Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg akkora kérés? Kismamák...

Tényleg akkora kérés? Kismamák, ti hogy kezelitek az ilyet, én vagyok igazságtalan?

Figyelt kérdés
A terhességem miatt már nem dolgozom, így a hét nagy részében egyedül vagyok itthon, a férjem dolgozik. A hétvégék lennének azok a napok, amiket tartalmasan együtt tudnánk tölteni, de ő akkor is van, hogy szervez magának programot, olyat, amin én nem tudok részt venni, aminek az eredménye, hogy megint csak egyedül maradok itthon. Hétköznap megértem, dolgozni kell, ha hazajön, nem azt várom el, hogy engem szórakoztasson, de igenis igényelném a minőségi időt, amit együtt töltünk, főleg így hétvégén. Önző vagyok, amiért így gondolkodom?
2018. máj. 26. 11:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Milyen program? És miért vagy otthon?
2018. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Dolgozni már nem tudok, a vége felé járok, talán ezért is vagyok nyűgösebb, ezt belátom, hobbijainak él ilyenkor, amit egyrészt megértek, ilyenkor van szabadidő, hétköznap nem igazán, de így én meg nem kapom meg azt a minőségi időt, amit igényelnék.
2018. máj. 26. 11:07
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Én terhesség nélkül is (amikor még csak ketten voltunk), igényeltem hogy a hétvégén együtt legyünk legalább egy nap. És ő így is igyekezett mindig alakítani a dolgait.
2018. máj. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
40%
Szemely szerint nekem mindig volt igényem arra, hogy egyedül, a hobbimnak szentelve tölthessek valamennyi időt, így megértem a ferjedet. Téged már nehezebben, hiszen nyilván a terhesség előtt is ilyen volt, ennek tudatában vállaltál vele gyereket.
2018. máj. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

Figyelj, ő dolgozik, még jó, hogy a hobbijára is akar időt szakítani.


VISZONT ülj le vele és beszéld meg, hogy kicsit ritkítson rajta... ugyanis ha megszületik a gyerek is ez lesz.


Te otthon vagy, ő melózik és hétvégén megy pecázni, fotózni stb., tehát egy percet nem tölt veletek.


Amúgy minek vállaltál ilyen emberrel gyereket? Én kidobtam az exemet, mikor rájöttem, hogy neki a fényképezés mindig is fontosabb lesz bárkinél - pedig ő el akart jegyezni.

2018. máj. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem nagy kérés, foleg h alap lenne h néha rád szánja az idejét. Ha nem is egesz vagy minden hetvegen de menjetek el fagyizni ilyesmi..aztan menjen a dolgara.

De en ilyenkor baratnoztem.

2018. máj. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem bunkó, lehetne annyira empatikus, hogy te otthon ülsz mindennap, legalább hétvégén csinálhatnátok valamit, ráadásul terhes is vagy.
2018. máj. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

Miben nem tudsz részt venni? Ha horgászik pl., nyugodtan elmehetsz vele egyszer-egyszer, amennyiben nem veszélyeztetett terhes vagy. Fizikailag nem megterhelő, jó levegőn, nyugodt környezetben vagy, piknikezhettek, beszélgethettek is. Ha nem minden hétvégén csinálja, hagyd, de annyit azért beszélj meg vele, hogy a baba születése után szükséged lesz rá, már most tartsa ezt szem előtt. És legyen most is olyan hétvége, ami kettőtökről szól. Vannak, akik elmennek terhesvakációra, pl. közeli wellness-szállodába, romantikus hotelbe egy hétvégére, mielőtt a baba megszületik, szerintem nem hülyeség.

Amúgy hétköznap este is lehet minőségi időt együtt tölteni, az nem arról szól, hogy "téged szórakoztasson", hanem arról, hogy mindkettőtöknek jó legyen és csak egymással foglalkoztok.

2018. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem nagy kérés sőt most kéne igazán együtt lennetek! Mi lesz,ha megszületik a pici? Akkor is magatokra hagy,amikor családként kéne működnötök. Ülj le vele beszélni én biztos helyre tenném viselkedjen apaként,társként. Oké van hobbija csak ne abba meneküljön mikor neked szükséged lenne rá. 7 napból áll egy hét abból max. 5 dolgozik 1 napot csak rád tudna szánni. Mindenre van idő csak kifogást könnyebb gyártani.
2018. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

Az éremnek két oldala van. Nekünk már van gyerek. És tudod néha nagyon jólesik, sőt kifejezetten igénylem, hogy egyedül legyek, a hobbimra szánva az időt. Pedig kövezzetek meg, én anya vagyok! Mi elosztjuk az időnket. Hétköznap mi is dolgozunk, hétvégén van, hogy a férjem él a hobbijának, van, hogy én, van, hogy együtt megyünk el valahová hármasban és van, hogy a gyerekünk a nagyszülőkkel van, mi pedig kettesben. Tehát igen is kell az egyedül töltött idő, ha már megszületik a babád, akkor jössz majd rá leginkább, hogy néha kell az is. Viszont azt sem tartom túl jó dolognak, hogy a férjed örökké egyedül hagy. Ez a baba mellett még sokkal inkább meg fog téged viselni és megnehezíti a dolgodat. Túl jóra ne számíts amúgy, ha mindig ez lesz.

Szóval jobban tennéd, ha leülnél és megbeszélnéd vele.

2018. máj. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!