Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti mit gondoltok erről? Csak...

Ti mit gondoltok erről? Csak szerintem igazságtalan?

Figyelt kérdés

2 lányom van. Egyik 6.-os másik 2.-os. Ugyanabba az iskolába járnak.

Holnap (pénteken ) nem lesz tanitás hanem DÖK nap lesz. Kiderült a 6.-os lányoméknak nem kell menni. Megkérdeztem a tanárt miért. Válasz: Csak a jó magatartású osztályoknak van DÖK nap.

A nagylány örül hogy nem kell iskolába menni. De szerintem igazságtalan hogy egyik osztálynak van másiknak nincs. Mit gondoltok erről? Vagy csak én kapom fel ennyire?


2018. jún. 14. 11:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

Egészen pontosan mit jelent az, hogy "rossz magaviseletű osztály"?

Milyen intervallumban?

Miket csinált az osztály, tételesen felsorolva, dokumentálva?

Minden egyes tag ezt tette, hogy osztályként van rájuk hivatkozva?

Egészen pontosan milyen szabályzat rendelkezik erről?

A te lányod ebben mennyire vett részt a rossz magaviseletben?


Mindezeket remélem, megkérdezted az igazgatótól (!), írásban (!), hogy köteles legyen úgy megválaszolni, hogy milyen indoklással diszkriminálnak komplett osztályokat, arról nem is szólva, hogy ez nyilván nem tud minden gyerekre érvényesnek lenni. És azt is megkérdezted ebben a levélben, ugye, hogy milyen alapon diszkriminálnak (!) komplett közösségeket (!)?


Nem?

Akkor tedd meg.

2018. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
…és ez gyönyörű példája, milyen kontraproduktív tud lenni a kollektív büntetés – hiszen a lányod (és gondolom még jó páran) még örülnek is neki. :)
2018. jún. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%
Nekem 12 évesen inkább azt lett volna jutalom, hogy nem kell menni! Ettől függetlenül furcsa az iskola hozzáállása, de ez legyen a legnagyobb gond.
2018. jún. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha ez jutalom-büntetés alapon megy, ahogy írtad, akkor igazságtalan. Ha pl. eltérés van az alsó és a felső tagozat között azért, mert a felsősök DÖK-ösök, az alsósok pedig még nem, akkor nem igazságtalan. Biztos, hogy nem erről van szó?
2018. jún. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Semmi baj nnincs ebből, nálunk is kollektív büntetés volt, a hangadók a harmadik után befogták a pofájukat, és lapítottak, mert ha valami jóból maradtunk ki miattuk bizony megemlegették a dolgot :D
2018. jún. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anettbp válasza:
Nem értem. Miért kell bárkit is kizárni ehy iskolai rendezvényről? Pláne egy DÖK napról, ami róluk szól és lehet, hogy pont ez lenne alkalmas megbeszélni a problémákat.
2018. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!