Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hány évesen kerülnek manapság...

Hány évesen kerülnek manapság iskolába a gyerekek? Mennyire gyakori, hogy 7.5 évesen kezdi egy gyerek az elsőt?

Figyelt kérdés
2018. febr. 4. 18:48
1 2
 11/15 anonim válasza:
34%
Az ikreink januári születésűek. De egy évet visszatartjuk őket, mert jobb nekik így, tehát 7,5 évesen lesznek elsősek. Az egy év sokat számít, baráti körünkben lévő családban a kislányukat visszatartották, ő is majdnem 7 évesen kezdte a sulit. Az anya óvónő. Most már 4-ikes, kitűnően tanul, gyakorlatilag kirázza az iskolát az ujjából. fizikailag is jobban bírja. Ugyanakkor persze ha rendesen és figyelmesen iskolázod be, akkor nem lesz baj. Sokan gondolják úgy, hogy jaj már késésben van a gyerek. Ma már bebizonyosodott, hogy akik 14 évesen már egyetemre jártak, az életproduktumuk sokszor nem érte el azokét, akik lassan emelkedtek. Albert Einstein, Szentgyörgyi Albert, Stephen Hawking mind nagy koponyák, zsenik voltak, de az elején semmi nem mutatta, hogy az egyszerű külső alatt micsoda töltet lapul.
2018. febr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%
Minél később add be, de komolyan. Én az első gyerekkel úgy voltam, hogy érett rá, hadd menjen. Az osztályban mindenki elmúlt 7 éves, ő volt egyedül 6. És lemaradt a többiektől, mert a 7 évesekhez igazították a tempót. Ráadásul a 8-tól 4-ig iskolában ülés nagyon sok még egy 6 éves gyereknek. A másodikkal megvártam a 7-et, és sokkal jobb.
2018. febr. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
95%

Mért kell januári gyereket visszatartani? 7 év 8 hónaposan kezdeni az első osztályt szerintem rengeteg, nem tartom ezt jónak.

Oviban is túlkoros lesz 7,5 évesen a dedósok között...

2018. febr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a lányom szilveszteri születésű, 6 éves és 9 hónapos volt amikor kezdte az első osztályt, az osztályukban a 13 gyerek között talán 4-en vannak ebben a korcsoportban, többiek mind idősebbek pár hónappal, fiatalabb nincs, de érdekes, hogy a teljesítményben viszont azt látni, hogy akik még nem érték el a 7.életévüket iskolakezdéskor, valahogy fogékonyabbak, érdeklődőbbek, a szorgalmuk pedig meglehetősen kiváló, míg a "nagyok" eléggé tesznek a tanulásra.
2018. febr. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Fodor István Ferenc ***** válasza:
100%
Ha értelmileg megfelelel, akkor még az sem baj, ha nem érte el a hat évet. Nekem is volt osztálytársam, aki szeptember elején született. Sajnos sokszor a szülők gondolják, hogy jót akarnak, amikor még otthon lődörög a gyerek egy-két évet, utána meg kilóg a többiek közül, meg csak megtanul ezt-azt és unja magát az osztályban.
2018. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!