Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen nevelés az, az iskolába...

Milyen nevelés az, az iskolában hogy ha te bántasz valakit, akkor te is ugyanazt kapod vissza?

Figyelt kérdés
Gyermekem szociálisan le van maradva. Nehezen kezeli a verbális bántalmazást az osztálytársaktól. Türelme végén elkezdte bántani a fiúkat. A tanár úgy oldotta meg,hogy amit adtott,azt kapta vissza. Ha hátba vágott valakit,akkor a másik gyerek is hátba vághatta őt?

2018. jún. 4. 06:16
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Felvilágosítanám a tanárt, hogy amit a gyerekem csinál, az önvédelem, amit muszáj alkalmaznia, mivel a tanára (ő) képtelen fegyelmezni a többi gyereket. Az meg nem kóser, hogy másnak szabad, az én gyerekemnek nem. Álljon már meg a hegyi menet.


Majd közölném vele, hogy mivel szerinte az "mit adott, azt kapja vissza" elvet vallja, közölném vele, hogy akkor mostantól minden reggel és délután, de esetleg megjelenek napközben, és a gyerekemet verbálisan bántó gyerekeket verbálisan fogom bántani. Bemegyek és én is közlöm velük, hogy az anyjuk k-r-va, meg az apjuk semmire nem vitte, és hogy ízléstelenül vannak felöltözve stb.


Plusz, felvilágosítanám, hogy ha még egyszer megüti a gyerekem, akkor feljelentem.


Sajna a gyerekedet nem tudod felkészíteni a verbális visszacsapásra, mivel erre meg kell érni és ha egy visszahúzódó természet, főleg túlerővel szemben nem fogja tudni megvédeni magát.

Tapasztalat.

2018. jún. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Önvédelem miatt helytelen.

De pl amikor sérült kisfiuval a társai kivégzőset játszottak (letérdeltették, zsák a fejre és "lelőtték", az igazgato megcsináltatta ugyanezt az elkövetőkkel),ezt szerintem helyesen tette

2018. jún. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha a te gyereked önvédelemből üt akkor nem értek egyet ezzel az elvvel.a szavak tudnak ugyanúgy fájni mint a tettlegesség.



De mondjuk az én fiam nyugodtan homokozott az udvaron és oda ment pistike és hátba vágta,fiam erre kimarta a nyakát.

Aztán pistike árulkodott hogy mi történt.

Ovónő kikérdezte a gyerekem is és kiderült hogy önvédelem volt.

Akkor megdicsérte hogy jól tette mindig védje magát.

Az önvédelemre buzdítani is kell a gyereket mert ebben a szívtelen világban létfontosságú ez a kérdés.

Viszont az unatkozó,kötöszködő gyerekeket akikkel folyamatosan ilyrn probléma van azt nevelési tanácsadóhoz küldeném.

2018. jún. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk már az óvodában is ez van. Nem tudom milyen nevelés ez, szerintem semmilyen. :-( Csak az agressziót serkenti, biztos túl fárasztó meghallgatni, ki kezdte, hogy történt, aztán még okítani őket a helyes viselkedésre és büntetést kiszabni. Hát nem egyszerűbb, hogy azt kapod, amit te is tettél? :-(
2018. jún. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

És ennek hol a határa?

Ha az egyik gyerek ellöki a másikat, és eltörik a karja, akkor eltörik a másikét?

Volt olyan, hogy a fiam fejbe dobták egy fadarabbal úgy, hogy felszakadt a hajas fejbőr és varrni kellett.

Sajnos volt rá eset, hogy egyik gyerek meglökte a másikat a lépcsőn, és úgy esett, hogy két első foga kitört.

A nyolcadikban már feljelentés lett a vége, hogy a 15 éves (bukott) úgy ugrott a másik bokájára, hogy szilánkosra tört.


Nem is egy alja suli, tele rosszul szocializált gyerekekkel, de az elmúlt 12 évből tudok ilyen sztorikat.


A tanár nem mondhat ilyet, hogy adja vissza! Gondolj bele, hogy a fenti esetekben mi lenne a vége.

Neki anélkül kell tudnia fegyelmezni, hogy bárki bárkit megütne, vagy visszaüt. Nem a gyerekek feladata egymást ütlegelni. Hát álljon már meg a menet! Aztán csodálkoznak majd, ha 6-7-8. osztályban már biztonsági őr kell, mert ütik-verik egymást, és mindenki csak visszaütött.

2018. jún. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

5. Vagyok

Az pedig sehol sincs egálban, ha az udvaron egy negyedikes fiú izomból hátbaver egy 20 kilós, elsős kislányt, ő pedig visszaadhatja. Szóval ez az elv itt IS megbukott.

Mi van, ha a felbátorodott gyerek bokán rúgja a tanárt? Ott is visszarúg? 🤔

2018. jún. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem helyes erre nevelni. Az egy dolog, ha valaki visszakézből odaüt (bár az sem helyes), de nagyon más, ha tanár ad rá engedélyt, sőt buzdít a rossz viselkedés utánzására. Szerintem a ti esetetekben a tanárnak kellett volna büntetést kitalálnia mindkét félnek - a másiknak a csúfolódásért, a tiédnek a verekedésért - nem pedig ellustáznia a nevelést. Pl. írják le az üzenőfüzetbe 50x, hogy mit nem csinálnak vagy végezzenek valami "társadalmi" szolgálatot, aztán mindegyik kérjen bocsánatot, ha lehiggadt. Ha ennyi macera van vele, akkor legközelebb a gyereknek remélhetőleg már nem éri meg megismételni, míg ha mindenki visszaüthet, az nem növeli az empátiát, csak a végén mindig az erősebbnek lesz igaza.
2018. jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ezt az elvet követnétek, akkor most a tanárt kellene nyilvánosan lealázni..
2018. jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pedagógus vagyok, bár ezen az oldalon ez már önmagában garantálj a lepontozást.


Azt szoktam tanítani az osztályomnak, ha valaki bántja őket (akár szóban, akár testileg) rögtön szóljanak, mert az nem árulkodást. Visszaütni, de akár csúnyán visszaszólni is szigorúan tilos! Ha nem szól, ő ugyanolyan hibás, mert a felnőtt kell rendeznie a helyzetet!


Nem ismerem a fiad, nem tudom hány éves és mit jelent pontosan nála, hogy szociálisan értetlen. El tudom képzeni, hogy a kolléga türelme már év végére megcsappant, de azt is, hogy nem sikerült rendeznie többszöri beszélgetéssel sem a helyzetet és ezt mondta a gyereknek.


Ha belegondolunk és tényleg nem változtat a viselkedésén előbb-utóbb semmire jóre nem számíthat a társaitól, egy idő után nem fognak már vele próbálkozni, nem fogják szeretni! Sajnos van egy pont, amikor bármilyen jószándékú is a pedagógus már nem tud segíteni! Kérd ki a tanító néni véleményét, hogyan tudnád te is fejleszteni a gyerekedet szociálisan!

2018. jún. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!