Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 10 éves gyerekeket kint...

10 éves gyerekeket kint futtatnak tesiórán 3 fokban, miért van erre szükség?

Figyelt kérdés
Falun lakom, ide jártam én is általános iskolába, vannak rémképeim, hogy mi is futottunk kint na de nem 3 fokban, inkább 15fokban, és az már hidegnek számított rövidnacis tesicuccban. Tegnap 9körül az iskola felé mentem és 10 éves forma gyerekeket kint tesiztettek, az autó 3 fokot mutatott, mindegyik gyereken rövid póló és rövid naci. A tesitanár persze hosszú cuccban és kabátban. Mi értelme ennek? Nem fáznak meg?
2018. febr. 1. 08:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
41%

hát én biztos megkérném a kedves tanárt, hogy menjen, fusson velük ő is körbe-körbe rövid cuccban. Mondjuk ez a minden napra kell egy tesióra is röhej szerintem, mikor így is úgy le vannak terhelve, hogy az valami borzalom. És nem, nem felüdülés a tesióra, amire rohanni kell, mert ha késnek, egyes, szaktanári, igazolatlan óra, stb., ha következő óráról késnek szintén ez a menetrend, vagyis ott tartunk, hogy 3x45 perc + kb 15-20p szünet alatt NEM EVETT a gyerek, ha büfébe kéne menni innivalóért akkor nem is ivott...


Kérdésedre válaszolva, azért van szükség, mert az idióta kormányunk idióta oktatásszervezői így találták ki, csak épp nincs annyi helyi kapacitás a legtöbb iskolában, hogy benti tornateremben kivitelezni tudják ezt a töménytelen tesiórát.

2018. febr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
65%

remélem nincs gyereked,ha meg van, remélem nem osztod meg vele a nem százas véleményedet kedves utolsó. Nagyon is jó a mindennapos tesi!! És a gyerekek nagy része szereti, kivéve azokat, akik a számítógép előtt punnyadnak esténként, ilyen mentalitással utának mozogni. Éredekes módon épp azok aszülők panaszkodnak a leterhelésről, akiknek a gyereke másra se képes csak nyomkodni.....

mondd már meg nekem, az én ygerekeim akik minden nap még edzesnek is estig és a többi sportoló kiskölök miért nincs leterhelve???pedig ugyanannyi alecke, ugyanaz a követelmény nekik is. el lehet gondolkozni.

2018. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
71%

22, valószínűleg a te gyerekeid a délutáni edzést ÖNKÉNT választották, és szeretik is csinálni. Nem ugyan az.

Mondd már meg nekem, mi értelme van a mindennapos tesinek, azon kívül, hogy rohannak oda-vissza az órára, a legtöbb tesitanár még mindig a quper futásnál tart, az a legfontosabb. Ha mondjuk kidobózni lehetne, ahol szintén futnak, csak játszanak is közben, hidd el, nagyobb kedvük lenne hozzá. Azokkal akik szeretik a sportot és sportolnak is minden nap, nem kell már megszerettetni, nem ez a 40p futás hiányzik az életükből, akik nem szeretik, mert bénábbak, biztos rendkívül örülnek a minden napos futásnak, megalázásnak, 'nemigaz,hogynemtudodmegcsinálni'-nak. Tele van vele a net, hogy mi folyik a tesiórák nagy részén, de dugd homokba a fejedet, örülj, hogy a te gyerekeid szeretik a sportot és ügyesek, s a többivel már törődni se kell, ugye. De az én véleményem a szánalmas, aki nem csak a sajátjával foglalkozik... ahha..

2018. febr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
23%

emellé már tényleg csak a napi tesi hiányzik..


[link]


ja, és javaslom a #tesiterror hastag olvasgatását. Biztos kva jó a tesióra!

2018. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

22-es marha nagy különbség van az órák közötti tesióra és az iskola utáni edzések között.


Iskolai tesióra:

Alig van időd átöltözni, főleg tesi óra után, ráadásul bűzlesz és úgy ülsz még végig pár tanórát. Ha nem sikerül 5 perc alatt átöltöznöd, akkor nem eszel, nem iszol, nem mész wcre, mert nem lesz időd a fennmaradó 10 percben, különben kapod az intőt, igazgatóit meg mindenféle fenyítést. Ha teszem azt hajnalban úszni kell menni, akkor valamiért van fél órád, hogy kigyere a medencéből, átöltözz és megszárítsd a hosszú hajad (lány esetén).


Iskola utáni edzés: Habár időbe kell odaérnek, de amint vége, van időd letusolni, illetve nem kell már sietned, mert ha véletlen 10 perccel több időt töltesz az öltözőben, akkor max. a következő busszal mész haza, de nem kapsz egyest pl. matekból, csak mert késtél 5 percet az óráról.


És mint írtam, tapasztalat. Atlétikáztam, ahol a hét minden napján volt tesink, csak nekünk, mert atlétika tagozatosok voltunk, nem egy átlag osztály, és suli utána edzés, ahoval el BKV-ztunk! DE! szerencse, hogy az osztályunk nagy része közel lakott a sportpályához, ezért nem kellett mondjuk még másfél órát utaznia csak azért, hogy hazaérjen, mert akkor tényleg nem lett volna idő tanulni. Így is átlag este fél6-6-ra értünk haza. Képzelt mi lett volna, ha messzebb lakunk. És a mi fenekünket nem vitték kocsival, nem szállított senki, gyalogoltunk és BKV-ztunk.


És még egyszer írom, akármennyire nem tetszik, SOHA nem engedtek minket a hidegben rövidnadrágba futni, mert nagyobb a sérülés lehetősége, pedig mi hozzá voltunk szokva a terheléshez meg a levegőhöz.

2018. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
45%

Az a helyzet ahol a gyerekem megvan alázva, onnan nagyon gyorsan ki is veszem. Ovival megcsináltam , szóval nem mondható, hogy homokba dugom a fejem.

A másik, hogy igenis kell a sport a gyereknek, még annak is aki nem sportol mellette, pont ezért, hogy vmit mozogjon. A quperről meg az a véleményem, hogy én nem a netről tájékozodok, pl az idén a gyerekeim még nem futottak. Csak sima iskolaköröket. És míg a fiam ugye nyilván sportol, őt elküldi két körre is, a gyengébbnek 1 körre adja meg az ötöst. Ha a fiam nem mászna fel a kötélre, csak félig kapna egyest, ha a duci józsika kettőt húz magán már 5öst kap. Olyan iskolába kell a gyerekeket vinni, ahol nem kínzás van. Ennyire egyszerű a képlet. De mozgás kell, nagyon is. Aki mozog, annak sokkal jobban fog az agya. Kell az ellensúlyozás.

A cikket nem olvasom el, mert nem érdekel mit írnak, engem az érdekel amit tapasztalok.

2018. febr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Egyébként 25 éve is kiküldtek minket futni télen pólóba és rövdnaciba. Én aki nem sportolt, mg kb utált is mozogni, nem volt semmi bajom.De én meg is gebedtem a tanulásba, nem úgy , mint a vizilabdázó osztálytrársaim, akik semmit se tanultak, mindent órán beszívtak. Én gyerekeim is este 8kor járnak haza, sosem tanulnak. Mégis kiváló tanulók. Ezt hozza a mozgás. Ezért is jó a mindennapos tesi. Nálunk bőven van idő a lányoknak hajat szárítani is. 10kor jönnek ki avízbő, 10:40kor megy a sulibuszuk. Tesiórára meg megkérte a tanár h törlőkendő, váltózokni legyen.De aki nagyon büdös az le tud zuhanyozni a suliba. Én is választhattam volna olyan sulit, ahol csak panaszkodnék....de sztem a linkelő válaszoló,(nem az atlétikézó) nem gyakorló általános iskolás anyuka.
2018. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
62%

27, és azért, mert te ezt tapasztaltad, más nem tapasztalhatott mást?? Elmondom neked, szociális munkás vagyok, gyerekjólétis esetmenedzser, 8 általános és 3 középiskolával van kapcsolatom. Hidd el, hogy kicsit nagyobb rálátásom van, 11 iskola, a te 1-2 intézményeddel szemben. Ha akarnának se tudnának minden osztálynak benti órát tartani. Itt mondjuk van 1-2 normálisabb tanár, aki elméletet tart mikor hideg van, de nem ez az általános.

Attól, hogy te ezt tapasztalod, és átviszed, attól más még nem biztos, hogy meg tudja tenni. Nem minden pest ám. Pl. 1 iskola van 20km-es körzetben, busz meg 1-1 járat reggel és du. Nem olyan könnyen megoldható ám.

Az meg, hogy nem olvasod el.. hát erre megint nem tudok mit mondani... magadat minősíted, meg a csőlátásodat bizonyítod, hogy csak az van amit te személyesen megtapasztalsz, és ha az úgy OK, akk a többi le van pottyantva. Inkább én remélem, hogy nem ezt a mentalitást adod tovább

2018. febr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

20 kmre lakok a kisvárostól. 20 kmes körzetben van 4 iskola. Nem pest. És ha a gyerekem megvan alázva (hisz arra írtam), akkor vagy elviszem vagy ügyet csinélok ennyi. Bocs, ha te ezt csőlátásnak látod. De én nem úgy alkotok véleményt h ezt azt olvasgatok a neten. Most szidhatnám a mórahalmi tanárt, erre kiderül hazugság volt és a kiskölök volt a ludas. Ennyit a netről. Vagy ne menjünk messzebbre, barátnőm szidta a szadista osztályfőnököt, akihez a gyerekem került, hogy mekkora b...sz....stb stb....Erre kiderül, nekik nem igen tetszettek, hogy dogát írnak, nem tetszett, hogy beírást kapott a gyerek mikor anyázta a tanárt. Szóval igen, maradok acsőlátásnál, mert egy cikk az csak egy cikk, maax megkérdeznek egy két negatív szülőt, mert ugye a negatív cikkeknek van hatásvadász értéke. Pozitívumot egy magyar sem érdtékeli,jellemző ránk. Maradok a tapasztalataimnál csőlátással akkor.

És maradok annál, ha vmi nem tetszik, változtatni kell így vagy úgy.

2018. febr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 éve voltam általános iskolás, és nálunk is volt erre példa hogy kiküldtek minket futni fagy közeli hidegekbe ha kint száraz volt minden. Mi sem öltözhettünk fel, nekünk lányoknak kötelező volt a dressz, mi vehettünk felülre egy pulóvert hogy a mellkasunkat ne érje a hideg, mert a dressz az semmit nem véd, fiúk is vehettek fel melegítő felsőt, alulra semmit nem vehettünk, de ott nem tud megfázni semmi.

Mi egyetlen egyszer sem fáztunk meg. Sőt emlékszem olyanra amikor egy közeli sportcsarnokba kellett járnunk tesizni mert felújítás alatt volt az iskola egy része így a tornaterem is. Oké hogy a sportcsarnokba öltöztünk át, meg ott is tesiztünk de időnként szintén hidegbe kiküldött minket a tanár futni úgy hogy csak simán egy szál dresszbe kiküldött minket a nyílt hideg terepre és ott kellett futni egy jó nagy kört a pályán és egyből futva kellett bejönnünk a csarnokba ahol szintén még kettő kör futás volt a pályán. Nem lett senkinek semmi baja. Így hogy kint futottunk és jól bemelegedtünk és nem álltunk meg nem lett bajunk. Igaz akkor kb 10-15 fokok voltak, napos idő, és semmi bajunk nem lett.

Amikor hidegbe egész órán kint tesiztünk akkor kellett melegítőbe lenni alul, felül, de akkor nem is volt intenzív futás.

Annak idején azzal indokolták hogy így sokkal ellenállóbb lesz a szervezetünk, és igazuk is lett.

Igaz én elcsesztem annyiból hogy lábra nem voltam fázós így nagyon sokszor szoknyában mentem suliba télen is, és nem volt valami vastag harisnyám sem. Ennek az lett a hátránya hogy gyakran nagy hidegekbe már rendesen fázott a lábam és már 22 évesen éreztem hogy gond van az ízületeimmel.

2018. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!