Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolakezdéssel kapcsolatban...

Iskolakezdéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem? Füzetek, tanszerek?

Figyelt kérdés

Iskolakezdés vár ránk szeptemberben, a füzetekkel kapcsolatban gondolkodtam, hogy milyet kell venni.

1. Füzetek: most is díszítés nélküli csupasz füzeteket kell venni, mint a régi időkben és becsomagolni vagy lehetnek a kívülről színes, mintás füzetek? Annyit mondtak csak, hogy minden füzet legyen eltérő színű, hogy a gyerekek felismerjék mikor melyiket kell elővenni. Szívesebben vennék kívülről egységes mintázatú füzetet, hogy tudja melyik az övé és majd megjelölném a nevénél egy kis rajzzal rajta, hogy melyik tantárgyhoz kapcsolódik.Ki hogy oldja/oldotta ezt meg?

2. A könyveket elvileg átlátszóba kell csomagolni. Ezzel kapcsolatban tapasztalat? Ezek méretre vehetőek vagy méretre kell vágni? Melyik jobb, ami ráragad vagy amibe bele kell csomagolni? Ez nem nagyon tetszik, régen is becsomagoltuk szép egységesen az összes könyvet, füzetet és valahogy a kis elsősök is csak megtalálták, hogy mikor mit kellett elővenni. Hol lehet ilyen átlátszó csomagoló anyagot kapni? Egyszer mintha olvastam volna olyat, hogy elég nehéz ezekkel dolgozni. A könyveket majd csak szeptemberben kapjuk meg, szóval ha méretre lehet venni, akkor addig nem is tudom megvenni.

3. tanszerek - Zsírkréta, színes ceruza, festék tapasztalatok. Melyik típust érdemes venni? Színes ceruzával kapcsolatban még a crayolával is jártunk úgy, hogy kihegyezhetetlen volt, van olyan típus itthon, amit ha nem nyom rá izomból, akkor alig látszik a színe. Vízfestékkel is sajnos hasonló tapasztalatunk van. Mi az ami bevált? Azt mondták nem kell, hogy drága legyen - de szépen lehessen vele dolgozni, legyen a gyereknek sikerélménye. Festékhez védőruházat? Az ikeásra gondoltam vagy elég egy nagy méretű póló?

4. Tornazsák - lesz a suliban úszás is. Elég egy tornazsák vagy az úszás felszereléshez valami másikat célszerű venni? Ha elég egy, akkor ezekbe a iskola táskákhoz vehető méretűbe bele fog férni vajon a törölköző, papucs, fürdőruha is és nem áznak azok vajon át? Ha minden nap van tornaóra hány váltással célszerű készülni pólóból + torna nadrágból?

5. Kulacs? Miben, milyen üvegben pakolsz/pakoltál a suliba innivalót? Volt már pár kulacsunk, de vagy nem jó fajtát vettünk vagy mindegyik műanyag ilyen, de még a víztől is büdös lett. Nem szívesen tennék ilyenbe minden nap. Hátha tudtok jobb megoldást. És mivel a vízből nem fogy olyan sok - valószínű nem is vizet tennék, hogy a folyadékbevitel meglegyen.


Igen már most készülök a sulira, hogy a nyáron ne ezzel kelljen foglalkozni, marad úgyis utolsó pillanatra elég beszerezni való. Az iskolatáska már megvan és a főbb tanfelszerelések a suli listájáról, de ezekkel a kérdésekkel elakadtam. Köszi ha tudtok érdemben segíteni.



2018. máj. 29. 10:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
Még hol van az még..........
2018. máj. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%
Én csak egy apró tanácsot adnék, ne görcsölj ennyit! Egyébként víznek, én most végeztem a gimivel, nem vettem kulacsot. Kicsiként is egy egyszerű műanyag vizes flakonba tettem, amit cserélgettem folyamatosan, hogy ne büdösödjön.
2018. máj. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Május van, könyörgöm ugye nem idegesíted a gyereket is ezzel? Amúgy meg ne legyél már ilyen életképtelen !
2018. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi a nem érdemi segítséget is. Szerintem egyáltalán nem életképtelenség időben megvenni és az sem, hogy feleslegesen nem akarok vásárolgatni, hanem inkább átgondolom. Inkább olyanok írjanak légyszíves, akik tavaly kezdték a sulit. Tizenezrek röpködnek - szeretem a pénzemet átgondoltan költeni. És igen én az a típus vagyok, aki karácsonyra is két hónappal előtte kezd vásárolni, nem utolsó pillanatban. Gondoltam, hogy ez majd felháborodást kelt, de mint írtam a nyáron már pont nem ezzel akarok foglalkozni, most van rá időm, ennyi. A polcon meg eláll a cucc szeptemberig.
2018. máj. 29. 10:38
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Ars Una füzeteket vettem, különböző mintázatú, átlátszó, öntapados füzetborítóval borítottam. Nem volt belőle gond, h melyik, melyik pl. baglyos az írás, lovacskáa a matek....

2. Könyveket is Ars Una átlátszó, öntapados borítóba tettem, az amelyik csak szélén ragad, nekem nem jött be. Tesco, Auchan tök jó árban vannak ( nem most :) :) ) [link]

3.ADEL vízfestéket kértek tőlünk elsőben, most 2. nem kellett újat venni, még bőven jó az. Herlitz színes ceruza nekem bevállt.

4.Úszásra Decathlonban vettem kis hátizsákot (990 ft), minden belefér, amire szüksége van. Ugyanott technikai törölközőt is vettem, könnyen szárad, nagyon kis helyen elfér.

5.Kulacsunk is Ars Unas: [link]


Ugyanilyen "beteg" voltam én is, mikor lányom az első osztályt kezdte :) :) Sőt, most, hogy már a 2. gyerekem is elkezdi szeptemberben, újra "lázban égek" :)

2018. máj. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

5. válaszoló köszönöm szépen a megértésed és a segítségedet. Én is az ars una-s felszerelések közül terveztem válogatni - de például a színes füzetre az átlátszó füzetborító ötletéig még el sem jutottam, úgyhogy már hasznos volt kiírnom a kérdést.

Az átlátszó könyvborítót még szeptemberig úgysem tudom megvenni, szóval ezek méretre vannak, nem kell még külön elvágni. És mikor lesz jó áron? Remélem szeptemberben? :-)

Ezt a vízfestéket még nem ismerjük, de jónak tűnik! Köszi a tippeket!

2018. máj. 29. 11:01
 7/22 anonim ***** válasza:
98%

Bakker hol kezdjem...

1. Inni vizet adj! Leissza magát, kiönti, rámegy a füzetre, stb. A cukortól csak szomjasabb lesz, és ingázik a vércukra.

Lehet betenni sima fél literes üveget. Az úgyis mindig kerül. A drága kulacsot első héten fogja elhagyni, vagy ellopják.

2. A könyv az iskola tulajdona. Legalább is nálunk. Így ingyenes. Úgyhogy abba csomagold, amibe mondják. Az előre hegesztett borító a legjobb, de kevés könyv lesz pont akkora. Az öntapadós se rossz, de meg kell tanulni használni.

3. Füzet: jó minőségű vastag papír, natúr színű. Ez a fontos. Aztán abba csomagolod, amibe akarod. Elsőben nekünk sima rajzlap volt rajta, erre rajzolt a gyerek, a tantárgyhoz illőt. Egységes is volt meg nem is, és olcsóbb mint a drága mesefigurás csomagoló papírok. Egy nejlon bugyi azért legyen rajta.

Tartalék füzet mindig legyen. Biztos lehetsz benne, hogy este jut eszébe, hogy másnap kell.

4. Írószerek, rajzcuccok: jó a sünis. Nem drága, de fog rendesen.

Ceruzából sok fog fogyni.

5. Radírból is a sima fehér jó. Fogyóeszköz.

Tolltartóból a több szintes, sok rekeszes a legjobb. Ami üres. Csak alja-gagyi cuccokkal töltik fel úgy is. Ez olyan legyen, ami tetszik neki, de az eurós bolti is bírja addig, mint a drága mülleres. Két évet nem fog kihúzni vele akkor se, ha drága.


Tornazsák: tesire kell egy garnitúra, kell bele hosszú nadrág, váltó zokni, rövidnaci, póló.

Bizony elsőben még hosszú 45 perc, néha lehet baleset. Ilyenkor is a benti melegítő nacit tudják a gyerekre adni. Vagy ha télen kint hógolyóznak, vagy megázik, stb. Úgyhogy hosszú naci mindig legyen, meg tiszta póló.


Nálunk rajzhoz nem kérnek védőruhát. Szerintem nem is kell már. Annyi, hogy azokon a napokon ne tiszta fehérben menjen. :)


Úszáshoz külön táska. Azt mindig viszi haza, a tesicuccot heti egyszer elèg. Ilyenkor érdemes átnézni, hogy milyen a cipő. Kinövi, elkopik, nincs meg a fűző...


Legfontosabb: ne parázz! A suli buli. :)

Nem lehet elrontani semmit.


Ja, és ne lepődj meg, ha a tanárnéni megmondja, hogy miből milyen márkát kér. Ő tudja, mi a jó.


Színes, szagos radír, mesefigurás faragó és vonalazó iskolába nem váló. Játszani fog vele órán.

2018. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem engedték becsomagolni a füzeteket/könyveket, csak nylonba, mert nem tud olvasni a gyerek, és a külseje alapján vannak megkülönböztetve (pl egeres, répás, stb munkafüzet). Nyilván ezért kérnek különböző színűeket... de nálunk pl direkt elsős (első matematika füzetem, írok és rajzolok füzet) füzeteket kértek, amikből tavaly csak egyféle volt a boltokban, így tök egyforma volt mind. Mondjuk mindegy is, mert alig-alig használták.

Ne csináld máshogy, mint ahogy a tanáér kéri! ne legyen már első nap ő a renitens, akinek különcködik az anyja!


a könyvre szélén ragasztós fóliát vettem (egy méretben, mindet a könyvhöz igazítottam, ha kellett, de az a4-esre kb pont jó). azért, mert ez volt olcsó. csak a kemény borítós olvasókönyvre vettem teljes öntapadós borítót, így kb úgy néz ki, mintha nem is lenne rajta semmi. tök mindegy, amúgy, mert ronda így is, úgy is.

az átlátszó a fentebb írt megkülönböztethetőség miatt fontos. nem fogja a tanítónéni azt mondani, hogy az egeres 26/4-es a házi, kivéve Bécikének, mert neki a sárga kisautósból ugyanez.


amúgy imádtam mindig könyvet-füzetet csomagolni, nagyon hiányzott, és várom, hogy lehessen... remélem, 2-3.ban már majd engedik :)


színeseket nem is vettem, vitte azt, ami felhalmozódott az elmúlt 6 évben, utál rajzolni, színezni, szóval kb tök mindegy. de amúgy talás staedtler volt. vettem egy csomag faber castellt is de még talonban van, majd ha megjön a kedve.

krétával festékkel hasonlóan voltam.

de a faber castell, a stabilo, staedtler, a koh-i-noor általában jó választás.

festős védőruházat nem kellett. de elég egy nagy póló, vagy anya/apa egy inge (gallér levágva, szemből felhúzva)


nálunk 2.-ban van úszás, de ha lett volna, azt nyilván külön zsákba teszem. hiszen azt viszi-hozza, a tornacucca meg bent van egész héten.

tök mindegy hány váltás pólót teszel be, az első öltözés után mind gyűrött lesz, nem fogja tudni másnap, melyik a tiszta. enyém gyerektől csak annyit kértem, hogy legalább tiszta zoknit húzzon minden alkalommal. heti 6ból általában 3 pár zoknit használ el.


Kulacs. decathlonos olcsó volt, folyt, mintha muszáj lenne. jobb lett volna a sima sportkupakos pet-palack. most kerékpáros kulacsot vettünk az aldiban, elvileg ütésálló, de hogy az én gyerekemet is bírja-e, majd kiderül.

következetesen csakazért is vizet teszek, elfogy a 6 deci, van, hogy újra is tölti.

2018. máj. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
98%

#8 vagyok

nekem amúgy a kajacsomagolás okozta a legnagyobb gondot. vagy 4 uzsisdobozt elhasználtunk, mire kikötöttünk ennél, ami most van. és jövőre szintet lépünk :D ebédet is vinni fog.

2018. máj. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Mintás füzeteket vettem, átlátszó műanyag borítóval, fehér címkével ami 2x2 cm rajzoltam, négyzetrácsot, vonalakat, vagy hangjegyet, természetre virágot.

Matek - star wars mintás volt

Magyar írás - gru 3as

Magyar gyakorló is ez

Ének madár mintás

Természet - ez meg erdő mintás

Tolltartó star wars mintás kinyitható, sok grafitot tettem bele kb 10 dbot ami háromszög és kör alakúak

Színesek 24 színűt + kék zöld piros színekből +1 db


Ezeket papír boltban vettem sokat segítettek.


Úszásra külön táskába kellett vinni mindent, én egy egyszerű nike hátizsákba tettem. Hervisben vettük könnyű és egyszerű pakolni


Festékbők süniset vettem jó minőségű, de védőruha nem kell mert nincs idejük öltözni de vizes tálkát javaslok mélyebbet amit nehéz kiborítani.


Torna cuccból mindenből kettőt vettem, cipőből meg rendes edző cipőt sport boltban mert kellett talpbetét bele amit nem javasoltak torna cipőbe.


Kulacsot ajándékba kapta szülinapjára, uzsonnás dobozzal együtt. Imádta :) nekem meg egyszerűe ebbe pakolni


[link]


[link]

2018. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!