Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az általános iskolákban már...

Az általános iskolákban már hétfőtől nincs tanítás? Mindenhol ilyen lazaság van?

Figyelt kérdés

Első osztályos a gyerekem. Tudomásom szerint június 15-ig tart az iskola. Hétfőn már kaptuk az e-mailt az osztályfőnöktől, hogy nem kell menni, ügyelet lesz, csak az menjen, akinek nagyon muszáj. Szóval nem elég, hogy 2,5 hónap a nyári szünet, a szülő dögöljön bele a táborok fizetésébe, de még 1 héttel hamarabb abba is hagyják. Persze az osztály 90%-a így már nem jár, hiszen szülő vagy otthon van, vagy van nagyszülő, a többi kis elsős meg mehet az ügyeletbe 1 héten át.


Mégis mióta van ez a nagy lazaság? Az óvodában ugyanez a helyzet. Állandóan ki van írva, hogy ebéd után kell elvinni a gyerekeket, mert most épp kirándulunk és utána nincs alvás, vagy mert beteg az óvónő, vagy mert épp ballagásra készülnek. Az oviban kb. április óta ez megy, vidd el ebéd után, vagy ne is hozd, mert ügyeletben lesz.


Ez másnál is így működik, vagy csak a mi városunkban van ez a nagy lazaság?


A másik ilyen dilemmám, hogy merjek-e szólni, hogy jó lenne, ha néha kapnánk egy korrekt elszámolást a csoport- és osztálypénzekről. Mert befizettünk a két gyerekre 15 ezer forintot, mégis ha mennek kirándulni, vagy fagyizni, mindig kell fizetni pluszba, ezekből a közös pénzekből semmit soha nem állnak. De ha szólok, akkor én leszek a bizalmatlan, vagy kötözködő szülő. Én úgy érzem, hogy az lenne a korrekt, ha év végén lenne egy elszámolás a szülők felé, mégis mire megy el a közös pénz.



2018. jún. 14. 10:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%

De miért KELL 2,5 hónapot megoldani? Mindenhol kell az önkormányzatnak biztosítania nyári felügyeletet. Csak sajnos nem szokás reklámozni, gondolom nekik is jó, ha minél kevesebb gyerek van.

Nálunk nyugdíjas nagyszülők vannak, de inkább a nyári ügyelet, mint a panelban a számítógép.

A gyereknek nem tetszik, de elsős még... lesz bővel arra is alkalom pár év múlva, hogy bekockuljon a képernyő elé.

2018. jún. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

1, HOL írtam, hogy csak a jómódúak vállaljanak gyereket? Azt mondtam, hogy költségekkel jár és ezt tudja minden szülő. Ez egy tény.


2, Négy gyerek esetében (annyi van nekem is) PONTOSAN tudtuk, te is meg én is, hogy mennyi nap szünet van, és mennyi a szabadságunk, legalább körülbelül. Azt is tudtuk, hogy a táborok nincsenek ingyen.


3, Azért "nem mersz szólni" a saját pénzedről, mert biztos mások mit gondolnak, mint pl. az olyanok, mint én? Azaz képzelegsz valamit, elkezdesz hasraütésszerűen másokat hibáztatni, és arra fogni, hogy miért nem kérsz elszámolást a saját pénzedről? És ezért is más a hibás?


4, Ne haragudj, de sorstárskért írhatom, hogy 4 gyerek nem 1. Aki négyet vállal, azaz nem egyet vagy kettőt, az extra nehézségeket és anyagi problémákat is vállal. És igen, azt gondolom, hogy négy gyereket, tehát nem egy-kettőt az vállaljon, aki meg tudja oldani az életüket anyagilag is. Éppen azért, mert látom, tudom, hogy mennyi extra dologgal jár ez. Ez a szülők felelőssége.


Azt meg kikérem magamnak, hogy rám mutogatsz ismeretlenül azért, mert nem mersz osztálypénz-elszámolást kérni. Felnőtt vagy. 4 gyereked van, Tanulj meg érdeket érvényesíteni.

2018. jún. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Az óvodában, bölcsődében van ügyelet, ott 5-6 hetet kell általában megoldani, amikor semmi nincs, viszont az iskolában nincs semmiféle ügyelet, csak táborok vannak 2,5 hónapon át heti minimum 25 ezerért. És itt nem csak a nyárról van szó, hiszen minden szünetben muszáj néhány napot kivenni, mert nincs más segítség.
2018. jún. 14. 12:09
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért megérne az önkormányzat felé egy kérdést ez a nyári ügyelet. Nálunk pl összevont ügyelet van, tehát lehet, hogy másik iskolába kell vinni a gyereket (nekem szerencsém, hogy pont a gyerek iskolája a kijelölt ügyeletes intézmény). viszont csak az étkezési díjat kell megtéríteni, ami a napi 530 ft.


Szvsz a napközbeni ellátást biztosítani KELL. ugyanúgy, mint oviban is, még az az 5-6 hét alatt is másik, ügyeletes óvodában. Mivel egy 7-8-10 évest ,ég nem hagyhatsz otthon egyedül, de dolgozni kell, így az ő elhelyezését napközben biztosítani kell.

2018. jún. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
2018. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként pedig nem értem, miért nem jeleztétek már az önkormányzat felé, hogy biztosítsanak ügyeletet. Ugyanis igény esetén kötelesek megtenni.
2018. jún. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is folyton azt kérik, hogy vigyük haza hamarabb. Minél előbb szabadulni akarnak a gyerektől. És mindig azzal érvelnek, hogy milyen rossz a gyereknek ha tovább marad. Úgy állítják be, mintha nem tudom milyen kínok között telne a napja, miközben a gyerek otthon meséli milyen jól érzi magát és mindig azzal fogad, hogy de kár hogy már itt vagyok, még maradna.


Nem értem amúgy, mert a suli 5-ig van nyitva. Gondolom azt úgysem tudják összehozni, hogy mindenki hazamenjen hamarabb, tehát a tanárok/dolgozók sem tudnak hamarabb végezni. Innentől fogva nem mindegy hány gyerek van ott? Aki ebben jártas az megírhatja privátban mi ennek a hozzáállásnak a titka.


Lányomnak próbáltam finoman elmagyarázni, hogy tudod, a tanítónéniknek is év vége van. Biztos ők is hamarabb mennének ilyenkor haza. Erre a lányom: neeem, én úgy látom hogy ők is nagyon jól érzik magukat, mert sokat nevetnek.

2018. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
57%

17:

Ha a nevelő azt mondja, hogy rossz a gyereknek az ügyeletben, akkor kérd meg őket, hogy ezt fejtsék ki írásban, hogy vizsgálatot indíthass a felügyeleti szerveknél, hiszen a gyerekeket nem megfelelően látják el és foglalkoztatják, kötelességük szerint, X és Y óvónők/tanárnők.


Rögtön nem lesz probléma.

2018. jún. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nákunk az önkormánzat szervez nyári tábort, ahol az étkezési díjat kell csak fizetni. DE, csak június végétől azgusztusig. Augusztusban nincs semmilyen nyári ügyelet, csak a drága táborok. Vagy marad hogy a szülők felváltva vannak 2-2 hét szabin, ha megoldható. De így persze nyaralni sem tud elmenni a család együtt! Nálunk a héten van rendesen 7-17-ig suli, de kedd óta nem tanulnak. Elsős a fiam, csak tolltartót kell vinni. Természetesen az ügyelet 7-7:30-ig és 16-17-ig van, közte rendesen az osztály együtt van a saját tanítóikkal, de már nem tanulnak. Játszanak, voltak játszótéren, fagyizni, ilyenek.
2018. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Egy általános iskola mellett lakunk, kb fél éve költöztünk ide, reggelelte mindg hatalmas a forgalom, ahogy hozzák a szülők a gyerekeket. Viszont mi is elgondoplkoztunk múlt héten, hogy már talán nyári szünet lenne, mivel már alig látni reggel autókat meg gyereket. De hat az utolsó hetek már csak fakultatívak, akkor már értem :)
2018. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!