Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért 7 évesen mennek mostansá...

Miért 7 évesen mennek mostanság suliba a gyerekek? Te mikor adtad be?

Figyelt kérdés

Annó 28 évvel ezelőtt még az ment suliba, aki május 31-ig betöltötte a 6 évet. Én pont május közepi vagyok, de anyám visszatartott (mondván túl kicsi vagyok fizikailag). Így mindig én voltam az "öreg". Utáltam, hogy csak kisebbek vannak nálam, és sosem buktam, mégis 15 évesen ballagtam...

Megfogadtam, hogy a gyerekem biztos nem megy később iskolába.

Áprilisi a fiam, jövőre 6 éves. Nem is gondolkodok a visszatartáson. De azt látom, hogy sok gyerek a 7. szülinapját is az oviban ünnepli, és utána megy suliba. Most azon gondolkodom, hogy a fiam lesz a "kicsi"? Fizikailag nem kicsi, de mégis 1 évvel fiatalabb lesz az átlagnál? Miért tartják vissza a gyerekeket?

Nem gondolnám, hogy ilyen sok éretlen gyerek van. Ha mégis, akkor ez mitől lehet?

Te mikor adtad/fogod adni iskolába a gyereked?



2018. jún. 18. 08:59
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
A lányom májusban töltötte a 6ot,szeptemberben ment suliba.Igy utólag,lehet maradhatott volna,voltak nehézségei,főleg olvasásnál.Most volt 2.os,Úgy látjuk most hozta be a többieket.
2018. jún. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
78%

Én ezt nem vettem észre. Magamon sem, meg most sem.

Nálunk az volt idősebb, aki "évvesztes". Én is az voltam, mert októberi vagyok. De ezzel nem voltam egyedül. Fura is lett volna, ha az egész osztályban csak én születtem volna szeptember után :) Érdekes, hogy nálatok, csak te voltál.

Most annyiban más, hogy van 1-2 gyerek, akinek javasolják, hogy egy évvel később menjen, általában olyanoknak, akiknek van valamilyen kisebb problémájuk a hosszabb ideig tartó figyelemmel.

Gyerekünk májusi, úgyhogy 6 évesen megy majd suliba.

2018. jún. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
31%
Ez a legújabb magyar divat, 8 évesen iskolába adni a gyereket. Be kellene szüntetni egy az egyben.
2018. jún. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
50%
Én sem merem 6 évesen iskolába engedni. Nálunk is az a divat, hogy mindenki 7 évesen kezd. Mégis mi előnye származna abból, ha ő lenne a legkisebb, a legfiatalabb? Csak a mesékben járnak jobban.
2018. jún. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%

Én anno májusban töltöttem a 6-ot, mentem szeptemberben. Igen, én voltam a legkisebb, fizikailag is, nagyon alacsony és vékony kislány voltam, sokkal kisebb a többi 6 évesnél is, nemhogy a 7 éveseknél, gondolkodtak is, hogy nem engednek még suliba emiatt. Csakhogy 5 évesen tudtam írni, olvasni, egyjegyű számokkal összeadni, kivonni... szóval értelemben meg bőven ott jártam már, kicsit előrébb is. Így végül mehettem. Nem voltak problémáim, a legjobbak közé tartoztam az osztályban. Ha arra vártak volna, hogy méretben hozzánőjek a többiekhez, szerintem úgy 9 évesen mehettem volna suliba... Olyan hülyeség a testi adottságok alapján eldönteni ezt.

Nekem júliusi a lányom, rám hasonlít, ő is kisebb a koránál sokkal (most 3 éves). Ha értelmileg tart majd ott, fog menni suliba, nem tartom vissza azért, mert nem 25 kiló meg 120 centi.

2018. jún. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
66%

Az én fiam 7 és fél évesen ment, pedig kiemelkedően tehetséges volt már oviban is. Az ok egyszerű: az ovis csoportjában 22 gyerekből 15-öt visszatartottak a szüleik. Az utolsó pillanatban döntöttünk úgy, hogy ő is maradjon. Nem bántam meg. Az osztályában a gyerekek kb. 80 %-a 7 évesen kezdte a sulit, ketten még nála is idősebbek.

Egy ismerősöm kisfia októberi, tehát majdnem 7 éves volt, amikor suliba ment, mégis elkönyvelte a tanítónő kicsinek. Emiatt osztályt is kellett váltania.

2018. jún. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

"Fura is lett volna, ha az egész osztályban csak én születtem volna szeptember után :) Érdekes, hogy nálatok, csak te voltál."


Mint írtam, májusi vagyok, és visszatartottak. Tehát majdnem 7,5 évesen mentem iskolába. Mi azon a fura, hogy én voltam a legidősebb?

2018. jún. 18. 09:50
 8/32 anonim ***** válasza:
42%
Anglia ... nálunk 4 évesen már iskolába járnak a gyerekek ... itt nem arról van szó ,hogy fizikailag kicsi vagy nagy .. hanem arról, hogy mit tud. Ha jól emlékszem minden oviban tartanak otthon felmérést iskolaérettségről...
2018. jún. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
86%

8.

Az nem rendes iskola, nem olyan rendszerű, mint itthon, felesleges is összehasonlítani. Régen is volt, akit visszatartottak. Manapság pedig már észrevesznek és fejlesztenek olyan dolgokat, amivel régen végig bukdácsoltatták a gyereket. Nálunk 3 figyelemzavaros gyerek volt az oviban, őket azért tartották vissza. Tavaly nagy botrány volt belőle, hogy sok gyereket"időben" küldtek iskolába és még nem voltak rá érettek. Tanítónő ismerősöm is mondta, hogy amikor első évben kötelezően küldték 6 évesen a gyerekeket iskolába, borzalmas volt. Elaludtak órán, felállt a kislány, hogy a tanítónéninek milyen szép a körme stb. Nagyon sok gyerek nem érett rá és nagyon nagy a szakadék az óvoda és az iskola között. Főleg vegyes csoportok vannak, a nagyok az utolsó évben még a megfelelő felkészítést se tudják megkapni.

2018. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Igen, tartanak, de ha a felmérés szerint érett, akkor is mondhatja a szülő, hogy visszatartja.

És nagyon sok gyereket visszatartanak, és 7 évesen mennek suliba.

2018. jún. 18. 10:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!