Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 10 éves gyerekeket kint...

10 éves gyerekeket kint futtatnak tesiórán 3 fokban, miért van erre szükség?

Figyelt kérdés
Falun lakom, ide jártam én is általános iskolába, vannak rémképeim, hogy mi is futottunk kint na de nem 3 fokban, inkább 15fokban, és az már hidegnek számított rövidnacis tesicuccban. Tegnap 9körül az iskola felé mentem és 10 éves forma gyerekeket kint tesiztettek, az autó 3 fokot mutatott, mindegyik gyereken rövid póló és rövid naci. A tesitanár persze hosszú cuccban és kabátban. Mi értelme ennek? Nem fáznak meg?
2018. febr. 1. 08:49
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy a hidegtől fázik meg, hanem, hogy a felhevült tüdőre jéghideg levegőt vesz. Értő olvasás!
2018. febr. 1. 09:52
 12/32 anonim ***** válasza:
31%
Gyuladas? Az mi ?
2018. febr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
37%
10es vagyok. Kerdezo, azt nem neked szántam.:)
2018. febr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
89%
A mi sulinkban is kiviszik a gyerekeket hidegben, de nálunk kérnek be melegítőt, amint bejön a rossz idő. Mindettől függetlenül a 3 fokos levegő olyan messze van a jéghidegtől, mint Makó Jeruzsálemtől. Okosan van összerakva az emberi szervezet, mire ez a tüdejükbe ér, bőven felmelegíti annyira a szervezet, amit már kitűnően tolerálnak a hörgők. Azért a plusz 3 fok nem mínusz 15, átlagosan edzett gyerekeknek nem lesz ennyitől kutya bajuk. A legtöbbjük sajnos manapság úgyis max addig van a levegőn, míg a suliba beér, már ha odáig is nem kocsival viszik a szülők. Én nem vagyok az a tipikus "bezzegazénidőmben"-t fújó típus, de hogy manapság már páni félelem van, meg meg akarnak fagyni nulla fokban, ha pedig leesik a hó, megbénul az ország(és nem csak a hótakarítás miatt), az azért enyhén szólva is röhejes. Idén gyakorlatilag még nem is volt rendes tél. Nagyobbik fiamék a tömegsport foglalkozásaikat tartják az udvaron mindig (ez két tesióra egymás után, kötelező, az órarendben ugyanúgy tesinek van írva, csak több osztálynak van egybe), kizárólag akkor nem mennek ki, ha szakad az eső, vagy viharos szél van. Heti egyszer a 8 évesem osztályát is kiviszik, ugyanezek a feltételek, melegítőt ők is kértek, nulla fok felett kimennek.
2018. febr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
85%
Egyik gyerekem triatlonozik, másik focizik, harmadik úszik. Átlagban 7 éves koruktól , télen, nyáron, hóban, fagyban minusz 10-ben is kint futnak és úsznak. SOHA!!! nem lettek betegek a levegőtől. Nem kell a gyerekeket túlfélteni. Kezdetektől szoktatni kell őket kicsit extrémebb időhöz, van barátnőm aki nulla fok alatt ki se viszi meg szélben sem, aztán meg dühönh, mert beteg mindentől.
2018. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
10-es, igen, gondoltam. :) Én sem neked szántam hanem a bunkó válaszolgatónak.
2018. febr. 1. 11:05
 17/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Biztos azért is érint ez engem érzékenyebben mert én utáltam hidegben tesizni. :) Mondjuk alapból a tesit is utáltam.
2018. febr. 1. 11:08
 18/32 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom nem órákig voltak így kint, az meg hogy kimentek pár kört futni így, attól nem lesz semmi bajuk, sőt jó tesz a tüdőnek, vérkeringésnek egyaránt.
2018. febr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
42%

Nem az a kérdés, hogy beteg lesz-e a levegőtől, hanem hogy aki ért hozzá, az tudja, hogy akár triatlonozik valaki, akár nem, hidegbe mindenképp kell egy felsőruházat.


És itt nem túlféltésről van szó, mivel nem nagykabátban és alatta 40 kiló ruhában menjenek ki mozogni, hanem melegítőben, ami alatt van egy bugyi meg egy póló.


Én atlétikáztam a suliban heti 4 napot volt tesink, és órák után edzések, minden 2. szombaton valamilyen verseny, és SOHA-SOHA nem vittek ki minket hidegbe rövidnadrágba futni hidegbe, mínuszba meg végkép nem. Na, szerintetek miért?


Látott már valaki olimpikont az 5 fokban futni? Nem! Pont azért, mert nem teszi kockára élete munkáját és az olimpiai kijutást.

Biztos van egy-két elvetemült, akik bíznak a jó szerencsében, de aki nem akarja magát tönkre tenni és sportol, az nem nagyzol azzal, hogy 10 fokban, szélben kimenjen rövidben.


Az átlagos iskolások meg a heti 2 db. 1 órás testnevelésükkel messze nincsenek hozzászokva, mint mi, és még a fokozatosság sincs meg náluk, mert ez marha ritka óraszám ahhoz, hogy alkalmazkodni tudjanak.

2018. febr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
77%
A megfázás a felső légutak vírusos fertőzése! Néha bakteriális fertőzés súlyosbítja a tüneteket. Ha a gyermek/személy gyakran megfázik, érdemes az immunrendszert erősíteni vitaminokkal, táplálkozási szokások átalakításával és mozgással.
2018. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!