Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az általános iskolákban már...

Az általános iskolákban már hétfőtől nincs tanítás? Mindenhol ilyen lazaság van?

Figyelt kérdés

Első osztályos a gyerekem. Tudomásom szerint június 15-ig tart az iskola. Hétfőn már kaptuk az e-mailt az osztályfőnöktől, hogy nem kell menni, ügyelet lesz, csak az menjen, akinek nagyon muszáj. Szóval nem elég, hogy 2,5 hónap a nyári szünet, a szülő dögöljön bele a táborok fizetésébe, de még 1 héttel hamarabb abba is hagyják. Persze az osztály 90%-a így már nem jár, hiszen szülő vagy otthon van, vagy van nagyszülő, a többi kis elsős meg mehet az ügyeletbe 1 héten át.


Mégis mióta van ez a nagy lazaság? Az óvodában ugyanez a helyzet. Állandóan ki van írva, hogy ebéd után kell elvinni a gyerekeket, mert most épp kirándulunk és utána nincs alvás, vagy mert beteg az óvónő, vagy mert épp ballagásra készülnek. Az oviban kb. április óta ez megy, vidd el ebéd után, vagy ne is hozd, mert ügyeletben lesz.


Ez másnál is így működik, vagy csak a mi városunkban van ez a nagy lazaság?


A másik ilyen dilemmám, hogy merjek-e szólni, hogy jó lenne, ha néha kapnánk egy korrekt elszámolást a csoport- és osztálypénzekről. Mert befizettünk a két gyerekre 15 ezer forintot, mégis ha mennek kirándulni, vagy fagyizni, mindig kell fizetni pluszba, ezekből a közös pénzekből semmit soha nem állnak. De ha szólok, akkor én leszek a bizalmatlan, vagy kötözködő szülő. Én úgy érzem, hogy az lenne a korrekt, ha év végén lenne egy elszámolás a szülők felé, mégis mire megy el a közös pénz.



2018. jún. 14. 10:53
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Csak az osztálypénzes kérdésedret tudok választ adni.

Én 8.osztályos vagyok, most ballagok. Tegnap 10 000 ft-ot kaptunk vissza az osztalypenzbol. De szerintem kerdezd meg hogy nem e osztjak vissza. Vagy lehet ők is majd a végén akarjak vissza osztani az ami megmaradt. És ne aggódj hogy tul sokat szedtek mert majd elmegy az a penz mindenfelere ha nem is 8.ba de elotte is mas evekbe.


14/L

2018. jún. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!