóval mi maradtunk és azzal hidaltuk át ezt az évet, hogy több helyre is elhordtuk, hogy ne tengjen-lengjen csak az oviban, hanem kicsit simább legyen az átmenet ovi és iskola között. Szerintem amúgy mindegy hogy hány évesen érettségizik, ilyen távlatokban teljesen felesleges gondolkozni, meg hát odáig el is kell jutni. És egyébként ha mondjuk a figyelme nem elég kitartó és első után fogják vissza, sokkal nagyobb stigma, mint ha később kezdi az iskolát. Mi is vonakodtunk, de szerintem jól döntöttünk, bár ez csak jövőre derül ki :)
2018. febr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!