Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért 7 évesen mennek mostansá...

Miért 7 évesen mennek mostanság suliba a gyerekek? Te mikor adtad be?

Figyelt kérdés

Annó 28 évvel ezelőtt még az ment suliba, aki május 31-ig betöltötte a 6 évet. Én pont május közepi vagyok, de anyám visszatartott (mondván túl kicsi vagyok fizikailag). Így mindig én voltam az "öreg". Utáltam, hogy csak kisebbek vannak nálam, és sosem buktam, mégis 15 évesen ballagtam...

Megfogadtam, hogy a gyerekem biztos nem megy később iskolába.

Áprilisi a fiam, jövőre 6 éves. Nem is gondolkodok a visszatartáson. De azt látom, hogy sok gyerek a 7. szülinapját is az oviban ünnepli, és utána megy suliba. Most azon gondolkodom, hogy a fiam lesz a "kicsi"? Fizikailag nem kicsi, de mégis 1 évvel fiatalabb lesz az átlagnál? Miért tartják vissza a gyerekeket?

Nem gondolnám, hogy ilyen sok éretlen gyerek van. Ha mégis, akkor ez mitől lehet?

Te mikor adtad/fogod adni iskolába a gyereked?



2018. jún. 18. 08:59
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Hat évesen mentem, és csak egy gyerek volt fiatalabb nálam, ő is épp csak egy nappal. De tényleg rossz ilyen korán menni, én sem voltam hozzá még elég érett, és most is sokkal elmaradottabbnak érzem magam. Most megyek gimibe.
2018. jún. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Én 6 évesen kezdtem, augusztus elején töltöttem akkor a 6ot. Nem voltak kis hernyó, fizikailag és szellemileg is teljesen érett voltam. Szenvedés lett volna +1 év az oviban.
2022. márc. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!